top

Spodenki turystyczne męskie

Spodenki turystyczne męskie to szeroka kategoria zawierająca modele o rekreacyjnym i czysto trekkingowym charakterze. Znajdziesz tu także konstrukcje, które założysz na biwak i dni restowe ciesząc się komfortem wentylacji.
189
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 189

na stronę
  1. -18%
    Nowy
    Spodenki ocieplane Ziener Nuran - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 189

na stronę

Spodenki turystyczne męskie — maksymalna wentylacja

Krótkie spodnie są przeznaczone na upalne letnie dni, gdy żar leje się z nieba. Wtedy jak wiemy, istotne jest zabezpieczenie się przed przegrzewaniem. Ich krój powoduje bowiem, że wokół ciała zyskujesz komfortową wentylację, która oddala ryzyko tego nieprzyjemnego zjawiska. Dzięki temu mimo wysokich temperatur spodenki turystyczne męskie powodują, że nie są one tak uciążliwe. Pozwoli to na aktywniejsze podejmowanie się górskich wyjść na szlaki, weekendowych wycieczek lub miejskiego wędrowania. W sklepie 8a.pl znajdziesz modele najlepszych producentów takich jak The North Face, Salewa, Columbia, Marmot, Patagonia i wielu innych. Spodenki turystyczne męskie spiszą się także w dni restowe, kiedy odpoczywasz w schronisku po weekendowym łojeniu w skałach oraz na żaglach lub plaży. Ich wszechstronność jest nieoceniona, kiedy za oknem panują naprawdę wysokie temperatury, a Ty chcesz poprawić swój komfort.

Górskie trekkingi w męskich spodenkach turystycznych

Modele czysto trekkingowe przeważnie wykonywane są z wytrzymałych materiałów, które należą do grupy poliamidów. Spodenki turystyczne męskie opracowane na bazie tych tkanin są o wiele trwalsze, gdyż muszą znosić więcej. Na ich konstrukcję działają naprężenia wynikające z trekkingu górskim szlakiem, dlatego musi ona sprostać jego trudom. Wybierając spodenki turystyczne w 8a.pl, możesz mieć pewność ich niezawodności przez kolejne sezony, co ucieszy każdego aktywnego turystę. Jak wiemy, krótki krój spodenek zapewnia maksimum wentylacji, która latem jest niezbędna. Jednak producenci, używając materiałów syntetycznych, sprawią Ci także komfort oddychalności. Poliester lub wspomniane poliamidy posiadają właściwości szybkoschnące, zatem bardzo dobrze odprowadzają wilgoć. Polepsza to dodatkowo cyrkulację powietrza, czyniąc spodenki turystyczne doskonałym partnerem letnich wędrówek. Warto dodać, że projektanci często stosują rozwiązania antybakteryjne w odzieży. Opierają się one zazwyczaj na jonach srebra, które spowolnią rozwój nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu przez dłuższy czas zachowasz komfortowy suchy klimat wokół skóry.

Spodenki turystyczne męskie na górskie trekkingi posiadają często impregnat DWR na swojej powierzchni. Jego hydrofobowe właściwości ograniczą namakanie materiału, co okaże się przydatne w trakcie przelotnych opadów deszczu. Zapytasz: po co takie rozwiązanie w krótkich spodniach, skoro nogi i tak będą mokre. A no dlatego, że spodenki turystyczne , kiedy są zawilgocone, ograniczą swobodę ruchów i będą nieprzyjemnie ciężyć. Dlatego korzystanie z takiego rozwiązania okaże się bardzo dobrym pomysłem.

Spodenki turystyczne męskie — do lżejszego wędrowania

Konstrukcje o hikingowym charakterze  to zazwyczaj poliester lub bawełna. Zależnie od rodzajów rekreacyjnych wędrówek, których się podejmujesz w ciepłym okresie w sklepie 8a.pl, znajdziesz coś dla siebie. Te materiały, a szczególnie naturalny posiadają optymalny stopień przewiewności, co w połączeniu z krótkim krojem okaże się naprawdę komfortowe. Takie spodenki turystyczne męskie w wysokim stopniu chronią przed przegrzaniem, więc o wiele chętniej podejmiesz się każdej wędrówki. Zarówno modele trekkingowe, jak i hikingowe muszą zapewniać maksimum swobody ruchów. Dzieje się tak dlatego, że spodenki turystyczne opierają się na bardzo wygodnym kroju. W żaden sposób nie powoduje on ograniczeń, więc efektywnie pokonasz kolejne kilometry. Spodenki turystyczne to także szereg rozwiązań transportowych, co objawia się w funkcjonalnych kieszeniach. Zależnie od modelu znajdziesz klasycznie dwie boczne lub dodatkowe na udach i tyle swojego modelu. Dzięki temu w łatwy sposób przeniesiesz przedmioty, które chcesz mieć pod ręką w trakcie swojej turystycznej wędrówki.