top

Pieps

Pieps to doskonale znana wśród narciarzy i ratowników marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji sprzętu lawinowego. Kultowe już detektory lawinowe na stałe zapisały się w historii narciarstwa.
Zobacz jako Siatka Lista

13 Produkty

na stronę
 1. -17%
  Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 25 - red
  Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 25 - red
  4 664,59 zł 5 619,99 zł
 2. -18%
  Plecak lawinowy Pieps Jetforce BT 35 - sky blue
 3. -26%
  Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport
  Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport
  192,39 zł 259,99 zł
 4. -16%
  Sonda lawinowa Pieps Carbon 300 Pro
 5. -15%
  Zestaw lawinowy Pieps Set Pro BT
  Zestaw lawinowy Pieps Set Pro BT
  1 869,99 zł 2 199,99 zł
 6. -19%
  Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 220
  Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 220
  777,59 zł 959,99 zł
 7. -19%
  Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260
  Sonda lawinowa Pieps iProbe BT 260
  858,59 zł 1 059,99 zł
 8. -23%
  Sonda lawinowa Pieps Carbon 260 Pro
 9. -16%
  Detektor lawinowy Pieps Pro BT Beacon
  Detektor lawinowy Pieps Pro BT Beacon
  1 595,99 zł 1 899,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

13 Produkty

na stronę
Wyczyść

Marka Pieps – lawinowe ABC bez tajemnic

Austriacka firma już od 1972 roku zajmuje się nieustannym rozwojem produktów z szeroko rozumianego bezpieczeństwa lawinowego. To ona w znacznej mierze stała za wprowadzeniem do powszechnego użytkowania detektorów lawinowych. Urządzenia łączące w sobie zarazem nadajnik i odbiornik radiowy zrewolucjonizowały sposób poszukiwania osób zasypanych przez lawiny. Choć firma ta nie jest międzynarodową korporacją, a ilość pracowników nie przekracza 50, to jednak stała się jednym z wiodących producentów sprzętu lawinowego na świecie. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy z wieloma osobami. Z jednej strony zbierane są opinie i doświadczenia użytkowników – zawodowych narciarzy, alpinistów i przewodników górskich. Na podstawie ich potrzeb i ewentualnych zastrzeżeń przygotowywane są coraz doskonalsze modele. Z drugiej strony marka Pieps posiada bogate zaplecze techniczne, które pozwala testować nowe rozwiązania i przełamywać kolejne bariery technologiczne. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Lebring w Austrii, a marka cały czas nie zwalnia tempa, ciągle ulepszając sprzęt z lawinowego ABC.

Sprzęt lawinowy marki Pieps

Kompleksowa oferta marki obejmuje cały niezbędny sprzęt lawinowy, który pozwala szybko skompletować wysokiej klasy zestaw lawinowego ABC. Obecnie to niezbędny element wyposażenia każdej osoby aktywnej w sezonie zimowym, która przebywa w rejonach zagrożonych zejściem lawiny. Z odpowiedni dobranego sprzętu korzystają zarówno wspinacze, narciarze skiturowi, skialpiniści, jak i turyści zimowi, którzy przemierzają zaśnieżone szlaki. Obecnie wybór modeli detektorów lawinowych, łopat, sond oraz plecaków Pieps jest tak szeroki, że każdy znajdzie optymalny zestaw dla siebie. Warto zauważyć, że tylko kompletne lawinowe ABC, na które składają się detektor lawinowy, sonda oraz łopata śnieżna, pozwala na szybsze wydobycie osoby zasypanej przez lawinę. Brak któregokolwiek elementu znacząco obniża szanse powodzenia akcji ratunkowej.

Detektory lawinowe Pieps

Pierwszym elementem lawinowego ABC są bez wątpienia detektory lawinowe. To jednocześnie najbardziej znane produkty tej marki. Cechują się wysoką niezawodnością działania i są bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunki, dzięki czemu świetnie spisują się w górach zimą. Detektory lawinowe Pieps spełniają dwie funkcje. Po pierwsze po włączeniu nadają sygnał lokalizacyjny. Dzięki temu jeśli zostaniemy zasypanie przez lawinę sygnał jest cały czas nadawany i umożliwia łatwiejsze zlokalizowanie nas. Osoby przeszukujące lawinisko muszą tylko przełączyć swoje detektory w tryb odbioru, który wskaże odpowiedni kierunek działań. Zastosowanie detektorów lawinowych znacząco skróciło czas poszukiwania, który w przypadku zasypania przez lawinę jest na wagę złota. Coraz precyzyjniejsze detektory lawinowe Pieps pozwalają zlokalizować miejsce w którym znajduje się osoba porwana przez lawinę z duża dokładnością. Nie bez znaczenie jest również intuicyjna w obsłudze konstrukcja. Minimum przycisków oraz czytelne wskazania na ekranie pozwalają na efektywne działanie nawet w najbardziej stresujących warunkach.

Sondy i łopaty lawinowe

Kolejnym elementem zestawu lawinowego ABC są sondy lawinowe. To niezbędne narzędzie do dokładnego określenie położenia zasypanej osoby. Sondy Pieps charakteryzują się niską wagą oraz wysoką niezawodnością działania. Są chętnie wybierane zarówno przez osoby zaczynające swoją zimową przygodę z górami, jak i przez profesjonalistów, którzy często korzystają ze sprzętu lawinowego Ostatnim elementem każdego lawinowego ABC jest łopata śnieżna. To ona pozwoli skutecznie dotrzeć do osoby porwanej przez lawinę. Sprawdzone aluminiowe szufle pozwolą szybko przekopać się przez twardy śnieg.

Szeroka oferta Pieps

Oprócz podstawowego ekwipunku, austriacki producent proponuje również dodatkowe elementy wyposażenia, które znacząco zwiększają szansę na wyjście cało z lawiny. Na pierwszy plan bez wątpienia wysuwają się plecaki lawinowe Pieps Jetforce, powstałe w wyniku współpracy z marką Black Diamond. To innowacyjne rozwiązanie pozwalające na wielokrotne pompowanie poduszki powietrznej. Stało się to możliwe, dzięki zastąpieniu nabojów ze sprężonym gazem przez specjalną turbinę, która bardzo szybko wypełnia poduszki powietrzem. Całość jest zasilana akumulatorem, który można łatwo doładowywać. Oprócz tego w ofercie można znaleźć również tradycyjne plecaki narciarskie, a także minimalistyczne apteczki. Austriacka marka to czołowy producent sprzętu lawinowego. To właśnie dlatego oferujemy szeroki wybór produktów Pieps. Sklep 8a.pl pomoże Ci wyposażyć się na każdą zimową wyprawę.

Pieps – popularne kategorie

Plecaki Pieps Plecaki lawinowe Pieps Sondy lawinowe Pieps Łopaty lawinowe Pieps Detektory lawinowe Pieps