top

Lawinowe ABC

Lawinowe ABC to niezbędne w wyposażeniu każdego narciarza skiturowego i miłośnika zimowej turystyki. W jego skład wchodzą elementy, które znacząco zwiększają szanse na szybkie wydobycie osób zasypanych przez lawinę.
82
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 82

Strona
na stronę
 1. -30%
  Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260
  Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260
  601,99 zł 859,99 zł
 2. -24%
  Plecak lawinowy Arva R 24 - blue
  Plecak lawinowy Arva R 24 - blue
  1 930,39 zł 2 539,99 zł
 3. -24%
  Plecak lawinowy Arva R 25 Ultralight - grey
  Plecak lawinowy Arva R 25 Ultralight - grey
  2 013,99 zł 2 649,99 zł
 4. -30%
  Lawinowa łopata Pieps Shovel T705 Pro
 5. -22%
  Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 - blue
  Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 - blue
  3 821,99 zł 4 899,99 zł
 6. -22%
  Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 25 - chili red
 7. -22%
  Alpride Avalanche Airbag Inflation Kit
 8. -15%
  Łopata Ortovox Pro Light - safety blue
 9. -15%
  Detektor Pieps DSP Sport
  Detektor Pieps DSP Sport
  1 019,99 zł 1 199,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 82

Strona
na stronę

Detektor lawinowy – podstawa lawinowego ABC

Detektory lawinowe to pierwszy, niezwykle ważny element pełnego zestawu lawinowego. Tak naprawdę funkcjonują w podwójnej roli. Podczas wędrówek i zjazdu są nadajnikami sygnału lokalizacyjnego. W razie zasypania przez lawinę inni użytkownicy, pozostający poza jej zasięgiem, mogą przełączyć swoje detektory w tryb odbioru, który pozwala z dużą dokładnością znaleźć osobę z nadajnikiem, która została zasypana. Obecnie produkowane detektory lawinowe charakteryzują się niezwykle prostą i intuicyjną obsługą, pozwalającą na szybkie przeprowadzenie akcji ratunkowej. Oczywiście kluczową role odgrywają także odpowiednie szkolenie symulujące poszukiwania zasypanych osób, które pozwolą oswoić się ze sprzętem, aby jego używanie w sytuacji awaryjnej było niemal odruchowe.

Sonda lawinowa i łopata śnieżna – nierozłączny duet

Każde lawinowe ABC musi posiadać te dwa kluczowe elementy, które pozwolą szybko wydobyć poszkodowanych na powierzchnię. Łopaty, które znajdują się w asortymencie naszego sklepu to profesjonalny sprzęt lawinowy, który pozwoli szybko pozbyć się dużej ilości śniegu. Modele różnią się zastosowanymi materiałami oraz wielkością i kształtem szufli. Sondy lawinowe są z kolei potrzebne na ostatnim etapie poszukiwań do ustalenia dokładnego położenia zasypanej osoby, jeszcze przed zaczęciem kopania. Proponowane przez nas sondy lawinowe zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są lekkie, a zarazem trwałe, a po złożeniu doskonale mieszczą się w plecaku narciarskim.

Plecaki lawinowe

Lawinowe ABC, składające się z trzech absolutnie niezbędnych elementów, jest często uzupełniane przez narciarzy skiturowych o plecaki lawinowe. To specjalne konstrukcje, które oprócz miejsca na najpotrzebniejsze rzeczy, mają również wbudowany specjalny system poduszek, który może być nadmuchany w ciągu kilku sekund. Uruchomienie go podczas zejścia lawiny sprawia, że porwana osoba jest wypychana w jej górne warstwy, przez co często udaje się uniknąć przysypania. System ten jest użytkowany przez wielu przewodników i doświadczonych użytkowników, którzy przebywają w terenie zagrożonym zejściem lawin.