top

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Giga Jul - slate

223,99 zł 279,99 zł
-20%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Giga Jul jest najbardziej wszechstronnym przyrządem asekuracyjno-zjazdowym w całej historii tego typu szpeju. Praktyczne i co najważniejsze bezpieczne rozwiązania wykorzystane w tym modelu, będą wzorem do naśladowania przez innych producentów.

Model ten powinien stać się podstawowym elementem wyposażenia każdego wspinacza. Umożliwi Ci sprawną asekurację partnera podczas wspinaczki zarówno w warunkach górskich jak i na sztucznej ścianie. Dodatkowo pozwoli także na bezpieczne zjazdy na linie. To świetny produkt, który z powodzeniem zastąpi klasyczny kubek.

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Giga Jul posiada funkcję wspomagania hamowania, którą włączyć i wyłączyć można za pomocą specjalnego mechanizmu. Małe oczko umieszczone w korpusie konstrukcji umożliwi Ci dawanie luzu podczas górnej asekuracji. Model ten bez problemu pracować będzie ze wszystkimi podwójnymi i bliźniaczymi linami o średnicach od 7,1 do 10 mm. Całość wykonana została z lekkiego aluminium, co znacząco wpływa na ograniczenie wagi dźwiganego szpeju. Jednak w miejscach podatnych na ścieranie wykorzystana została trwała stal nierdzewna. Przyrząd umożliwia również dwa tryby prowadzenia, szybki oraz prosty.

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Giga Jul będzie fantastycznym wyborem dla zaawansowanych wspinaczy, którzy oprócz działalności wspinaczkowych na sztucznych ściankach, uwielbiają również wspinać się w górach.

Przyrząd Edelrid Giga Jul – najważniejsze cechy:

  • Najbardziej wszechstronny przyrząd asekuracyjno-zjazdowy w historii;
  • Funkcja wspomagania hamowania;
  • Świetnie nadaje się do użytku w warunkach alpejskich;
  • Przeznaczony do lin o średnicach od 7,1 do 10 mm obwodu;
  • Pracuje z linami pojedynczymi, połówkowymi oraz bliźniaczymi;
  • Inteligentna konstrukcja hybrydowa: korpus wykonany z bardzo lekkiego aluminium, obszary podatne na ścieranie wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej;
  • Pozwala na asekurację ze stanowiska górnego i dolnego;\
  • Ten model zapewnia wygodne i sprawne prowadzenie liny;
  • Niska podatność na korozję;
  • Bardzo niska waga nie przeciąży zanadto całości szpeju;
Niemiecka marka Edelrid podąża za ekologicznym ruchem i spełnia wymagania certyfikatu bluesign® w produkcji sprzętu wspinaczkowego. Oznacza to, że wybierając ich woreczki wspinaczkowe, ekspresy, przyrządy i wszystko, to, gdzie używa się materiałów syntetycznych, możesz mieć pewność, że są pro eko. Jest to podejście nowatorskie i z pewnością zostanie docenione przez fanów zdrowych rozwiązań.
bluesign® – jest określeniem standardu, który gwarantuje, iż wszystkie etapy produkcji danej odzieży i rezultat jest zdrowy dla ludzi oraz przyjazny środowisku naturalnemu. Kontrolę przeprowadza sam Bluesign, a firmy muszą udowodnić, że w każdym etapie produkcji zachowane są określone normy. Projekt Bluesign stworzyła szwajcarska firma Schoeller Textil AG, organizację tworzy rada złożona z ekspertów w sprawach nauki, polityki, przemysłu, handlu czy spraw konsumenckich oraz ekologii.
Instrukcje Edelrid dołączane do karabinków, uprzęży, przyrządów wspinaczkowych oraz każdego innego elementu szpeju słyną ze swojej precyzji. Niemiecka marka bowiem przykłada dużą wagę do tego, by jasno i wyraźnie poinformować użytkowników swoich rozwiązań o tym, jak ich używać, jak je pielęgnować, czy w jaki sposób je przechowywać. Być może jesteś zrażony do instrukcji i uważasz, że dasz sobie radę sam, ale w przypadku sprzętu wspinaczkowego konieczne jest zapoznanie się z nimi, co przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa dojścia do topu, czy asekuracji.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Edelrid Belay Devices
CE V
Do lin 7,1-10 mm
EN EN 15151-2
Materiał Aluminium, stal nierdzewna

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Giga Jul - slate - opinie klientów

0.0
0 opinie