top

Kamizelki na rower

Kamizelki na rower wyśmienicie sprawdzają się w przejściowych porach roku. Bezrękawniki rowerowe. Skutecznie zabezpieczą tułów przed wiatrem i chłodem, zapewniając przy tym maksymalną swobodę ruchów. W ofercie kamizelki kolarskie, MTB, z odblaskami oraz wiatroszczelne.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kamizelki na rower to wysoki komfort użytkowania

Jeśli jeszcze nie masz w swojej rowerowej garderobie bezrękawnika, czas nadrobić ten brak. Kamizelka rowerowa to niezwykle wszechstronny element odzieży, który świetnie sprawdzi się w chłodniejszym okresie roku. To doskonałe rozwiązania, kiedy na cienką bluzę jest już nieco zbyt chłodno, a w kurtce rowerowej zdecydowanie za ciepło. Bezrękawnik oferuje optymalny kompromis pomiędzy właściwościami izolacyjnymi i chroniącymi przed wiatrem a wysoką oddychalnością. To właśnie dlatego jest często wybierany do bardzo intensywnej jazdy. Dobrze dopasowane kamizelki kolarskie świetnie sprawdzą się w czasie długich treningów na szosie, ale również w czasie wycieczek na gravelu. Charakteryzujące się nieco swobodniejszym krojem kamizelki MTB to dobry wybór na single tracki oraz dłuższe wycieczki po górach. Dzięki nim nie zgrzejemy się tak bardzo na podjazdach, a na zjazdach będziemy skutecznie chronieni przed szybkim wychłodzeniem przez wiatr.

Jaka powinna być dobra kamizelka rowerowa?

Odzież rowerowa jest najczęściej wyróżniana w osobnych kolekcjach. Wynika to przed wszystkim z tego, że producenci chcą ją jak najlepiej dostosować do potrzeb miłośników dwóch kółek. Nie inaczej jest z kamizelkami. Przed wszystkim każdy bezrękawnik na rower powinien posiadać odpowiednio dobrany krój. Całość powinna być dobrze dopasowana, aby pęd powietrza nie wciskał pod kamizelkę zimnego powietrza. Jednocześnie nie może być zbyt ciasna, aby ni powodowała dyskomfortu. Dobra kamizelka rowerowa powinna mieć przedłużony tył, aby lepiej chroniła plecy przed chłodem, kiedy przyjmiemy pochyloną pozycję na rowerze. Przód może być z kolei nieco krótszy. Bardzo pożądanym dodatkiem jest również kieszeń na plecach. To dobre miejsce na smartfon, dętkę, czy żel energetyczny. Wiele z nich jest dodatkowo zamykanych suwakiem, dzięki czemu możemy być spokojni o cenniejsze przedmioty, które w nich przewozimy. Oczywistym dodatkiem w każdym bezrękawniku rowerowym są elementy odblaskowe. Dobrze widoczne w świetle lamówki, logotypy czy inne elementy odbijające światło zwiększą naszą widoczność na drogach w okresie jesienno-zimowym, a także po zmroku.

Kamizelka wiatroszczelna na rower - idealna wybór na wiosnę i jesień

Najczęściej spotykanym typem bezrękawników są te, które zapewniają ochronę przed wiatrem. To zazwyczaj lekkie modele, które skutecznie blokują podmuchy wiatru. W czasie szybkiej jazdy tułów jest bowiem najbardziej narażony na szybkie wychłodzenie. Cienka kamizelka wiatroszczelna na rower założona na bluzę znacząco zwiększy nasz komfort termiczny. Chociaż przedni panel takiego bezrękawnika jest najczęściej wykonany z wiatroszczelnego, lub dobrze zabezpieczającego przed wiatrem materiału, z tyłu często stosowana jest lekka, przewiewna siateczka. Takie modele zapewniają fenomenalną oddychalność. Dzięki temu wilgoć produkowana przez organizm w czasie intensywnego wysiłku może być z łatwością odprowadzana na zewnątrz.

Kamizelki rowerowe topowych marek kupisz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy bezrękawniki zaprojektowane specjalnie dla rowerzystów. Kamizelki odblaskowe na rower, wiatroszczelne modele kolarskie czy lekko ocieplany bezrękawniki topowych marek pozwolą każdemu dobrać optymalny model. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kamizelki rowerowej na chłodne letnie wieczory, na przejściowy pory roku, czy zimowe mrozy, z pewnością znajdziesz wśród nich odpowiedni model. Niewielkie rozmiary bezrękawników sprawiają, że z łatwością można je zabrać ze sobą na każdą wycieczkę czy trening. Z łatwością zmieszczą się do tylnej kieszonki w koszulce, przez co będą por ręką, kiedy temperatura nieco spadnie.