top

Rękawiczki softshell męskie

Rękawiczki softshell męskie doskonale zabezpieczają przed wychładzającym wpływem wiatru, gdy wędrujesz górskim szlakiem i uprawiasz biegi lub skitury. Rękawiczki softshellowe okażą się wsparciem Twoich aktywności.
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

32 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawiczki softshell męskie — wiatrowi mówimy stop!

Projektanci w rękawiczkach softshellowych stosują nowoczesne technologie materiałowe, które stanowią skuteczną barierę dla wiatru. Część z tych rozwiązań opracowana jest przez marki tworzące rękawiczki softshellowe męskie, takie jak Rab, Salewa, Dynafit, Salomon, The North Face i inne. Jednak niekiedy producenci stosują membranę GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Każda z technologii charakteryzuje się indywidualnym współczynnikiem przepuszczalności wiatru CFM. Dla przykładu klasyczny polar ma wartość 200 CFM, a rozwiązania z grupy WindWall® i innych marek około 10/40 CFM. Jednak membrana GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology zapewnia wiatroprzepuszczalność na poziomie 0 CFM! Oznacza to, że w pełni zabezpiecza ona przed zimnymi powiewami. Dzięki temu jakiekolwiek rękawiczki softshell męskie wybierzesz, to możesz liczyć na doskonałą ochronę przed wychładzającym wpływem wiatru. Podniesie to komfort termiczny górskich aktywności odbywających się w okresie przejściowym i zimą. Sprawia to, że rękawiczki softshellowe męskie na stałe trafią do Twojej garderoby.

Rękawiczki softshellowe męskie — komfort oddychalności

Prócz znikomej przepuszczalności wiatru rękawiczki softshell oferują także oddychalność. Wynika ona z korzystania przez producentów z syntetycznych materiałów. Ich zaletą jest zdolność do odprowadzania nadmiaru wilgoci, która normalnie powstaje podczas trekkingowego lub skiturowego wysiłku. Rękawiczki softshellowe męskie dzięki temu zachowują część z naturalnej oddychalności skóry, co ogranicza nieprzyjemne przegrzewanie. Niektórzy producenci jak Salewa lub Marmot, w niektórych swoich modelach stosują dodatek w postaci izolujących materiałów. Wspiera to termikę i lepiej zabezpiecza dłonie przed groźnym wychłodzeniem. Rękawiczki softshell męskie pokryte są czasami także impregnatem hydrofobowym DWR. Jego zadaniem jest spowolnienie namakania, więc krople wody lub śniegu swobodnie spływają po tkaninie. Przyda się to podczas przelotnych opadów deszczu, co docenisz w dni o gorszych warunkach pogodowych.

Rękawiczki softshell męskie — wygoda

Jak wiemy, z rękawiczek korzystać będziesz podczas różnych górskich wyzwań, dlatego muszą być one odpowiednio wygodne. Producenci wykorzystują w tym celu dodatek elastycznych włókien pod postacią Lycry® lub elastanu. Wsparte jest to często przez specjalną konstrukcję typu 2-way-stretch i 4-way-stretch. Dzięki temu zyskujesz rozciągliwość w dwóch lub we wszystkich kierunkach. Sprawia to, że rękawiczki softshell męskie zapewnią maksymalną swobodę ruchów. Pozwoli to łatwo operować kijkami trekkingowymi i narciarskimi, a także obsługiwać suwaki zamków błyskawicznych w plecakach.

Rękawiczki softshellowe męskie — funkcjonalność

W obecnych czasach na szlakach towarzyszą nam smartfony i aparaty. Dlatego twórcy odzieży górskiej korzystają z rozwiązań umożliwiających ich wygodną obsługę. Wybierając rękawiczki softshell męskie dla siebie, warto zwrócić uwagę, czy posiadają one odpowiednie technologie. Znajdziesz je pod postacią paneli, które umożliwią obsługę ekranów dotykowych. Dzięki temu zrobisz zdjęcie lub zadzwonisz do znajomego bez konieczności ściągania rękawiczek, co może narażać Cię na wychłodzenie dłoni.