top

Przyrząd Edelrid OHM - oasis

415,99 zł 519,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Edelrid OHM stanowi element uzupełniający przyrząd asekuracyjny, przydatny w sytuacjach gdy między osobą prowadzącą i asekurującą jest spora różnica wagi. 

Jest to absolutnie wyjątkowy produkt który podnosi bezpieczeństwo obydwu wspinaczy - chroni bowiem przed zbyt dynamicznym wyrwaniem asekuranta w górę w sytuacjach gdy 10, 20 czy 30 kg cięższy wspinacz odpada na drodze - nawet tuż po pierwszej wpince.

Marka Edelrid jako pierwsza wprowadziła na rynek liny z zewnętrznym oplotem, jako pierwsza opracowała nowoczesne ekspresy i dopracowane uprzęże, a teraz jako jedyna w swojej ofercie ma ten przyrząd wspomagający asekurację. Dzięki OHM wspinaczka osób o różnicy wagi sięgającej nawet 40 kg (!) staje się bezpieczniejsza i mniej stresująca. Stanowi doskonałe uzupełnienie ulubionego przyrządu asekuracyjnego w dwójkowych zespołach - także tych dziecięco - dorosłych.

Przyrząd Edelrid OHM wykonany jest z wysoce wytrzymałego metalu, który zniesie duże naprężenia powstające podczas odpadnięcia, ale także stanowi odpowiedni "ciężarek" który prawidłowo ustawia linę (grawitacyjnie dociagając ją lekko ku dołowi) by nie blokowała się nadto w przyrządzie. OHM zaskakuje użytecznością, funkcjonalnością i skutecznością. To jeden z tych produktów które wprawiają w zamyślenie: "Dlaczego nikt wczesniej na to nie wpadł?!" ;-)

Przyrząd Edelrid OHM należy wpiąć w pierwszy przelot. Najlepiej przygotować go jeszcze przed startem - tzn. przełożyc przezeń linę a ekspres wpiąć do uprzęży by był tuż pod ręką. Już po kilku pierwszych przechwytach tracisz więc dodatkowy (ok. 470 g) balast, a zyskujesz "czystą głowę" albowiem wiesz, że w momencie odpadnięcia hamowanie zostanie zoptymalizowane, a dużo lżejszy partner nie zostanie wyszarpany aż pod pierwszy spit. OHM zwiększa ochronę przed urazami i przykrymi powikłaniami ewenetualnych upadków.

Przyrząd wspomagający asekurację Edelrid OHM to tak naprawdę zestaw, który składa się z właściwego urządzenia niemieckiej marki, karabinka typu mailon łączącego go z tasiemką ekspresa i klasycznym karabinkiem ekspresowym. Przez przyrząd przekładasz linę, a karabinek wpinasz w przelot.

Przyrząd Edelrid OHM to nowoczesność w służbie Twojego bezpieczeństwa!

Przyrząd Edelrid OHM – najważniejsze cechy:

  • Przyrząd wspomaga  sprawdzi się, gdy osoba asekurująca jest lżejsza od wspinającej się (różnica wagowa w przedziale 10 kg - 40 kg);
  • Wykonany z wysoce wytrzymałego metalu i tworzyw;
  • Optymalizuje hamowanie liny i tym samym zwiększa ochronę asekuranta przed poderwaniem z ziemi podczas odpadnięcia partnera, a także samego wspinacza dla którego dłuższy lot również może skończyć się nieprzyjemnie;
  • Przyrząd wpinasz zamiast klasycznego ekspresu jako pierwszy;
  • Minimalna waga osoby asekurującej: 40 kg;
  • Przyrząd pozwala na łatwe prowadzenie liny bez jej blokowania (a w sytuacjach bardzo mocnego "przegięcia" liny, wystarczy by osoba wspinająca się lekko potrząsnęła liną aby przyrząd odpowiednio się ustawił i nie utrudniał wybierania liny);
  • Łatwy i intuicyjny w obsłudze;
  • Wykonany w Niemczech;

Przyrząd składa się z urządzenia Edelrid OHM, dwóch karabinków oraz taśmy, która absolutnie nie mogą być modyfikowane, czy stosowane osobno.

Za swoją innowacyjność przyrząd asekuracyjny Edelrid OHM otrzymał nagrodę ISPO Award 2016.
Instrukcje Edelrid dołączane do karabinków, uprzęży, przyrządów wspinaczkowych oraz każdego innego elementu szpeju słyną ze swojej precyzji. Niemiecka marka bowiem przykłada dużą wagę do tego, by jasno i wyraźnie poinformować użytkowników swoich rozwiązań o tym, jak ich używać, jak je pielęgnować, czy w jaki sposób je przechowywać. Być może jesteś zrażony do instrukcji i uważasz, że dasz sobie radę sam, ale w przypadku sprzętu wspinaczkowego konieczne jest zapoznanie się z nimi, co przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa dojścia do topu, czy asekuracji.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Edelrid Belay Devices
CE CE 0123
Do lin 8,9-11 mm
EN 12275
Waga ok. 470 g

Edelrid OHM - opinie klientów

0.0
0 opinie