top

Raczki do biegania

Raczki do biegania doskonale spisują się na zimowych biegach terenowych, gdy chcesz zachować maksymalną efektywność wysiłku. Dzięki nim zapewnisz sobie większe bezpieczeństwo poruszania się na śliskim podłożu.
8
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

na stronę

Raczki do biegania w terenie

Biegi w terenie odbywające się w okresie przejściowym i zimą to doskonały pomysł na zadbanie o kondycję i przygotowanie się do startu w wiosennych zawodach. Jednak śliskie podłoże w postaci oblodzonego górskiego szlaku lub zaśnieżonej ścieżki poza miastem stwarza ryzyko upadku. Dlatego właśnie, jeśli na serio podchodzisz do tej najbardziej demokratycznej formy wysiłku, raczki do biegania okazują się najlepszym rozwiązaniem. Łatwość dopasowania do własnego obuwia wynika z elastycznej konstrukcji. Kolce na buty do biegania zimą założysz na różne modele butów biegowych, co czyni je wszechstronnym dodatkiem do sportowej garderoby. Raczki do biegania w większości wykonane są z wytrzymałych, ale także rozciągliwych tworzyw. Łączą metalowe elementy które zniosą trudy górskich biegów i ostrego podłoża z rozciągliwymi elementami do montażu na cholewce. Niektóre modele posiadają stalową linkę, która tworzy szkielet, więc raczki stabilnie przylegają do butów. Dodatkowo produkowane są one w różnych rozmiarach, co pozwala je dopasować zarówno do mniejszego kobiecego i juniorskiego obuwia, jak i do dużych męskich butów.

Raczki do biegania - stabilność i bezpieczeństwo

Na spodzie raczków znajdują się kolce o takim rozkładzie, by zapewniały niezbędną podczas zimowego biegu stabilność. Tworzy je zazwyczaj stali, co czyni ten element niezwykle wytrzymałym. Oznacza to, że bieg po oblodzonym szlaku i twardym śniegu nie będzie większym problemem. Raczki do biegania oferują w zależności od wersji możliwość wymiany kolców. Okaże się to bardzo praktyczne, szczególnie gdy uprawiasz te intensywniejsze biegi. Raczki posiadają specjalne płytki, które znajdują się pod podeszwą. Ich zadaniem jest stabilizowanie całej konstrukcji na bucie, tak by działała ona maksymalnie efektywnie.
Kolce na buty do biegania zimą to bardzo dobre rozwiązanie, gdy mimo gorszej aury chcesz realizować swoją sportową pasję. Raczki tak samo dobrze sprawdzą się podczas zimowych aktywności, a także na błotnistych i grząskich szlakach. Ich wszechstronność czyni każdy bieg bezpieczniejszym niezależnie, czy jesteś wyczynowcem, czy po prostu biegasz dla przyjemności.