top

Przyrządy asekuracyjne

Przyrządy asekuracyjne to niezbędny element sprzętu wspinaczkowego, który pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w przypadku wspinaczki w skałach, jak i zdobywania górskich szczytów. W ofercie najnowsze przyrządy wspinaczkowe dla poczatkujących i doświadczonych użytkowników.
58
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 58

Strona
na stronę
 1. -20%
  Nowy
  Przyrząd asekuracyjny Edelrid Jul 2 - oasis
 2. -25%
  Nowy
  Przyrząd asekuracyjny Ocun Habu - pink
 3. -18%
  Zestaw Ocun Eagle Triplex+ Habu - blue
 4. -18%
  Nowy
  Zestaw Ocun Eagle SG + Habu - anthracite
 5. -25%
  Przyrząd asekuracyjny Ocun Habu - blue
 6. -16%
  Przyrząd Edelrid OHM - oasis
  Przyrząd Edelrid OHM - oasis
  470,39 zł 559,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 58

Strona
na stronę

Przyrządy asekuracyjne do wspinaczki – najpopularniejsze rodzaje

Choć przyrządy asekuracyjne są z powodzeniem stosowane we wspinaczce od wielu lat , ich budowa cały czas ewoluuje, podobnie jak ma to miejsce w przypadku uprzęży wspinaczkowych, butów do wspinaczki oraz każdego innego elementu ekwipunku. Coraz bardziej zaawansowane materiały (lekkie stopy metali) oraz wytrzymałe liny pozwalają konstruować przyrządy wspinaczkowe jeszcze bardziej intuicyjne i pracujące z większą precyzją. Z pewnością do najbardziej popularnych rozwiązań należą kubki asekuracyjne. To najbardziej rozpowszechniona forma tych przyrządów. We wspinaczce sportowe szeroko rozpropagowane są minimalistyczne i bardzo lekkie kubki przeznaczone na jedną linę. W przypadku wspinaczki górskiej oraz lodowej niezbędne są bardziej rozbudowane kubki pozwalające na asekurację za pomocą dwóch żył liny. W ostatnim czasie dużą popularność zdobywają przyrządy półautomatyczne, zapewniające znacznie wyższy stopień bezpieczeństwa w przypadku początkujących wspinaczy. Rozbudowane przyrządy wspinaczkowe jak Click-Up + marki Climbing Technology czy Gri Gri Petzl sprawiają, że asekuracja jest jeszcze łatwiejsza i pewniejsza.

Szeroki wybór przyrządów asekuracyjnych w sklepie 8a.pl

Zapewniamy pełną ofertę czołowych światowych marek. Przyrządy asekuracyjne Black Diamond, Climbing Technology czy Petzl to maksymalna precyzja wykonania i niezawodność konstrukcji, która jest niezwykle ważna w tym kluczowym dla bezpieczeństwa wyposażeniu. Przyrządy do asekuracji są oferowane osobno lub praktycznych zestawach wraz z karabinkami wspinaczkowymi HMS. Dzięki temu po zakupie można wybrać się bezpośrednio na ściankę. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem naszego sklepu górskiego.