top

Polartec Alpha

Polartec® Alpha® to nowoczesna ocieplina stosowana w odzieży górskiej i sportowej. Zapewnia doskonałą termikę i gwarantuje wysoką oddychalność, świetnie sprawdzając się w czasie aktywności fizycznej.
38
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 38

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 38

na stronę

Zaawansowana ocieplina Polartec® Alpha®

Ten rodzaj ocieplenia syntetycznego powstał pierwotnie na potrzeby amerykańskiej armii. Polartec® miał stworzyć materiał, który będzie się sprawdzał w warunkach bojowych. Musiał więc zapewniać dobrą izolację termiczną w warunkach spoczynku i jednocześnie bardzo sprawnie odprowadzać wilgoć i nadmiar ciepła wytwarzanego przez organizm w przypadku maksymalnego wysiłku fizycznego. Dzięki temu miał zagwarantować optymalne warunki bez potrzeby ciągłego zakładania lub zdejmowania kolejnych warstw odzieży, na co na polu walki nie ma czasu. W taki sposób opracowano syntetyczne wypełnienie Polartec® Alpha®. Jego właściwości okazały się tak dobre, że wkrótce ocieplinę zaczęto wykorzystywać nie tylko w armii, ale również w odzieży outdoorowej. Wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z intensywnym wysiłkiem fizycznym i niską temperaturą, materiał ten potrafi utrzymać optymalną termikę. Obecnie wypełnienie to jest stosowane bardzo często w modelach przeznaczonych do biegów górskich, skitouringu oraz wielu innych aktywności górskich. Jego wyjątkowe właściwości zostały docenione przez wszystkie czołowe marki outdoorowe, a obecność w topowych modelach z poszczególnych kolekcji świadczy o najwyższej jakości i potwierdza szczególne zalety.

Budowa wypełnienia Polartec® Alpha®

Ocieplina jest zbudowana z lekkich, syntetycznych włókien. Jej konstrukcja składa się z dwóch zasadniczych elementów. Podstawę stanowi cienka siateczka stanowiąca stelaż i zapobiegająca niekontrolowanemu przesuwaniu się wypełnienia. Na niej umieszczono bardzo sprężyste włókna. Ciasno rozmieszczone zgrupowania tych włókien świetnie przytrzymują rozgrzane powietrze, które tworzy tym samym bardzo skuteczną warstwę izolacyjną. Jednocześnie pomiędzy nimi pozostawiono tyle miejsca, aby wilgoć i nadmiar ciepła mogły w razie potrzeby przenikać na zewnątrz. Takie rozwiązanie sprawia, że odzież z ociepliną Polartec® Alpha® oferuje optymalną termoregulację w warunkach zmiennego wysiłku. Kiedy chcemy nieco odpocząć i zmniejszamy tempo aktywności, całość pozwala utrzymać sporo ciepła w pobliżu ciała. Kiedy ponownie przyspieszymy, wypełnienie umożliwi odprowadzenie nadmiaru gorąca, a także pary wodnej produkowanej przez organizm w czasie wysiłku.

Najważniejsze cechy ociepliny

Polartec® Alpha® cechuje się wieloma zaletami. Zastosowane w ociepline włókna posiadają właściwości hydrofobowe, a więc odpychają wodę. Dzięki temu całość bardzo wolno namaka i posiada właściwości szybkoschnące. To sprawia, że nawet podczas maksymalnego wysiłku ocieplina zapewnia doskonałe właściwości. Ponadto jest lekka, co jest niezwykle ważne w odzieży sportowej i górskiej, w której liczy się każdy gram. Ponadto kurtki Polartec® Alpha® są bardzo łatwe do skompresowania do niewielkich rozmiarów. Pozwala to zabierać je na każdą wycieczkę, ponieważ nie zajmą dużej ilości miejsca w plecaku. Dodatkową zaletą ociepliny jest jej duża wytrzymałość i trwałość. Nawet przy intensywnym użytkowaniu w wymagających warunkach świetnie sprawdza się przez długi czas i zachowuje swoje wyjątkowe właściwości, oferując optymalną termikę w niskich temperaturach.

Odzież Polartec® Alpha® w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór odzieży górskiej Polartec® Alpha®. Ultralekkie kurtki i spodnie topowych marek świetnie sprawdzają się podczas wielu aktywności. To idealne rozwiązanie dla aktywnych osób poszukujących możliwie wszechstronnej odzieży, która zapewni optymalną termoregulację w zróżnicowanych. Niezależnie od tego, czy szybko wędrujesz po górach, przemieszczasz się po zaśnieżonych stokach na nartach skiturowych czy biegasz po górskich szlakach w zimowych warunkach – odzież z ociepliną Polartec® Alpha® będzie trafnym wyborem.

Sprawdź inne rodzaje Polartec®:

Polartec® Polartec® Micro Fleece Series Polartec® Power Stretch® Polartec® Hardface® Polartec® Power Stretch® Pro™
Polartec® High Loft™ Polartec® Thermal Pro® Polartec® Power Dry® Polartec® Delta™ Polartec® Power Grid™