top

Plecaki Blue Ice

Plecaki Blue Ice ® to wysokiej jakości plecaki pochodzące z Francji. Inspirowane modelami wspinaczkowymi charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, niską wagą i wysoką funkcjonalnością.
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Wyczyść

Plecaki Blue Ice – topowe plecaki dla fanów wspinaczki oraz skiturów

Ta francuska marka specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości plecaków w głównej mierze wycelowanych na potrzeby wspinaczy, skiturowców oraz miłośników zimowych, górskich przygód. A skoro plecaki Blue Ice uszyto na miarę przygody przez wielkie “p” to doskonale sprawdzą się również w mniej ekstremalnych okolicznościach – jak wielodniowe trekkingi, czy wycieczki. Oczywiście to, jaki plecak wybierzemy zależy w głównej mierze od przygody, którą mamy za zadanie zafundować mu. Jednym zdaniem – jeśli poszukujemy modelu stricte trekkingowego warto zwrócić uwagę na wygodny system nośny. Najlepiej regulowany, który sprawi że nawet noszenie przez cały dzień ciężkiego plecaka nie nastręczy nam bólu czy niewygody.

Jeśli szukamy modelu wspinaczkowego, to raczej celować będziemy w modele ultralekkie, dość wąskie. Plecaki Blue Ice z zacięciem wspinaczkowym doskonale przylegają do pleców i nie krępują naszych ruchów w trakcie wspinaczki. Z kolei jeśli rozglądamy się za modelem skiturowym z pomocą przyjdą nam modele dedykowane sportom zimowym. Niewątpliwym atutem marki jest konstruowanie swoich plecaków w oparciu o własne doświadczenia oraz doświadczenia alpejskich przewodników. Sprzęt ten zatem jest w każdym calu dopracowany i stworzony z troską o zapewnienie Ci maksymalnej wygody oraz bezpieczeństwa.

Damskie i męskie plecaki Blue Ice w służbie Twojej wygodzie

Podział na damskie i męskie modele jest szczególnie ważny w przypadku modeli trekkingowych o dużych pojemnościach. To zróżnicowanie przekłada się bezpośrednio na wygodę użytkowania oraz nasz komfort. To właśnie w systemie nośnym tkwi sedno tej kategoryzacji. Dobrze dobrany plecak jest podczas trekkingu niemniej ważny jak wygodne buty! Gdy zatem możemy wybierać wersję damską lub męską plecaka wybierzmy model pod siebie! Plecaki Blue Ice zaprojektowane dla kobiet charakteryzują się szeregiem technologicznych rozwiązań. To, na co od razu zwrócimy uwagę to inna budowa pasa biodrowego oraz szelek. Są one doskonale amortyzowane. Pas biodrowy wygodnie opiera się na znacznie bardziej wydatnych kościach biodrowych u kobiet niż u mężczyzn. Nie powoduje otarć ani zbytniej kompresji. Z kolei szelki odpowiednio wyprofilowano uwzględniając kolejny raz różnice w budowie ciała kobiet i mężczyzn. Plecaki w opcji damskiej skrojono na krótszy tors. Wszystkie te rozwiązania mają realny wpływ na wygodę oraz komfort użytkowania.

Techniczne plecaki Blue Ice, których zadaniem jest wysoka funkcjonalność

Plecaki Blue Ice oferują wygodny dostęp do komory głównej często z dwóch stron. Jest to klasyczny dostęp przez komin lub bardzo wygodny suwak boczny lub frontalny. Takie rozwiązanie pozwoli na szybki dostęp do wnętrza bez konieczności burzenia ładu poukładanych uprzednio rzeczy. Modele z kominem oferują nam dodatkowe możliwości transportowe. W zależności od modelu komin oferuje nam nawet do 15 litrów pakowności więcej. To świetne rozwiązanie na wyprawy, długie trekkingi czy eskapady wspinaczkowe. Regulowana klapa pozwala swobodnie dostosować ją do wysokości plecaka. Niektóre plecaki Blue Ice mają nawet opcję wypięcia jej celem zmniejszenia wagi plecaka. W modelach turystycznych oraz trekkingowych docenisz dodatkowe troki oraz kieszonki, które pozwolą Ci rozlokować wszystkie “przydasie” w zasięgu ręki. Dzięki temu bez konieczności ściągania plecaka sięgniesz po czołówkę, scyzoryk, mapę czy okulary.

Wspinaczkowe plecaki Blue Ice idealne na wertykalne przygody

Modele dla wspinaczy, zarówno skałkowych jak i górskich charakteryzują się specyficzną konstrukcją. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, ich smukłą linię i niemal ascetyczny wygląd. Minimalistyczne wykończenie ma na celu zminimalizowanie wagi plecaka. Często plecak tego typu w swej konstrukcji wykorzystuje wewnętrzny stelaż, który można wyciągnąć - obniżając dodatkowo wagę. Wspinaczkowe plecaki Blue Ice posiadają liczne troki oraz pętle, które umożliwiają wygodne i bezpieczne przytroczenie sprzętu, przymocowanie karabinków, butów wspinaczkowych, liny, raków, czy czekana.

Wygoda na nartach, którą zapewniają Ci skiturowe plecaki Blue Ice

Opracowane z francuskimi przewodnikami górskimi skiturowe modele podobnie jak modele wspinaczkowe są dość minimalistyczne w swoim wyglądzie. Jednak zaskoczy Cię ich wysoka funkcjonalność. Dostosowano je do troczenia nart. Zarówno troki jak i sam materiał są bardzo wytrzymałe i nie musimy zaprzątać sobie głowy faktem, że ostre krawędzie nart mogą spowodować jakiekolwiek uszkodzenia. Plecaki Blue Ice posiadają specjalne przegrody na lawinowe ABC, a także foki, raki czy harszle. Ich system nośny zapewnia właściwie umiejscowienie środka ciężkości. Jest to ważne, aby podczas zjazdów czy podejścia móc cieszyć się odpowiednim balansem.