Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Środki piorące

Środki piorące do odzieży turystycznej to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika górskich aktywności. Sprawia to, że zadbasz o swoją garderobę tak, by nie traciła niczego ze swoich właściwości.
24
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

na stronę
 1. -20%
  Środek do prania Nikwax Down Wash Direct 1000 ml
  Środek do prania Nikwax Down Wash Direct 1000 ml
  Cena promocyjna 59,99 zł Cena regularna 74,99 zł
 2. -20%
  Środek do prania Nikwax Down Wash Direct 300 ml
  Środek do prania Nikwax Down Wash Direct 300 ml
  Cena promocyjna 29,59 zł Cena regularna 36,99 zł
 3. -20%
  Środek do prania wełny Nikwax Wool Wash 300 ml
  Środek do prania wełny Nikwax Wool Wash 300 ml
  Cena promocyjna 22,39 zł Cena regularna 27,99 zł
 4. -10%
  Zestaw Nikwax Twin Pack: Tech Wash + Polar Proof
  Zestaw Nikwax Twin Pack: Tech Wash + Polar Proof
  Cena promocyjna 53,99 zł Cena regularna 59,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

na stronę

Środki piorące do odzieży turystycznej — zadbaj o świeżosć

Kiedy wracasz z górskiej wyprawy do domu, to oczywiste jest, że Twoje ciuchy wymagają wyczyszczenia. W tym celu jednak warto używać wyspecjalizowanych preparatów, których intensywne działanie odświeży bieliznę, koszulki, bluzy, kurtki i spodnie. Środki piorące do odzieży turystycznej o wiele lepiej pozbywają się potu oraz nieprzyjemnych zapachów niż ich klasyczne odpowiedniki. Jednocześnie takie marki jak Grangers i Nikwax opracowują swoje preparaty tak, by nie niszczyły ciuchów. Często wykorzystują one chemię pochodzącą ze źródeł naturalnych, która jest jednocześnie delikatna i skuteczna.

Środki piorące do odzieży trekkingowej

Niezależnie jaką formę górskiej aktywności uprawiasz, czy są to biegi, trekkingi letnie i zimowe lub rowerowe wypady, to zadbanie o swoje ciuchy jest istotne. Środki piorące do odzieży trekkingowej, biegowej i rowerowej polepszają działanie technologii w nich się zawierających. Oznacza to, że membrana w kurtce lub ocieplina w puchówce nie zostanie w żaden sposób zaburzona, więc nie straci niczego ze swoich właściwości. Turystyczna garderoba do tanich nie należy, dlatego odpowiednie o nią dbanie jest istotne dla zachowania jej funkcjonalności. Środki piorące do odzieży trekkingowej pozbywają się mikroorganizmów powodujących nieprzyjemne zapachy, co przekłada się na odpowiednią higienę. Najbardziej cenione marki tworzące te preparaty to Grangers i Nikwax. Dostarczają one środków piorących do każdego rodzaju elementów garderoby, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Środki piorące do odzieży turystycznej — ochrona środowiska

Świat outdooru od kilku lat przeżywa renesans, marki odzieżowe stosują ekologiczne materiały, wykorzystywany jest recykling, a impregnaty DWR nie zawierają znacznej ilości szkodliwych chemikaliów. Środki piorące do odzieży turystycznej również odpowiadają tym trendom, dlatego z czystym sumieniem możesz używać preparatorów marek Grangers i Nikwax. Ci producenci spełniają najbardziej wymagające normy tak, by ich skład chemiczny nie zaburzał naszego ekosystemu, a jednocześnie był zdrowy dla skóry. Środki piorące do odzieży turystycznej tworzone są często na bazie wody, a także nie zawierają fluorokarbonów, które negatywnie oddziałują na nasze otoczenie. Potwierdza to często certyfikat Bluesign®. Preparaty spełniające jego wyśrubowane norny są ekologiczne i charakteryzują się istotnie ograniczonym szkodliwym działaniem na środowisko.

Środki piorące do odzieży GORE-TEX®

Jeżeli używasz ciuchów i obuwia z membranami GORE-TEX® lub innych producentów, to istotne jest, by pranie nie zaburzało ich właściwości. Dlatego warto wybrać te środki piorące do odzieży GORE-TEX® renomowanych producentów jak Grangers i Nikwax. Ich preparaty odświeżają membrany i oczyszczają je z zabrudzeń. Jednocześnie ich działanie nie powoduje zatykania porów, więc nie stracisz niczego z oddychalności. Dodatkowo te środki piorące do odzieży turystycznej zachowują wodoodporność membrany, bez której ciężko wyobrazić sobie górską aktywność. Warto dodać, że w odróżnieniu od klasycznych środków piorących, te techniczne nie pozostawiają po sobie żadnych resztek.

Środki piorące do odzieży puchowej

Jak wiemy czyszczenie odzieży i śpiworów puchowych jest niezwykle wymagającym zadaniem. Ten proces rozciąga się na wiele godzin i wymaga stosowania wyłącznie wyspecjalizowanych środków piorących do odzieży turystycznej. Jest to istotne, gdyż pranie nie może zniszczyć naturalnej ociepliny, co spowodowałoby jedynie utratę jej termicznych właściwości. Środki piorące do odzieży puchowej takie jak Nikwax i Grangers nie wpływają negatywnie na izolacyjność ociepliny, więc zawsze będziesz miał skuteczną ochronę przed wychłodzeniem. Te preparaty sprawdzają się także z puchem impregnowanym i hydrofobowym. Bez przeszkód wypierzesz w nich także śpiwór, a nawet domowe poduszki, co czyni je niezwykle wszechstronnymi.

Środki piorące do odzieży Merino

Odzież z wełny Merino jest cenna dla każdego turysty, więc pranie jej w tradycyjnych preparatach nie jest najlepszym pomysłem. Naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzą środki piorące do odzieży turystycznej, których skład sprofilowany jest pod kątem tego naturalnego materiału. Są one odpowiednio delikatne, by nie uszkodzić wrażliwych włókien wełny Merino. Dzięki temu nie musisz się obawiać obniżenia jej właściwości termoaktywnych, co przekłada się na komfort każdej outdoorowej aktywności.