top

Seria Scarpa Mojito

Scarpa MOJITO to pełne wspinaczkowego stylu, kultowe buty podejściowe dla kobiet i mężczyzn. Minimalnie amortyzowane, a przy tym niezwykle wygodne; na podeszwie w której DNA są skały, ale świetnie spisującej się na co dzień. Tęczowe podejściówki na 365 dni w roku!
Zobacz jako Siatka Lista

67 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

67 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Scarpa Mojito to od lat jedne z najpopularniejszych podejściówek w Europie. Lekkie, niezwykle wygodne, trwałe i tanie. A do tego dostępne w tęczy kolorów, które co sezon wzbogacają się o kolejne odcienie i wariacje. Choć Scarpa opisuje Mojito raczej jako buty lifestylowe, do codziennego użytku w skałach i czasie wolnym po wspinaniu, tak setki tysięcy użytkowników zdaje się, że wypróbowało je wszędzie, udowadniając niesamowitą uniwersalność tego modelu.

Scarpa Spa

Założona w 1938 roku marka Scarpa nie wymaga specjalnego przedstawienia . Od lat szeroko rozpoznawana w Polsce i na świecie, ceniona jest za najwyższej klasy buty wysokogórskie, trekkingowe i wspinaczkowe, a także skiturowe i biegowe. Pochodząca z Asolo w prowincji Treviso firma CALZATURIFICIO S.C.A.R.P.A. S.P.A. produkuje wyśmienite obuwie niemal do każdej aktywności górskiej. Buty podejściowe stanowią ważną kategorię w katalogu marki, ale to właśnie Mojito stało się niemal ikoną i synonimem lekkiej podejściówki. Produkowane od lat, w przeróżnych wariantach ze skór i tkanin, doczekały się kilku edycji limitowanych z różnych, ważnych dla marki Scarpa okazji. I nic nie wskazuje na to aby miały z oferty zniknąć - pomimo pojawienia się gamy bardziej technicznych, sztywniejszych, jeszcze lepiej amortyzowanych czy po prostu nowszych modeli, Mojito nie nudzi się kolejnym użytkownikom.

Scarpa Mojito czyli wygoda, trwałość i działanie

Scarpa Mojito jest obuwiem raczej minimalnie amortyzowanym. Wyraźnie czuć w nich - pod palcami - nierówności podłoża, co z jednej strony może być wadą (przy wielogodzinnym marszu po kamienistym szlaku), z drugiej zaś odpowiada za to niesamowite uczucie wygody przy częstym noszeniu po ubitych ścieżkach, czy też po asfalcie. Buty te dopasowują się do stopy niemal jak skarpeta, wymagają minimalnego „rozbicia” by odwdzięczyć się długotrwałym komfortem podczas wielu godzin spaceru, każdego dnia. Nie jest przesadą powiedzieć, że chodzenie w Scarpa Mojito potrafi być tak wygodne jak  boso - tyle, że bardziej ;-)

Trwałość tego modelu potwierdzona została już przez tysiące użytkowników (i setki w sklepie 8a.pl). Mogą się brudzić, nudzić, tracić żywą barwę, ale się nie popsują i nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie. Dzielnie znoszą trudy dnia codziennego i weekendowe wypady w skały, dając dostatecznie dużo powodów by znoszoną parę zamienić na… kolejną z tej seri! Jakość wykonania i żywotność modelu stanowią naprawdę mocne punkty.

Scarpa Mojito spisuje się nieźle jako but hikingowy, podejściowy i codzienny "trampek", oferując świetne tarcie podeszwy Vibram na skale, niską wagę (na stopach i przy uprzęży) oraz całodzienny komfort.