top

Środki piorące

Środki piorące do odzieży turystycznej to niezbędny element wyposażenia każdego miłośnika górskich aktywności. Sprawia to, że zadbasz o swoją garderobę tak, by nie traciła niczego ze swoich właściwości.
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
  1. -20%
    Zestaw Grangers Clothing Care Kit
  2. -10%
    Zestaw Grangers Active Wear Kit
    Zestaw Grangers Active Wear Kit
    80,99 zł 89,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Wyczyść

Środki piorące pomogą zadbać o świeżość odzieży turystycznej

Kiedy wracasz z górskiej wyprawy do domu, to oczywiste jest, że Twoje ciuchy wymagają wyczyszczenia. W tym celu jednak warto używać wyspecjalizowanych preparatów, których intensywne działanie odświeży bieliznę, koszulki, bluzy, kurtki i spodnie. Środki piorące do odzieży turystycznej o wiele lepiej pozbywają się potu oraz nieprzyjemnych zapachów niż ich klasyczne odpowiedniki. Jednocześnie takie marki jak Grangers i Nikwax opracowują swoje preparaty tak, by nie niszczyły ciuchów. Często wykorzystują one chemię pochodzącą ze źródeł naturalnych, która jest jednocześnie delikatna i skuteczna.

Środki do prania odzieży trekkingowej

Niezależnie jaką formę górskiej aktywności uprawiasz, czy są to biegi, trekkingi letnie i zimowe lub rowerowe wypady, to zadbanie o swoje ciuchy jest istotne. Środki piorące do odzieży trekkingowej, biegowej i rowerowej polepszają działanie technologii w nich się zawierających. Oznacza to, że membrana w kurtce lub ocieplina w puchówce nie zostanie w żaden sposób zaburzona, więc nie straci niczego ze swoich właściwości. Turystyczna garderoba do tanich nie należy, dlatego odpowiednie o nią dbanie jest istotne dla zachowania jej funkcjonalności. Środki piorące do odzieży trekkingowej pozbywają się mikroorganizmów powodujących nieprzyjemne zapachy, co przekłada się na odpowiednią higienę. Najbardziej cenione marki tworzące te preparaty to Grangers i Nikwax. Dostarczają one środków piorących do każdego rodzaju elementów garderoby, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Ochrona środowiska a środki piorące do odzieży outdoorowej

Świat outdooru od kilku lat przeżywa renesans, marki odzieżowe stosują ekologiczne materiały, wykorzystywany jest recykling, a impregnaty DWR nie zawierają znacznej ilości szkodliwych chemikaliów. Środki piorące do odzieży turystycznej również odpowiadają tym trendom, dlatego z czystym sumieniem możesz używać preparatorów marek Grangers i Nikwax. Ci producenci spełniają najbardziej wymagające normy tak, by ich skład chemiczny nie zaburzał naszego ekosystemu, a jednocześnie był zdrowy dla skóry. Środki piorące do odzieży turystycznej tworzone są często na bazie wody, a także nie zawierają fluorokarbonów, które negatywnie oddziałują na nasze otoczenie. Potwierdza to często certyfikat Bluesign®. Preparaty spełniające jego wyśrubowane norny są ekologiczne i charakteryzują się istotnie ograniczonym szkodliwym działaniem na środowisko.

Środki piorące do odzieży GORE-TEX®

Jeżeli używasz ciuchów i obuwia z membranami GORE-TEX® lub innych producentów, to istotne jest, by pranie nie zaburzało ich właściwości. Dlatego warto wybrać te środki piorące do odzieży GORE-TEX® renomowanych producentów jak Grangers i Nikwax. Ich preparaty odświeżają membrany i oczyszczają je z zabrudzeń. Jednocześnie ich działanie nie powoduje zatykania porów, więc nie stracisz niczego z oddychalności. Dodatkowo te środki piorące do odzieży turystycznej zachowują wodoodporność membrany, bez której ciężko wyobrazić sobie górską aktywność. Warto dodać, że w odróżnieniu od klasycznych środków piorących, te techniczne nie pozostawiają po sobie żadnych resztek.

Środki piorące do odzieży puchowej

Jak wiemy czyszczenie odzieży i śpiworów puchowych jest niezwykle wymagającym zadaniem. Ten proces rozciąga się na wiele godzin i wymaga stosowania wyłącznie wyspecjalizowanych środków piorących do odzieży turystycznej. Jest to istotne, gdyż pranie nie może zniszczyć naturalnej ociepliny, co spowodowałoby jedynie utratę jej termicznych właściwości. Środki piorące do odzieży puchowej takie jak Nikwax i Grangers nie wpływają negatywnie na izolacyjność ociepliny, więc zawsze będziesz miał skuteczną ochronę przed wychłodzeniem. Te preparaty sprawdzają się także z puchem impregnowanym i hydrofobowym. Bez przeszkód wypierzesz w nich także śpiwór, a nawet domowe poduszki, co czyni je niezwykle wszechstronnymi.

Środki do prania odzieży Merino

Odzież z wełny Merino jest cenna dla każdego turysty, więc pranie jej w tradycyjnych preparatach nie jest najlepszym pomysłem. Naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzą środki piorące do odzieży turystycznej, których skład sprofilowany jest pod kątem tego naturalnego materiału. Są one odpowiednio delikatne, by nie uszkodzić wrażliwych włókien wełny Merino. Dzięki temu nie musisz się obawiać obniżenia jej właściwości termoaktywnych, co przekłada się na komfort każdej outdoorowej aktywności.