top

Edelrid

Edelrid to wysokiej klasy sprzęt wspinaczkowy dla wszystkich miłośników górskich aktywności. Poszukujesz kasku, uprzęży, lonży? Sprawdź produkty Edelrid w sklepie 8a.pl! To wysoka jakość i niezawodność!
Zobacz jako Siatka Lista

157 Produkty

na stronę
 1. -25%
  Nowy
  Uprząż wspinaczkowa Edelrid Sendero - lapis
 2. -20%
  Nowy
  Torba na linę Edelrid Caddy II - deepblue
 3. -10%
  Nowy
  Kask wspinaczkowy Edelrid Zodiac 3R - night
Zobacz jako Siatka Lista

157 Produkty

na stronę
Wyczyść

Edelrid – doświadczenie i wizja przyszłości

Od ponad 150 lat marka Edelrid towarzyszy kolejnym pokoleniom entuzjastów górskich aktywności. Firma ta jest bowiem nierozerwalnie złączona ze wspinaczką i alpinizmem, ciągle wyznaczając nowe trendy w zapewnianiu maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim miłośnikom gór. Podczas niezwykle bogatej historii marka na przemian zajmowała miejsce lidera w branży górskiej i przeżywała cięższa okresy, z których jednak zawsze wychodziła jeszcze silniejsza. Obecnie producent ten należy do światowej czołówki wśród marek zajmujących się projektowanie i produkcją sprzętu wspinaczkowego, alpinistycznego i do prac wysokościowych.

Edelrid to nie tylko najwyższa jakość produktów, ale również spojrzenie w przyszłość. Mając na uwadze wpływ przemysłu na zmiany klimatyczne, marka podjęła konkretne kroki na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jako że wspinaczka i wszystkie górskie aktywności istnieją głównie dzięki łatwej dostępności do dzikich terenów, ich zachowanie w pierwotnym stanie jest szczególnie ważne. Marka Edelrid stara się wdrażać efektywniejsze metody produkcji i korzystać z materiałów bardziej przyjaznych środowisku naturalnemu. Wprowadzanie energooszczędnych technologii, zmiana materiałów na takie, które nie wymagają podczas produkcji używania dużej ilości chemikaliów, czy zmiany w transporcie i pakowaniu. Wszystkie te drobne kroki pozwalają zmniejszać wpływ produkcji sprzętu wspinaczkowego na przyrodę.

Liny wspinaczkowe marki Edelrid to kolejne rewolucje

Tak długi czas na rynku sprawił, że w historii firmy można znaleźć wiele przełomowych produktów, które na zawsze odmieniły wspinaczkę górską i alpinizm przemysłowy. To właśnie niemiecka marka wynalazła linę wspinaczkową, jaką znamy aż do dziś. Konkretnie chodzi o konstrukcję, w której zastosowany jest rdzeń oraz zewnętrzny oplot. Dzięki temu uzyskano znacznie wyższą wytrzymałość lin oraz lepsze parametry użytkowe. Liny stały się również bezpieczniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu. Opracowane przez markę Edelrid rozwiązanie jest obecnie przyjętym przez wszystkich producentów standardem. Marka posiada w swoim dorobku również wiele innych innowacji. Pierwsza lina o właściwościach pływających, czy też pierwszy model posiadający trzy certyfikacje naraz – jako lina pojedyncza, podwójna i bliźniacza, a także pierwsza lina na rynku, które spełnia wymagania UIAA dotyczące wodoodporności, a jednocześnie nie użyto w nich szkodliwych związków PFC.

Obecnie marka Edelrid produkuje miliony kilometrów lin, zachowując najwyższe standardy jakości, zarówno jeśli chodzi o ich wytrzymałość, jak i wpływ na środowisko naturalne. Każdy odcinek liny powstający obecnie w zakładach niemieckiej marki posiada certyfikat bluesign®. Oznacza to, że w czasie ich produkcji wprowadzane są coraz doskonalsze normy, które zmierzają do neutralizacji negatywnego wpływu na środowisko. Dotyczy to zarówno materiału z jakiego powstają liny, a także całego procesu ich produkcji, transportu surowców czy np. ich barwienia.

Sprzęt wspinaczkowy Edelrid

Marka ugruntowała już swoją pozycję na rynku sprzętu wspinaczkowego. Z jej ekwipunku korzystają wszyscy miłośnicy wspinaczki, zarówno w jej odmianie sportowej, jak i górskiej. Lekkie wyposażenie do wspinaczki skałkowej świetnie sprawdza się w czasie letnich wyjazdów w skały, jak i codziennych treningów na panelu. Wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe Edelrid, przyrządy asekuracyjne, karabinki czy wreszcie liny, dają wysokie poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od poziomu zaawansowania każdy miłośnik wspinaczki znajdzie idealnie dopasowany do potrzeb szpej. Intuicyjne w użytkowaniu modele dla początkujących wspinaczy oraz ultralekki sprzęt wspinaczkowy dla profesjonalistów – marka Edelrid wszystkie to produkty posiada w swojej ofercie.

