top

Rękawice narciarskie damskie

Rękawice narciarskie damskie powstały z uwzględnianiem specyfiki tego typu aktywności. Dbają o komfort termiczny, zapewniając także oddychalność. Ich wewnętrzna część wspiera również wygodne utrzymanie kijów.
Zobacz jako Siatka Lista

31 Produkty

na stronę
  1. -29%
    Rękawice Black Diamond Crew - black
  2. -29%
    Rękawice Black Diamond Guide - black
Zobacz jako Siatka Lista

31 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawice narciarskie damskie – komfort termiczny

Jednym z ważniejszych aspektów są właściwości izolacyjne rękawic. Wybierając odpowiedni model, możesz przez długi czas cieszyć się komfortem termicznym. Rękawice narciarskie damskie, które znajdziesz w naszym sklepie korzystają z rożnych ocieplin, tak abyś podczas zjazdów nie odczuwała wychłodzenia. W części modeli wykrzykiwano wypełnienie syntetyczne o dobrych parametrach izolacyjności. Przykładem może być ocieplina Primaloft®, która podbiła serca wielu miłośników outdoorowych sportów. Wykorzystując rękawice, które zostały wykonane przy jej zastosowaniu możesz cieszyć się ponadprzeciętnym zabezpieczeniem od chłodu. Cześć damskich rękawic na narty powstała natomiast w oparciu o naturalny materiał izolujący w postaci wełny. To naturalne włókno znane jest z dobrej ochrony przed niskimi temperaturami. Część wełnianych modeli posiada także właściwości termoregulacji. Dzięki temu zredukowane zostaje ryzyko pojawienia się uczucia przegrzania w okolicy dłoni. Niezależnie od tego, na jaki materiał chroniący od zimna postawili producenci, musi on także zapewniać oddychalność. Za jej sprawą podczas aktywności będziesz mogła cieszyć się przyjemnym klimatem przy skórze przez długi czas.

Rękawice narciarskie damskie – nie tylko ochrona przed niskim temperaturami

W trakcie narciarskich zjazdów nie tylko mróz może negatywnie wpływać na odczuwany komfort. Dużą rolę odgrywa także wiatr. Jego podmuchy również mogą prowadzić bowiem do wychłodzenia. Chcąc przed nimi zabezpieczyć swoje dłonie, wybierz model, który posiada konstrukcję softshellu. Specjalny splot włókien nie pozwala na przenikanie zimnego powietrza w okolice skóry, co także wpływa na podniesie odczuwanie komfortu termicznego. Kiedy zależy Ci na ochronie przed przemakaniem, doskonale sprawdzą się damskie rękawice na narty wykorzystujące membranę. Tego typu element konstrukcyjny nie pozwala cząsteczkom wody przenikać przez materiał. Zatrzymuje je z dala od dłoni, tak aby wnętrzarze materiału po kontakcie ze śniegiem pozostawało suche. Dodatkowo wysokiej jakości membrany wykorzystywane w modelach, której znajdziesz w 8a.pl zostały tak zaprojektowane, aby pozwalać na zachowanie oddychalności.

Praktyczna konstrukcja damskich rękawic narciarskich

W modelach narciarskich projektanci dużą wagę przywiązują do konstrukcji wewnętrznej części dłoni. Faktura materiału jest tutaj specyficzna, tak aby dbać o wygodę chwytu. Taka budowa sprawia, że wygodnie utrzymasz drążek wyciągu orczykowego czy kije narciarskie. Całość bardzo często korzysta z regulacji przy mankiecie, dzięki czemu rękawice z łatwością dopasujesz do swojego nadgarstka. Zapewni to wygodę oraz zredukuje możliwość ucieczki ciepła. Rękawice narciarskie damskie korzystają ponadto z przyjemnego dla skóry materiału wewnętrznego. Dzięki temu całość nie będzie podrażniała skóry. W ofercie sklepu posiadamy wiele modeli pięciopalczastych. Wybierając je, będziesz mogła wygodnie odpiąć zamek kieszeni, aby wyjąć skipass czy portfel. Bogata oferta sklepu obejmuje liczne modele o różnorodnych aspektach wizualnych. Posiadamy rękawice narciarskie damskie w kolorze klasycznej czerni, jak i modele oparte o harmonijne połączenie barw. Dzięki temu wybierzesz rękawiczki, który będą świetnie komponowały się z kurtką, czapką oraz goglami.