top

Altra

Altra jest marką specjalizującą się w produkcji obuwia biegowego. Dzięki innowacyjnemu podejściu do budowy butów do biegania cieszy się dużą popularnością zarówno wśród zawodników, jaki amatorów. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór modeli Altra.
Zobacz jako Siatka Lista

31 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

31 Produkty

na stronę
Wyczyść

Altra – zupełnie inne podejście do butów biegowych

Marka została założona przez biegaczy – Briana Becksteada i Goldena Harpera. Poznali się na treningach biegów przełajowych w Orem High School w stanie Utah. Bieganie tak ich pochłonęło, że stało się dla nich niemal całym życiem. Biegali zarówno w terenie, jak i po bieżni. Oprócz ciągłych treningów pracowali też w sklepie biegowym, dzięki czemu wiedzieli niemal wszystko o dostępnym sprzęcie. Cały czas jednak poszukiwali nowych rozwiązań i eksperymentowali z butami i innym ekwipunkiem, to właśnie wtedy kształtowały się początki marki Altra.

Golden Harper wpadł na pomysł zmodyfikowania podeszwy ówcześnie dostępnych butów biegowych. Podgrzał buty w piekarniku do takiego stopnia, aby można było z nich zdjąć podeszwę. Następnie usunął znaczną część materiału spod pięty i skleił na powrót buty. Rezultat zaskoczył nawet jego. W tak przygotowanym obuwiu biegało się po prostu wygodniej. Buty nie przeszkadzały w stawianiu kolejnych kroków, a stopa pracowała w bardziej naturalny sposób. Wkrótce powstała marka Altra, która miała się opierać na innowacyjnej konstrukcji butów biegowych. Kolejną znaczącą innowacją był pomysł poszerzenia butów w przedniej części. Przez to mogły zapewniać jeszcze większy komfort.

Sprawdź unikalne rozwiązania technologiczne

Obecnie firma Altra opiera swoje produkty na kilku filarach. Każdym z nich jest dopracowana technologia, która w znaczący sposób wpływa zarówno na komfort, jak i efektywność biegu. Pierwszą z technologii jest FootShape™. To specjalny kształt przedniej części butów, który zapewnia palcom odpowiednią ilość miejsca. Dzięki naturalnemu ułożeniu palców w czasie biegu obuwie oferują wysoki poziom komfortu i wysoką stabilność. Każdy krok może być też odpowiednio dynamiczny. Z kształtem cholewki współgra też oczywiście podeszwa. Drugą technologią charakterystyczną dla marki Altra jest Fit4Her™. To wyraźne różnice konstrukcyjne w przypadku damskich butów biegowych.

Budowa kobiecej stopy w wielu szczegółach różni się od męskich stóp. Żeby więc zagwarantować pełne dopasowanie obuwia, damskie buty Altra mają między innymi węższą piętę i śródstopie, czy podwyższone podbicie. Kolejnymi technologiami są ZeroDrop™ oraz Balanced Cushioning™. Dzięki utrzymaniu takiej samej grubości sródpodeszwy zarówno pod piętą jak i pod palcami stopa może pracować w trakcie biegu z większą efektywnością. Wykorzystywane są wszystkie naturalne mechanizmy działania stopy. Jednocześnie cienka warstwa amortyzacji zapewnia odpowiednie tłumienie uderzeń na twardszych podłożach, a także na dłuższych dystansach.

Zmiana zastosowania obuwia Altra przez samych użytkowników

Jeśli interesujecie się outdoorem, z pewnością zauważyliście pewien trend. Coraz więcej turystów i turystek sięga po obuwie trailowe i biegowe, nie tylko podczas tej konkretnej aktywności. Fani dalekich trekkingów już od kilku lat wykorzystują tego typu obuwie do swoich własnych celów. Nie inaczej było z produktami Altra. Modele z serii Altra Lone Peak, czy Altra Olympus 4 zawojowały serca użytkowników za oceanem i wpisały się pod strzechy. Były równie często wybierane do biegania, jak i do turystyki pieszej. Po pewnym czasie przyzwyczajenia buty z zerowym dropem i szerokim toeboxem zapewniają bowiem niesamowity komfort. Dodatkowo cenione są inne właściwości tego obuwia, takie jak doskonała cyrkulacja powietrza i trakcja w zmiennym terenie. Pamiętajcie więc, że obuwie marki Altra jest niezwykle praktyczne i uniwersalne, wykorzystacie je nie tylko podczas biegania, ale również pieszego pokonywania kolejnych kilometrów szlaków!

Obuwie biegowe Altra kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór butów i innych akcesoriów biegowych marki Altra. Wśród modeli znajduje się obuwie zarówno dla początkujących adeptów biegania, jak i dla doświadczonych biegaczy. Modele do treningów zapewnią odpowiednią amortyzację, kiedy dzień w dzień pokonujesz dziesiątki kilometrów. Ultralekkie modele startowe na krótkie dystanse zapewnią wysoką dynamikę każdego kroku i pozwolą urywać kolejne sekundy z naszych rekordów. Wśród butów biegowych Altra znajdziemy zarówno modele z kolekcji Altra Trail, świetnie sprawdzające się w terenie, jak i buty przygotowane z myślą o pokonywaniu asfaltowych dróg. Ofertę marki świetnie uzupełniają modele outdoorowe na wycieczki, a także obuwie lifestyle, które z chęcią założysz na co dzień.