top

Lawinowe ABC

Lawinowe ABC to niezbędne w wyposażeniu każdego narciarza skiturowego i miłośnika zimowej turystyki. W jego skład wchodzą elementy, które znacząco zwiększają szanse na szybkie wydobycie osób zasypanych przez lawinę.
78
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 78

Strona
na stronę
 1. -5%
  Nowy
  Zestaw lawinowy Ortovox Rescue Set Diract Voice
 2. -10%
  Nowy
  Łopata lawinowa Pieps T 500 Race Shovel
 3. -12%
  Nowy
  Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport
  Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport
  228,79 zł 259,99 zł
 4. -12%
  Nowy
  Sonda lawinowa Pieps Alu 300 Sport
  Sonda lawinowa Pieps Alu 300 Sport
  307,99 zł 349,99 zł
 5. -10%
  Nowy
  Sonda lawinowa Pieps Carbon 300 Pro
 6. -10%
  Nowy
  Łopata lawinowa Pieps C 660 Shovel - blue
 7. -10%
  Nowy
  Łopata lawinowa Pieps T 640 Telescopic Shovel
 8. -10%
  Nowy
  Łopata śnieżna Pieps T 705 Pro Shovel
 9. -10%
  Nowy
  Łopata śnieżna Pieps T 500 Standard Shovel
 10. -10%
  Nowy
  Sonda lawinowa Pieps Carbon 260 Pro
 11. -12%
  Nowy
  Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport
  Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport
  263,99 zł 299,99 zł
 12. -10%
  Nowy
  Łopata śnieżna Pieps C 720 Shovel - red
 13. -12%
  Nowy
  Plecak lawinowy Deuter Alproof 32 - chestnut/black
 14. -5%
  Detektor lawinowy Ortovox Diract - blue ocean
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 78

Strona
na stronę

Detektor lawinowy – podstawa lawinowego ABC

Detektory lawinowe to pierwszy, niezwykle ważny element pełnego zestawu lawinowego. Tak naprawdę funkcjonują w podwójnej roli. Podczas wędrówek i zjazdu są nadajnikami sygnału lokalizacyjnego. W razie zasypania przez lawinę inni użytkownicy, pozostający poza jej zasięgiem, mogą przełączyć swoje detektory w tryb odbioru, który pozwala z dużą dokładnością znaleźć osobę z nadajnikiem, która została zasypana. Obecnie produkowane detektory lawinowe charakteryzują się niezwykle prostą i intuicyjną obsługą, pozwalającą na szybkie przeprowadzenie akcji ratunkowej. Oczywiście kluczową role odgrywają także odpowiednie szkolenie symulujące poszukiwania zasypanych osób, które pozwolą oswoić się ze sprzętem, aby jego używanie w sytuacji awaryjnej było niemal odruchowe.

Sonda lawinowa i łopata śnieżna – nierozłączny duet

Każde lawinowe ABC musi posiadać te dwa kluczowe elementy, które pozwolą szybko wydobyć poszkodowanych na powierzchnię. Łopaty, które znajdują się w asortymencie naszego sklepu to profesjonalny sprzęt lawinowy, który pozwoli szybko pozbyć się dużej ilości śniegu. Modele różnią się zastosowanymi materiałami oraz wielkością i kształtem szufli. Sondy lawinowe są z kolei potrzebne na ostatnim etapie poszukiwań do ustalenia dokładnego położenia zasypanej osoby, jeszcze przed zaczęciem kopania. Proponowane przez nas sondy lawinowe zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są lekkie, a zarazem trwałe, a po złożeniu doskonale mieszczą się w plecaku narciarskim.

Plecaki lawinowe

Lawinowe ABC, składające się z trzech absolutnie niezbędnych elementów, jest często uzupełniane przez narciarzy skiturowych o plecaki lawinowe. To specjalne konstrukcje, które oprócz miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy, mają również wbudowany specjalny system poduszek, który może być nadmuchany w ciągu kilku sekund. Uruchomienie go podczas zejścia lawiny sprawia, że porwana osoba jest wypychana w jej górne warstwy, przez co często udaje się uniknąć przysypania. System ten jest użytkowany przez wielu przewodników i doświadczonych użytkowników, którzy przebywają w terenie zagrożonym zejściem lawin.