top

Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260

558,99 zł 859,99 zł
-35%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260 to absolutne must have każdej osoby, która planuje zimową aktywność w miejscach narażonych na zejście lawiny. Mając przy sobie ten produkt, nie tylko zwiększasz szansę na odnalezienie osoby przysypanej śniegiem, ale również skracasz czas na to przeznaczony. Dzięki temu znacząco poprawisz szansę innych na wyjście cało z niebezpiecznej sytuacji w górach.

O tym, jak renomowaną marką jest wywodzący się z Austrii Pieps wie chyba każdy miłośnik narciarstwa. To właśnie ta firma już ponad 60 lat temu rozpoczęła prace nad detektorami lawinowymi. Poza tym brand jako pierwszy stworzył sondę majacą wbudowany odbiornik, wychwytujący sygnał z detektora osoby przysypanej lawiną.

Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260 wyróżnia się tym, że możesz się z nią połączyć bezprzewodowo, za pomocą bluetooth, a także aplikacji mobilnej. Produkt jest niezwykle łatwy w użyciu, jego aktywacja następuje po całkowitym złożeniu – analogicznie, wyłączenie ma miejsce po rozkręceniu sondy. Tym, co również docenisz w modelu marki Pieps jest to, że może on odbierać kilka sygnałów jednocześnie. Po odnalezieniu człowieka w lawinowisku można zablokować jego sygnał, by nie zakłócał poszukiwania kolejnych detektorów – za to rozwiązanie odpowiada technologia iPROBE – możesz ją skonfigurować za pomocą aplikacji. Ważne jest, by detektory były wyposażone w funkcję współpracy z iPROBE. Końcówka sondy ma zintegrowany odbiornik wykrywający sygnał z detektorów lawinowych zgodnych z normą EN300718.

Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260 to jedyne takie urządzenie na świecie, które nie tylko pozwala odnaleźć osobę przysypaną śniegiem, ale również znacząco skraca czas poszukiwań. Dzięki temu modelowi czas na wstępne wyszukanie i namierzenie osoby w lawinowisku jest 60% krótszy niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Produkt został wyposażony w elektroniczny i akustyczny sygnał lokalizacji. Dzięki temu, gdy pojawi się ciągły sygnał elektroniczny i świetlny, oznacza to, że model namierzył detektor osoby przysypanej. W związku z tym nawet, jeśli dany człowiek nie został „trafiony” grotem sondy, to znak, że należy kopać w danym miejscu. Pozwala to znacząco zwiększyć szansę na przeżycie przysypanego. Należy pamiętać, że decydujące jest pierwsze 15 minut po zejściu lawiny – to wtedy szansa na przeżycie osoby pod śniegiem jest największa.

Sonda światowej sławy marki Pieps ma system mocowania kolejnych segmentów Speed-Cone. Dzięki niemu złożenie całości zajmuje naprawdę chwilkę. Model ma również zatrzask w postaci klamry, który odpowiada za blokadę po rozłożeniu. Za sprawą tych rozwiązań obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta i intuicyjna, nawet w warunkach podwyższonego ryzyka. Wzdłuż całego produktu umieszczono skalę centymetrową, pozwalającą określić jak głęboko znajduje się poszkodowany. Sonda ma system mocowania za pomocą elastycznej klamry zamykającej. Dodatkowo modele o różnych długościach mają uchwyty w innych kolorach – jest to przydatne zwłaszcza w przypadku służb ratunkowych, gdy muszą w pośpiechu sięgnąć po konkretny wariant. Dodatkowo sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Całość składa się z 6 elementów złączonych za pomocą linki. Produkt wyróżnia się również lekkością – jego waga to zaledwie 420 gram. Długość sondy wynosi 260 centymetrów.

O tym, jak innowacyjną firmą jest Pieps, świadczy fakt, że to jeden z pierwszych producentów detektorów lawinowych. Swoje prace nad tymi urządzeniami brand rozpoczął już w latach 60. ubiegłego wieku, a więc prawie 60 lat temu. W krajach alpejskich nazwa marki Pieps to synonim detektora lawinowego. Firma znana jest z produkcji sprzętu stosującego nowatorskie rozwiązania, dbające o Twoje bezpieczeństwo, oraz wprowadzania jak najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa w ośnieżonych górach. Marka stworzyła sondę mającą wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał z detektora osoby przysypanej lawiną, co pozwala znacząco skrócić czas poszukiwania, a więc zwiększa szansę ratunku. Świetnym rozwiązaniem są także detektory z technologią bluetooth i możliwością łączenia za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, pozwalające dokonać aktualizacji oprogramowania i przeprowadzić test poszczególnych anten czy też odbyć ćwiczenia. O odpowiedzialnym podejściu marki świadczy również to, że od lat organizuje szkolenia lawinowe, a także uczestniczy w konferencjach na temat bezpieczeństwa górskiego.

Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260 – najważniejsze cechy:

 • Z tą sondą czas początkowego wyszukiwania i namierzania zajmujesz o 60% mniej czasu niż w przypadku zwykłego modelu;
 • Możliwość połączenia bezprzewodowo za pomocą bluetooth i aplikacji mobilnej;
 • Automatyczne włączenie i wyłączenie przez złożenie lub zwolnienie sondy;
 • Sonda pozwala odbierać sygnał z kilku detektorów jednocześnie i po ich zlokalizowaniu wyciszyć je, jeśli są wyposażone w funkcję współpracy z iPROBE –  funkcja konfigurowalna za pomocą aplikacji;
 • Końcówka sondy ze zintegrowanym odbiornikiem wykrywa sygnały z detektorów lawinowych, które są zgodne z normą EN300718;
 • Produkt wyposażony w elektroniczny oraz akustyczny system lokalizacji;
 • Ciągły sygnał elektroniczny i świetlny wskazuje na przysypaną osobę;
 • System Speed-Cone umożliwiający szybkie mocowanie segmentów;
 • Zatrzask zapewniający blokowanie modelu;
 • Mocowanie za pomocą elastycznej klamry zamykającej;
 • Łatwy i szybki montaż sondy;
 • Skala centymetrowa na produkcie;
 • Sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu;
 • Aktualizacje oprogramowania;
 • Identyfikator długości sondy – różne kolory uchwytów;
 • Wewnątrz znajduje się linka zapewniająca dodatkową stabilność i łatwe napinanie;
 • Znacznik bezpieczeństwa na wysokości 100 cm;
 • Marker o długości 40 cm;
 • Model ma długość 260 cm;
 • Waga produktu wynosi 420 g;
 • Produkt po rozłożeniu ma 6 segmentów;
 • Sonda zasilana jedną baterią AA;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 110692
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment
Waga ok. 420 g
Wymiary ok. Ø12,5 mm x 260 cm

Pieps iProbe BT 260 - opinie klientów

0.0
0 opinie