top

Akcesoria do kijów

Akcesoria do kijów powinien posiadać każdy miłośnik trekkingów z kijkami czy narciarstwa. Jeśli wybierasz się na pieszą wędrówkę po górach albo wyruszasz na stok, zatroszcz się o kompletny i niezawodny sprzęt.
38
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 38

na stronę
  1. -20%
    Nowy
    Talerzyki do kijów Silva Pole's Baskets
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 38

na stronę

Praktyczne akcesoria do kijów

Aktywne spędzanie czasu ma różne oblicza. Kiedyś znane niewielkiej liczbie osób, dziś coraz bardziej popularne sporty typu nordic walking cieszą się niesłabnąca popularnością. Akcesoria do kijów to elementy, które wspomagają zachowanie sprzętu w dobrej kondycji, ale też pozwalają dostosować go do określonych warunków, w których będzie on wykorzystywany. Oczywiste jest, że nieco inne cechy powinny mieć kijki typowo narciarskie, inne trekkingowe, a jeszcze inne modele do nordic walkingu. Również dodatkowe elementy stosowane wraz z nimi nie są jednakowe dla różnych dyscyplin. Same kije to często za mało, żeby zwiększyć komfort działań. Nie zawsze producenci dodają w komplecie dodatkowe elementy, które umożliwiają dopasowanie modeli do bardziej specyficznych typów wykorzystania. Nie oznacza to, że modyfikacje nie są możliwe.

Akcesoria do kijów zwiększą funkcjonalność Twojego sprzętu

W każdym sporcie dobry sprzęt jest niezwykle istotny. Od tego, jak o niego damy w dużej mierze zależą osiągane rezultaty. Akcesoria do kijów to prosty sposób na ułatwienie sobie podejmowanych działań i zwiększenie przyjemności czerpanej ze sportu. Odpowiednie wyposażenie w trakcie trekkingu powoduje, że wędrówka po trudnym terenie nie tylko nie jest uciążliwa, ale i staje się znacznie bardziej efektywna. Kije trekkingowe pozwalają odciążyć kręgosłup oraz stawy. W czasie marszu po nierównym gruncie i wymagającym terenie zapewniają większą stabilizację, więc i znacznie większe bezpieczeństwo. W zależności od tego, jaki teren przemierzamy, należy jednak dobrać odpowiednie akcesoria. Tereny grząskie i miękkie łatwiej będzie pokonać z kijkami wyposażonymi w specjalne talerzyki. Podoba zasada dotyczy zapaleńców sportów narciarskich. Skiturowcy kije doceniają na podejściach a przy głębszym śniegu talerzyki zimowe zdadzą egzamin doskonale.

Detale zmieniające bardzo wiele, czyli przydatne akcesoria do kijów

Odpowiednio dobrane akcesoria do kijów to nie tylko ułatwienie dla użytkownika, ale również sposób na zwiększenie bezpieczeństwa podejmowanych działań outdoorowych. Kije w zależności od modelu mogą mieć elementy o różnej charakterystyce. Na rynku są warianty z końcówkami stalowymi i widiowymi. Te drugie cechuje bardzo dobra odporność na ścieranie i zdolność do zapewniania większej stabilności szczególnie na śliskim terenie. Żeby ochronić ten kluczowy fragment kijów albo zmienić nieco jego właściwości można sięgnąć po nakładki, czyli tipy. Jeśli będą wykonane z gumy, to zapewnią lepszą przyczepność i wspomogą ograniczanie ryzyka poślizgu. Płaskie stopki przeznaczone do kijów trekkingowych wędrowcy docenią najbardziej podczas schodzenia.

Groty, końcówki, talerzyki – wymienne akcesoria do kijów

Znane marki bardzo często decydują się, żeby produkować akcesoria do kijów w w miarę uniwersalnych wariantach, które są kompatybilne z kilkoma wersjami kijów. Dzięki temu łatwiej jest wybrać dodatki, które będą pasowały do konkretnych typów kijów. To również ważny plus, jeśli masz już zakupione akcesoria, a decydujesz się na wymianę kijów na inne. Oczywiście dotyczy to akcesoriów dodatkowych, nieobligatoryjnych, głównie o funkcji pomocniczej, ale również elementów wymiennych, które są potrzebne do zastąpienia zużytych części. Groty to jedne z najszybciej zużywających się komponentów kijów. Wymienne warianty pozwalają wydłużyć żywotność ulubionego modelu. Końcówki o bardzo wysokiej wytrzymałości sprostają wyzwaniom trudnego terenu. Na dłuższych wyprawach w plecaku przydaje się zapasowa para końcówek, która posłuży do wymiany, gdy ta na kijkach złamią się przypadkowo na przykład po zaklinowaniu między skałami. Jeśli decydujesz się na nowe groty, możesz od razu rozejrzeć się za gumowymi osłonkami do nich. Pomogą one zredukować hałas i wpłyną także korzystnie na przyczepność na śliskim podłożu skalnym. Uzupełnieniem całości będą talerzyki. Dobierz wielkość w zależności od terenu, na którym będziesz się poruszać i rodzaju aktywności, na którą się zdecydujesz.