Kurtki narciarskie męskie

Kurtki narciarskie męskie to komfort i wygoda w czasie uprawiania zimowych sportów. Kurtki na narty oferują świetne zabezpieczenie przed śniegiem i zimnem na trasie i poza nią.
29
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 29

na stronę

Kurtki narciarskie męskie – perfekcja na stoku

Odpowiednie kurtki na narty są optymalnym wyborem dla wszystkich osób poszukujących komfortu podczas całego dnia spędzanego na stoku oraz poza nim. Oferują one zróżnicowane właściwości, dzięki którym optymalnie przygotujesz się zarówno na zjazd w burzy śnieżnej, jak i szusowanie po stoku w słoneczny dzień. Niezależnie od tego na jakich nartach jeździsz, w ofercie sklepu 8a.pl z pewnością znajdziesz odpowiedni strój na narty. Sprawdź najlepsze kurtki dla siebie!

Charakterystyczne elementy w męskich kurtkach narciarskich

W kurtkach na narty stosuje się wiele rozwiązań, które nie są zbyt często spotykane w modelach przeznaczonych do innych aktywności. Elementy te świetnie sprawdzają się w czasie jazdy na nartach, zapewniając jeszcze większy komfort użytkowania kurtki. Wśród rozwiązań na pewno wyróżnia się fartuch przeciwśnieżny. To pas wykonany najczęściej z elastycznego materiału, umieszczony wewnątrz kurtki narciarskiej. Można go ciasno zapiąć, dzięki czemu doskonale zabezpiecza przed dostawaniem się pod kurtkę śniegu oraz zimnego wiatru. To niemal niezbędny element w kurtkach przygotowywanych z myślą o poruszaniu się poza trasą w bardzo głębokim śniegu. Wybrane kurtki narciarskie męskie oferują także możliwość jego wypięcia.

Kolejnym elementem, który często spotykamy w kurtkach na narty są kieszonki z zamkiem umieszczane na rękawie. W większości z nich można znaleźć niewielką ściereczkę do przecierania gogli. To również świetne miejsce na skipass. Ponadto modele wyposażone w kaptury mają je zaprojektowane tak, aby optymalnie współpracowały z kaskiem narciarskim. W przypadku zewnętrznych kurtek membranowych najczęściej są one na tyle duże, aby założyć je na kask. Gros męskich kurtek narciarskich posiada również dodatkową możliwość wentylacji, czyli wygodnie wszyte, nie drażniące nas suwaki. Gdy występuje konieczność zwiększenia wentylacji po prostu rozsuwamy je. Męskie kurtki na narty oferują Ci bezkompromisową wygodę noszenia oraz pełną funkcjonalność, którą docenisz podczas wzmożonego wysiłku w górach.

Techniczne właściwości oferowane przez kurtki narciarskie męskie

Poza licznymi ułatwieniami wynikającymi z konstrukcji kurtki warto wspomnieć o membranach jakie mają męskie kurtki na narty. Są to wysokiej jakości membrany, w tym również topowa membrana GORE-TEX®. Jej porowata konstrukcja sprawia, iż para wodna wyprodukowana przez nas w trakcie aktywności fizycznej bez problemu wydostaje się na zewnątrz. Większe jednak cząsteczki wody – deszczu czy śniegu – pozostają na zewnątrz, skutecznie zablokowane. Dzięki temu membrana skutecznie chroni nas w trakcie najmniej sprzyjających warunków pogodowych, również przed porywistym wiatrem. Jest on główną przyczyną wyziębienia w górach.

Wiele modeli narciarskich posiada dodatkową podpinkę lub ocieplinę będącą integralną częścią kurtki. Kurtki narciarskie męskie w przeważającej części przypadków wypełnione są syntetyczną ociepliną, która ma doskonałe właściwości termoizolujące. Ma to szczególne znaczenie, gdy poruszamy się na wyciągach, jedzie jesteśmy narażeni na wychłodzenie. Plusem ociepliny syntetycznej jest fakt, że grzeje ona nawet gdy jest zawilgocona, ponieważ szybko wysycha. Daje nam optymalny komfort termiczny chroniąc przed przegrzaniem w trakcie zjazdów oraz wychłodzeniem w trakcie pauz na stoku.

Kurtki na narty do różnych zastosowań

W ofercie sklepu 8a.pl znajdują się męskie kurtki narciarskie, które świetnie spiszą się podczas szybkiej jazdy po przygotowanych stokach, jak i poza nimi. Dobrze docieplone modele to gwarancja odpowiedniej termiki nawet przy silnym wietrze i niskiej temperaturze otoczenia. Kurtki na narty wybierane przez miłośników freeride'u i jazdy poza przygotowanymi trasami to najczęściej modele o swobodniejszym kroju, oferujące maksymalną swobodę ruchów i wysoki komfort. Wyważenie cech izolujących oraz oddychalności pozwala zagwarantować organizmowi optymalne warunki w czasie szybkiego przemierzania zaśnieżonych stoków. W ofercie znajdziesz również kurtki narciarskie męskie z membraną GORE-TEX®. Jej wysokie parametry oddychalności oraz wodoodporności czyni ją doskonałą kurtką na zimowe warunki. Modele narciarskie możesz z powodzeniem wykorzystać również na szlaku, podczas wędrówki w górach czy na co dzień, w mieście. Poznaj męskie kurtki na narty znajdujące się w ofercie 8a.pl i znajdź idealny model dla siebie!

Kurtki narciarskie męskie – popularne marki:

Kurtki narciarskie męskie Black Diamond Kurtki narciarskie męskie Columbia Kurtki narciarskie męskie Dynafit Kurtki narciarskie męskie Hannah Kurtki narciarskie męskie Marmot
Kurtki narciarskie męskie The North Face Kurtki narciarskie męskie Salomon