Nie zapomniano również o wszystkich entuzjastach zdobywania najwyższych szczytów. Wysokiej jakość wyposażenie dla alpinistów i himalaistów pozwoli bezpiecznie docierać na największe wysokości. Wytrzymałe uprzęże wspinaczkowe, kaski, raki i czekany pozwolą wyposażyć się w cały niezbędny ekwipunek do poruszania się po zaśnieżonych stokach i graniach. Wysokiej jakości materiały oraz mocne konstrukcje gwarantuję maksymalną niezawodność.

Szeroka oferta Edelrid dotyczy również sprzętu używanego w parkach linowych. To najczęściej specjalne modele, które są bardzo intuicyjne w użytkowaniu. Dodatkowo muszą się charakteryzować ponadprzeciętną wytrzymałością. To sprzęt który jest użytkowany z dużą częstotliwością, stąd zastosowane w nim materiały cechują się maksymalną trwałością. Ponadto uprzęże i kaski do parków linowych są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu odpowiednie dbanie o sprzęt jest jeszcze łatwiejsze.

Produkty marki Edelrid na via ferraty

W ofercie tego producenta z pewnością świetnie odnajdą się wszyscy entuzjaści dróg typu via ferrata. Wśród produktów znajdziemy bowiem wiele modeli stworzonych typowo z myślą o tej aktywności. Z pewnością warto zauważyć wygodne i niezawodne lonże na via ferraty. Intuicyjne w obsłudze karabinki umożliwią precyzyjne przepinanie się pomiędzy kolejnymi odcinkami stalowych lin. Podobnie jak w innych dziedzinach, także tutaj marka Edelrid stawia na innowacyjne rozwiązania. Takim z pewnością jest uprząż ze zintegrowaną lonżą via ferrata. Dzięki wyeliminowaniu dodatkowego połączenia zmniejszono ryzyko popełnienia błędu podczas mocowania lonży do uprzęży. Ponadto cały zestaw został stworzony tylko do dróg via ferrata, przez co zapewnia maksymalny komfort poruszani się po tego typu szlakach. Odpowiednio dobrane długości ramion lonży nie plączą się między nogami. Dużym plusem tego rozwiązania była możliwość przeniesiona absorbera energii z lonży do samej uprzęży. Dzięki temu element ten jest lepiej chroniony przed uszkodzeniem, a całość poręczniejsza.

Wyposażenie do prac na wysokości

Znaczną część oferty marki Edelrid stanowi sprzęt do prac alpinistycznych. Ceniony przez pracowników za wygodę użytkowania oraz wysoką niezawodność. Świetnie sprawdzi się wszędzie, gdzie istnieje potrzeba wykonania prac na wysokości. Z jednej strony musi on zapewniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, a z drugiej musi być ergonomiczny w użytkowaniu. Codzienne zakładanie uprzęży, opuszczanie się na linie do pozycji roboczej i inne czynności muszą być wykonywane intuicyjnie, możliwie sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Wszystkie te warunki zapewnia wysokiej jakości sprzęt do prac na wysokości.

Odzież Edelrid dla miłośników wspinaczki

Ofertę marki Edelrid stanowi również odzież idealnie dopasowana do potrzeb wszystkich osób uprawiających wspinaczkę w skałach i na panelu. Priorytetem było tutaj uzyskanie maksymalnej swobody ruchów, dzięki czemu możemy się skupić na kolejnych przechwytach i krokach. Wśród zastosowanych materiałów króluje niezawodna bawełna. Wykonane z niej materiały cechują się wysoką wytrzymałością na przetarcia i jednocześnie zapewniają dobry poziom oddychalności. Ponadto są przyjemne w dotyku, przez co odzież wspinaczkowa jest również chętnie wybierana na dni restowe, a także do codziennego użytkowania. Wśród modeli znajdziemy szeroki wybór koszulek, spodni wspinaczkowych, a także krótki spodenek na lato. Marka Edelrid przygotowała też wygodne i praktyczne legginsy wspinaczkowe dla miłośniczek wspinaczki. Wszystkim przypadną do gustu czapki z daszkiem.

Sprawdź najwyższej jakości produkty Edelrid – sklep 8a.pl to szeroki wybór produktów najwyższej jakości

Zapewniamy szeroki wybór wyposażenia tej renomowanej marki dla wszystkich miłośników aktywności w których wymagany jest sprzęt asekuracyjny. Wspinaczka skałkowa, górska, alpinizm, himalaizm, via ferraty, parki linowe, prace na wysokości – wszędzie tam potrzeba sprawdzonego sprzętu wspinaczkowego. Wybierając markę Edelrid stawiasz na wiele lat doświadczeń, które pozwoliły wypracować unikalne rozwiązania świetnie sprawdzające się nie tylko w górskim otoczeniu.

Edelrid – popularne kategorie

Sprzęt wspinaczkowy Edelrid Karabinki Edelrid Uprzęże Edelrid Kaski Edelrid Sprzęt na via ferraty Edelrid
Uprzęże via ferrata Edelrid Lonże via ferrata Edelrid Akcesoria wspinaczkowe Edelrid Spodenki Edelrid Czapki z daszkiem Edelrid