top

Kaski Black Diamond

Kaski wspinaczkowe Black Diamond to maksymalne bezpieczeństwo w górach. Nowoczesne modele to połączenie niskiej wagi i doskonałej wentylacji. W ofercie damskie i męskie kaski BD w w skały i góry.
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

15 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kaski wspinaczkowe Black Diamond – niezbędny element wyposażenia

Marka Black Diamond to prawdziwy specjalista w dziedzinie górskiego wyposażenia. W jej ofercie znajduje się każdy element niezbędny do wspinaczki. Nie mogło wśród nich zbraknąć kasków Black Diamond. Kask to jeden z najważniejszych elementów ekwipunku podczas wspinaczki w skałach czy górach. Ochrona głowy przed spadającymi kamieniami lub lodem to priorytet przy zapewnianiu bezpieczeństwa. Modele marki BD to dopracowane podczas wielu lat produkcji konstrukcje, które nie tylko oferują maksymalny poziom bezpieczeństwa, ale również są bardzo komfortowe w czasie użytkowania. Odpowiednie ukształtowanie skorupy, wywietrzniki, system dopasowywania do obwodu głowy, zaczepy do czołówki – wszystkie te elementy oraz sposób ich wykonania przekładają się na wygodę użytkowania. Kaski Black Diamond powstają w wersjach damskich i męskich, dzięki czemu gwarantują optymalne dopasowanie zarówno dla miłośniczek, jak i miłośników wspinaczki.

Czym charakteryzują się kaski wspinaczkowe Black Diamond?

Kaski BD to zaawansowane konstrukcje, w których dopracowano najdrobniejsze detale. W większości modeli konstrukcję oparto o połączenie pianki EPS z poliwęglanową skorupą. Taka konstrukcja doskonale sprawdza się w przypadku uderzenia kamieniem. Wewnętrzna warstwa posiada właściwości świetnie tłumiące uderzenie i przejmujące część energii. Zewnętrza warstwa jest stosunkowo twarda, zapewniając świetny wygląd i chroniąc kask przed łatwym uszkodzeniem w trakcie transportu. Całość jest przy tym wyjątkowo lekka. Wspinaczkowe kaski Black Diamond są idealnie dopasowane do głowy. Częściowo jest to zasługą tego, że produkowane są w dwóch wersjach – damskiej i męskiej. Częściowo wynika to również z systemu regulacji. Pozwala on optymalnie dopasować kask do obwodu głowy, dzięki czemu całość pozostaje stabilna nawet na najtrudniejszych odcinkach. Wszystkie modele kasków BD są bardzo dobrze wentylowane. Zawdzięczają to dużej ilości otworów w skorupie, które pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza. Wszystkie kaski Black Diamond są wyposażane w praktyczne mocowania do czołówek. Dzięki temu nawet po zapadnięciu zmroku będzie można się bezpiecznie przemieszczać na ścianie.

Black Diamond – kaski wspinaczkowe kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy pełen wybór kasków wspinaczkowych Black Diamond. Wśród nich znajduje się kultowy już model BD Half Dome – zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Z pewnością z kolekcji wyróżnia się również model Black Diamond Vapor, cechujący się niewiarygodnie niską wagą. To idealne propozycja kiedy zależy Ci na maksymalnej lekkości sprzętu. Wszystkie kaski Black Diamond zostały ukształtowane w taki sposób, aby zapewniały jak największą wygodę w czasie użytkowania. Optymalnie wyprofilowana przednia krawędź zapewnia szeroki pole widzenia i pozwala wygodnie zerkać w górę.

Sprawdź również pozostały sprzęt Black Diamond!

Ekspresy Black Diamond Liny wspinaczkowe Black Diamond Plecaki Black Diamond Czołówki Black Diamond Kije trekkingowe Black Diamond