top

Kurtki puchowe męskie

Kurtki puchowe męskie zapewnią ciepło w czasie zimnych dni. Kurtki z naturalnym puchem gęsim to maksymalna lekkość, a modele z wypełnieniem syntetycznym sprawdzą się podczas intensywnej aktywności. Niezależnie od wybranego modelu możesz liczyć na komfort termiczny. Markowe produkty najwyższej jakości sprawdzą się zarówno w górach, jak i mieście.
Zobacz jako Siatka Lista

446 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

446 Produkty

na stronę
Wyczyść

Zróżnicowane kurtki puchowe męskie

Męskie kurtki puchowe kojarzą się głównie z zimową aurą, jednak duże zróżnicowanie modeli sprawia, że mogą być użytkowane przez większą część roku. Stają się tym samym jednym z częściej wykorzystywanych elementów garderoby każdego aktywnego użytkownika. Kurtki puchowe męskie można podzielić ze względu na zastosowany w nich typ ociepliny. Kurtki z naturalnym puchem gęsim lub kaczym należą do najlżejszej odzieży outdoorowej, a jednocześnie zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne. Naturalny puch cały czas stanowi niedościgniony wzór ultralekkiej i wydajnej termicznie ociepliny. Wiele modeli wykorzystuje puch syntetyczny – różne rodzaje sztucznych włókien, które swoją termiką coraz bardziej zbliżają się do naturalnych materiałów. Kurtki puchowe męskie z syntetyczną ociepliną mają spore zalety – oferują świetną oddychalność i szybko wysychają. Te właściwości sprawiają, że są najczęstszym wyborem do intensywnych aktywności.

Kurtka z puchem naturalnym a kurtka z wypełnieniem syntetycznym

Puch stworzony został przez naturę i jest niedoścignionym wzorem idealnej ociepliny. To oznacza, że ma doskonałe właściwości termoizolacyjne przy bardzo niskiej wadze. Puch cechuje zdolność do zatrzymywania i magazynowania powietrza. To właśnie ta właściwość sprawia, że „grzeje”. Czyli z jednej strony izoluje nas od zimna, z drugiej natomiast potrafi zatrzymać ciepło wytwarzane przez nasz organizm. Kurtki puchowe męskie charakteryzują się różnymi parametrami, w tym jednym kluczowym. Określa on sprężystość wypełniającego zimową kurtkę puchu. Wartość tą wyraża się w calach sześciennych na uncję, a jednostką jest cuin. Im wyższa wartość, tym lepsze parametry izolacyjne, a co za tym idzie cieplejsze wypełnienie.

Kolejną wartością pomagającą nam rozszyfrować puchówki jest stosunek ilości puchu do pierza, czyli drobnych piórek. Rzeczone pierze nie jest dobrym izolatorem, nie jest też sprężyste ani lekkie. Proces pozyskiwania z niego czystego puchu jest niejednokrotnie niemożliwy. A kurtki puchowe męskie z wypełnieniem w stosunku 90 (puchu)/10 (pierza) z całą pewnością będzie droższa. Jej cena jest podyktowana mozolnym procesem sortowania puchu i ostatecznie zdecydowanie lepszą izolacją, niższą wagą i mniejszymi gabarytami po złożeniu.

Kurtki z syntetyczną ociepliną swoje wypełnienie wzorują na naturalnym puchu. I choć Matka Natura pozostaje niedoścignionym wzorem, to stworzone przez człowieka ociepliny charakteryzują się m.in. lepszą odpornością na wilgoć. Po przemoczeniu puch syntetyczny nadal będzie chronić nas od zimna. Markowa kurtka męska z syntetycznym wypełnieniem szybciej wyschnie w porównaniu do tej wypełnionej naturalnym puchem. Kurtki o syntetycznym wypełnieniu są też łatwiejsze w konserwacji. Ten typ zimowych kurtek sportowych świetnie sprawdzi się w środowisku wilgotnym. Przy temperaturach oscylujących około 0°C. W końcu przy wzmożonej aktywności fizycznej jak podejścia na nartach skiturowych, prowadzenie wyciągu w ścianie.

Turystyczne kurtki puchowe męskie na każdą porę roku

Niezależnie od tego, czy w góry wybierasz się wczesną wiosną, późną jesienią czy w środku mroźnej zimy, odpowiednio dobrane turystyczne kurtki puchowe męskie potrafią zapewnić optymalną izolację. Najlepsze właściwości termiczne oferują wysokiej klasy kurtki z wypełnieniem z naturalnego puchu gęsiego o wysokiej sprężystości. To właśnie takie wypełnienie często stosuje się w kombinezonach wysokogórskich oraz grubych kurtkach do asekuracji. Modele o umiarkowanej grubości to świetny wybór do zimowej turystyki górskiej oraz poruszania się na średnich wysokościach.

Kurtki puchowe męskie z wypełnieniem syntetycznym są najchętniej wybierane przez sportowców oraz osoby poszukujące odzieży bardziej odpornej na ewentualne zawilgocenie czy nawet przemoczenie. Szybkoschnące ociepliny syntetyczne, takie jak Primaloft® czy Polartec Alpha® gwarantują wyśmienite właściwości termiczne pomimo zawilgocenia. To idealne rozwiązanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, a także w czasie maksymalnego wysiłku, kiedy odzież musi sobie szybko poradzić z wilgocią generowaną przez organizm. Ultralekkie modele z cienką warstwą ociepliny wykorzystywane są chętnie w przejściowych porach roku, a także zimą, między innymi przez biegaczy.

Sprawdź kurtki puchowe męskie w sklepie internetowym 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór markowych kurtek puchowych czołowych producentów. Marki takie jak Marmot, The North Face, Columbia, Patagonia i wiele innych to światowa czołówka. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się kurtki wykorzystujące najnowsze technologie, takie jak, chociażby The North Face AMK 50/50 Down. Jeśli poszukujesz niezawodnej warstwy izolacyjnej na chłodne lub mroźne dni, z pewnością znajdziesz model przygotowany specjalnie z myślą o tobie. W ofercie dostępne są bowiem kurtki z puchem męskie do miasta, do turystyki, intensywnej aktywności fizycznej, jak i do podejmowania wysokogórskich wyzwań w skrajnie niskich temperaturach.