top

Siedziska turystyczne

Siedziska turystyczne wyśmienicie sprawdzają się zarówno w czasie wycieczek po górskich szlakach, jak i dłuższego pobytu na kempingu. Kompaktowe siedzenie turystyczne to izolacja od podłoża i wygoda odpoczynku.
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

Wyczyść

Funkcjonalne siedziska turystyczne

Niezwykle kompaktowe siedzenia turystyczne to niepozorny, ale niezwykle praktyczny dodatek do ekwipunku każdego turysty. Ich niska waga oraz nieduże rozmiary po spakowaniu sprawiają, że niemal nie zauważymy ich w plecaku. Siedziska trekkingowe przychodzą z pomocą za każdym razem, kiedy będziemy chcieli nieco odpocząć na szlaku. Wystarczy zwalony pień drzewa, wyższy głaz czy wnęka w skale, aby urządzić sobie niezwykle wygodne miejsce do siedzenia. W najbardziej niesprzyjającej sytuacji rozłożymy je wprost na ziemi.

Siedziska turystyczne - zalety

Po pierwsze siedziska świetnie izolują od podłoża. Podobnie jak karimaty czy maty samopompujące doskonale chronią nas przed szybkim wyziębieniem w trakcie siedzenia na zimnych nawierzchniach, takich jak skały. Po drugie są miękkie, zapewniając wysoki poziom komfortu niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy na krótki odpoczynek. Po trzecie siedziska turystyczne pozwalają uchronić się od łatwego ubrudzenia spodni, co pozwala wykorzystać jako miejsce do siedzenia również omszałe głazy czy spróchniałe drzewa. Po czwarte wreszcie, stanowią dodatkową warstwę chroniącą nas przed przemoczeniem spodni, kiedy usiądziemy na wilgotnym podłożu. Dzięki temu możemy nieco odpocząć niezależnie od pogody.

Różny typy siedzisk turystycznych

Siedziska turystyczne mogą się charakteryzować bardzo różną budową. Najprostsze modele to niewielkie składane karimaty. Dzięki temu są niezwykle lekkie i często wybierane na trekkingi. Nieco bardziej komfortowym rozwiązaniem są samopompujące siedzenia turystyczne. Wypełnione wewnątrz specjalną pianką i uzupełnione powietrzem oferują wyśmienitą izolację i miękkość. To świetny wybór podczas wyjazdów pod namioty, a także na kemping. Osobną kategorię stanowią siedziska z oparciem. Wykonane są z mocnych materiałów, a oparcie jest podtrzymywane przez specjalne paski, które można regulować. Siedziska turystyczne to komfortowe rozwiązanie podczas biwakowania. W sklepie 8a.pl zapewniamy szeroki wybór modeli, które świetnie sprawdzą się w różnych aktywnościach outdoorowych.