top

Foki skiturowe do nart

Foki skiturowe to atrybut każdego miłośnika podchodzenia na nartach pod górę. Wybierz foki do nart o dowolnej długości i szerokości - dedykowane, albo z opcją docięcia. W ofercie naszego sklepu znajdziesz foki skitour moherowe, nylonowe i mieszane, bezklejowe albo z wymiennym klejem.
Zobacz jako Siatka Lista

71 Produkty

Strona
na stronę
 1. -29%
  Foki skiturowe Hagan Pure 90 Hybrid
 2. -25%
  Foki skiturowe Majesty Super Superscout
 3. -24%
  Foki skiturowe Majesty Super Superwolf
 4. -18%
  Foki skiturowe Volkl Blaze 86 Skins
 5. -31%
  Foki skiturowe Fischer Skin Alproute 82
 6. -32%
  Kohla Skin Roll Freeride Mix 135mm
  Kohla Skin Roll Freeride Mix 135mm
  2 447,99 zł 3 599,99 zł
 7. -40%
  Kohla Skin Roll Peak Mix 120mm - schwarz/sulphur
 8. -30%
  Kohla Skin Roll Race 100% 62mm - mint
  Kohla Skin Roll Race 100% 62mm - mint
  2 078,99 zł 2 969,99 zł
 9. -28%
  Foki skiturowe Dynafit Free 97 Skin
 10. -14%
  Foki skiturowe Volkl Rise 80
  Foki skiturowe Volkl Rise 80
  507,39 zł 589,99 zł
 11. -14%
  Foki skiturowe Volkl Rise Up 82
  Foki skiturowe Volkl Rise Up 82
  541,79 zł 629,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

71 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Foki skiturowe pozwalają no podchodzenie pod górę. Doklejane do ślizgów nart pozwalają na sprawne posuwanie się do przodu, a jednocześnie hamują osuwanie się dzięki specyficznemu ułożeniu włosia.

Foki skiturowe – rodzaje

Dostępnych jest klika odmian fok skiturowych, które różnią się zastosowanymi materiałami, a także sposobem mocowania. Najpopularniejsze są tradycyjne foki klejowe. Od spodniej strony są wyposażone w warstwę specjalnego kleju, który zapewnia im optymalne przywieranie do ślizgu. Dostępne są również nowoczesne foki adhezyjne, które zamiast kleju zostały wyposażone w specjalną warstwę, które zapewnia optymalne przywieranie do narty. System ten jest mniej podatny na łatwe zabrudzenie oraz zdecydowanie łatwiej go wyczyścić. Foki są również zróżnicowane ze względu na materiały użyte do wykonania włosia. Najszybsze są foki moherowe, stosowane najczęściej na zawodach, a także wtedy, kiedy zależy nam na uzyskaniu maksymalnej prędkości. Drugim typem są foki syntetyczne, które cechują się zwiększoną wytrzymałością, przy utrzymaniu dobrych parametrów użytkowych. W asortymencie naszego sklepu dostępne są różne systemy zakładania fok, które są uwarunkowane wyborem modelu nart skiturowych. Zaczepy z przodu i z tyłu mogą się różnić, w zależności czy są to narty marki Dynafit, Volkl czy Majesty. Szeroki wybór fok narciarskich pozwoli dobrać nie tylko kompatybilny system mocowania, ale także idealną długość i szerokość.

Akcesoria do fok skitour

Każda foka skiturowa musi być odpowiednio impregnowana, aby zapewniała optymalne właściwości użytkowe. To właśnie dlatego oferujemy również smary do fok w kostce, a także impregnaty do fok w sprayu. Pozwolą one ochronić foki skitour przed zalodzeniem oraz przed przyklejaniem się śniegu w wymagających warunkach. W naszej ofercie zapewniamy najlepsze foki skiturowe – sklep 8a.pl to duży wybór modeli od topowych marek. Najwyższa jakość to świetny poślizg i dobra przyczepność na podejściach.