top

Łopaty śnieżne

Łopaty śnieżne wchodzą w skład śnieżnego ABC, i są obowiązkowym elementem ekwipunku każdego miłośnika skiturów. Nie powinno jej zabraknąć w plecaku. Sklep 8a.pl zapewnia niezwykle szeroką ofertę łopat śnieżnych.
Zobacz jako Siatka Lista

23 Produkty

na stronę
 1. -5%
  Nowy
  Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro
  Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro
  1 890,49 zł 1 989,99 zł
 2. -10%
  Nowy
  Zestaw lawinowy Arva Safety Box Ski Trip
  Zestaw lawinowy Arva Safety Box Ski Trip
  1 709,99 zł 1 899,99 zł
 3. -10%
  Nowy
  Zestaw lawinowy Ortovox Rescue Set Diract Voice
 4. -20%
  Nowy
  Łopata lawinowa Pieps C 660 Shovel - blue
 5. -10%
  Nowy
  Łopata lawinowa Pieps T 500 Race Shovel
 6. -5%
  Nowy
  Zestaw lawinowy Pieps Set Pro BT
  Zestaw lawinowy Pieps Set Pro BT
  2 089,99 zł 2 199,99 zł
 7. -10%
  Nowy
  Łopata lawinowa Pieps T 640 Telescopic Shovel
 8. -15%
  Nowy
  Łopata śnieżna Pieps T 705 Pro Shovel
 9. -10%
  Nowy
  Łopata śnieżna Pieps T 500 Standard Shovel
 10. -15%
  Nowy
  Łopata śnieżna Pieps C 720 Shovel - red
 11. -5%
  Nowy
  Łopata śnieżna Arva Shovel Plume
 12. -5%
  Nowy
  Łopata lawinowa Arva Shovel Access
 13. -5%
  Nowy
  Zestaw lawinowy Ortovox Avalanche Rescue Set Diract
 14. -18%
  Ortovox Pro Alu III - safety blue
  Ortovox Pro Alu III - safety blue
  352,59 zł 429,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

23 Produkty

na stronę
Wyczyść

Solidna konstrukcja łopat śnieżnych

Łopaty śnieżne muszą w sobie łączyć dwie przeciwstawne cechy. Z jednej strony powinny być możliwie lekkie, aby nie ciążyły zbytnio w plecaku na podejściu, a z drugiej muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, niezbędną przy kopaniu w ciężkim śniegu. Te dwa kryteria sprawiają, że najczęściej stosowanym do ich wykonywania materiałem jest aluminium. Najczęściej łopaty śnieżne składają się z dwóch części, styliska i części roboczej (szufli), które można rozłożyć na czas transportu, aby zmieściły się w plecaku narciarskim. Szufle są specjalnie ukształtowane, aby zwiększyć ich wytrzymałość w czasie przekopywania się przez ciężki śnieg. Ponadto wybrane model posiadają lekko zaostrzoną krawędź, aby możliwe było łatwe przedostanie się nawet przez zmrożony śnieg. Z kolei trzonek łopat śnieżnych można często wydłużyć, żeby praca była jeszcze efektywniejsza. Podobną funkcję spełniają uchwyty w kształcie litery T lub D, pozwalające pewnie chwycić łopatę. Łopaty śnieżne pozwalają na sprawne dostanie się do osoby zasypanej przez lawinę. Sklep 8a.pl zapewnia niezwykle szeroką ofertę łopat śnieżnych dla każdego użytkownika. Kompaktowe modele z łatwością mieszczą się w plecaku narciarskim. Łopaty śnieżne Salewa, Black Diamond, Ortovox czy Climbing Technology to gwarancja wysokiej niezawodności oraz wytrzymałości w czasie szybkiego odgarniania kolejnych warstw śniegu.

Łopaty śnieżne topowych producentów

W naszej ofercie posiadamy ofertę czołowych producentów łopat śnieżnych. Wśród wielu dostępnych modeli wyróżnia się kilka charakterystycznych konstrukcji. Niezwykle popularne wśród są łopaty śnieżne, w których szuflę można zamontować pod kątem prostym do trzonka i w ten sposób użyć łopaty do szybkiego odgarniania śniegu. Jest to świetna funkcja pozwalająca szybko pozbyć się sporej masy śniegu. Ciekawym rozwiązaniem jest również model łączący w sobie funkcję łopaty śnieżnej i czekana, który pełni w całej konstrukcji rolę trzonka. Pozwala to znacznie obniżyć wagę ekwipunku przy zachowaniu jego wysokiej funkcjonalności. Wiele modeli posiada również otwory w szufli pozwalające wykorzystać ją jako kotwicę śnieżną i utworzyć stanowisko do asekuracji. Niezależnie od tego jakiej łopaty śnieżnej szukasz, sklep 8a.pl zapewnia szeroki wybór modeli, w którym z pewnością znajdziesz ten najwłaściwszy.