top

Przyrządy zaciskowe

Przyrządy zaciskowe są niezbędne w trakcie podchodzenia na linie. To podstawowy sprzęt wykorzystywany w speleologii czy alpinizmie.
24
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

na stronę

Zróżnicowane przyrządy zaciskowe to wysoka efektywność podchodzenia na linie

Występuje kilku podstawowych typów przyrządów zaciskowych, które sprawdzają się w różnych zastosowaniach. Niezwykle popularne są piersiowe przyrządy zaciskowe, stanowiące często podstawę przy dłuższej wspinaczce po linie. Dużą rozpoznawalnością cieszą się również ręczne przyrządy zaciskowe (tzw. płanieta lub małpa). Posiadają one specjalnie wyprofilowany uchwyt na dłoń, który zapewnia maksymalną wygodę. Są wykorzystywane zarówno do podchodzenia po linie, jak i we wspinaczce wysokogórskiej do poruszenia się wzdłuż poręczówek. Szeroko stosowane są również nożne przyrządy zaciskowe, które znacznie przyspieszają zdobywanie kolejnych metrów na linie. W naszej ofercie można również znaleźć ultralekkie, minimalistyczne przyrządy zaciskowe typu Petzl Tibloc. Świetnie sprawdzają się w przypadku awarii podstawowego sprzętu, nie zajmując dużej ilości miejsca. To także dobry wybór wszędzie tam, gdzie kluczowa jest waga sprzętu.

Pełen wybór przyrządów zaciskowych w jednym miejscu

Sklep górski 8a.pl oferuje przyrządy zaciskowe do wielu zastosowań, takich jak wspinaczka czy speleologia. Wśród oferowanych modeli znajdują się tylko czołowe marki produkujące sprzęt wspinaczkowy, co pozwala zagwarantować najwyższą jakość produktów.