top

Skarpety narciarskie damskie

Skarpety narciarskie damskie zapewniają wysoki komfort termiczny w trakcie narciarskich zmagań na stoku. Chronią także przed otarciami spowodowanymi sztywnym narciarskim butem, a przy tym są przyjemne dla skóry.
Zobacz jako Siatka Lista

45 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

45 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety narciarskie damskie to idealny wybór podczas zabawy na stoku

Szusowanie na różnorodnych narciarskich trasach daje dużo satysfakcji. Ważne jest jednak, aby dobrać funkcjonalny i wygodny strój. Skarpetki, chociaż są niewielkim elementem garderoby, odgrywają dużą rolę w zapewnieniu komfortu na stoku. To właśnie one chronią od wychłodzenia stopy, dla których niskie temperatury są szczególnie dokuczliwe. Ponadto stanowią także warstwę zabezpieczającą przed otarciami, których narciarskie buty mogą być przyczyną ze względu na swoją sztywność. Skarpety narciarskie damskie zostały tak skonstruowane, aby być miękką barierą od twardej konstrukcji obuwia. Dzięki nim podrażnienia skóry stóp nie zmuszą Cię do opuszczenia stoku przed zaplanowanym czasem.

Materiały stosowane w damskich skarpetach narciarskich

Projektanci tego typu elementów garderoby stawiają na różnego typu materiały. Często są to włókna syntetyczne, które nadają skarpetom licznych pożądanych właściwości. Zapewniają na przykład oddychalność, która jest niezwykle istotna w trakcie wysiłku. Skarpety narciarskie damskie dbają, aby wzmożona potliwość okolic stóp podczas aktywności nie powodowała dyskomfortu. Dzięki nim klimat przy skórze przez długi czas jest przyjemnie suchy. Producenci często w swoich modelach stawiają na poliester oraz nylon. Ten drugi stosowany jest szczególnie w okolicy palców czy pięty, tak aby te newralgiczne miejsca cechowały się zwiększoną wytrzymałością. Dzięki temu narciarskie modele będą Ci służyły podczas kolejnych sezonów. Bardzo ważnym materiałem jest także elastan, za sprawą którego skarpety są bardziej rozciągliwe. Dopasowują się do profilu damskiej stopy, wygodnie do niej przylegając. Elastyczne wykończenie górnej krawędzi pozwala ponadto na stabilne dostosowanie modelu do łydki, tak aby całość nie zwijała się.

Damskie skarpety narciarskie – korzyści płynące z wykorzystania wełny merino

Duża część skarpet przeznaczonych do użytkowania podczas szusowania na stoku jest wykonana przy wykorzystaniu wełny merino. To naturalne włókna posiadają szereg niezwykle korzystnych właściwości. Ich zaletą z pewnością jest termoregulacja. Wełna merino dopasowuje się do warunków atmosferycznych, tak aby oferować izolację od chłodu bez uczucia przegrzania. Również ono może powodować uczucie dyskomfortu w okolicy stóp. Dodatkowo jest przyjemna w dotyku, dzięki czemu zdecydowanie zredukowane zostaje ryzyko podrażnienia skóry. Ten naturalny materiał spowalnia także namnażanie się bakterii, które odpowiadają za tworzenie się nieprzyjemnego zapachu. Skarpety narciarskie damskie przez długi czas będą więc przyjemnie świeże. Wełna merino jest włóknem, które chętnie wykorzystują topowi outdoorowi producenci. Znajdziesz ją w skarpetach marek Bridgedale czy Icebreaker. Projektanci tych brandów posiadają znaczące doświadczenie w tworzeniu modeli o odpowiedniej konstrukcji, które zapewniają wysoki poziom wygody.