top

Okulary na rower MTB

Okulary na rower MTB to świetny wybór dla wszystkich miłośników kolarstwa górskiego. Mocne ramki i szkła perfekcyjnie zabezpieczające oczy nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale również przed gałęziami, błotem i owadami.
Zobacz jako Siatka Lista

117 Produkty

na stronę
 1. -15%
  Okulary rowerowe POC Devour - uranium black
  Okulary rowerowe POC Devour - uranium black
  1 019,99 zł 1 199,99 zł
 2. -15%
  Nowy
  Okulary rowerowe POC Devour Glacial - uranium black
Zobacz jako Siatka Lista

117 Produkty

na stronę
Wyczyść

Okulary na rower MTB to niezbędny dodatek w górach i nie tylko

Podczas szybkiej jazdy w terenie oczy są narażone na mnóstwo zagrożeń. To właśnie dlatego odpowiednie okulary rowerowe MTB są niezbędne, zarówno wtedy, kiedy jedziemy na wycieczkę, jak i wtedy, gdy startujemy w zawodach MTB. Przed czym ochronią nas dobrze dobrane okulary? Przed wszystkim zabezpieczą oczy przed nisko zwisającymi gałęziami, który często nie sposób wyminąć szybko zjeżdżając single trackiem. Kask z daszkiem plus okulary stanowią dość skuteczną ochronę oczu przed drobnymi gałązkami. Poza tym okulary chronią oczy przed pędem powietrza oraz owadami, których na terenowych ścieżkach możemy spotkać całe mnóstwo. Nie ma nic gorszego niż nagłe oślepienie przez muszkę czy komara w trakcie szybkiego zjazdu. Bardzo ważną funkcją jaką spełniają okulary na rower MTB jest również ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. W górach jest ono zdecydowanie intensywniejsze niż na nizinach, dlatego warto zadbać o odpowiednią osłonę oczu.

Zróżnicowane okulary rowerowe MTB

Prawidłowo dobrane okulary na rower górski powinny mieć nie tylko odpowiedni kształt ramek i kolorystykę, ale przede wszystkim konkretne właściwości szkieł, które zastosowano w danym modelu. W zależności od tego w jakiej pogodzie będziemy jeździć, soczewki mogą pomagać nam w uzyskaniu ostrego i wyraźnego obrazu. W bezchmurne dni oczywistym wyborem są mocno przyciemniane przeciwsłoneczne okulary na rower MTB. Ochronią przed nagłym oślepieniem, a także zmniejszą zmęczenie oczu ostrym światłem. Dzięki zastosowanym filtrom większość markowych okularów zapewni też znacznie lepszą jakość widzenia. Modele z żółtymi i pomarańczowymi szkłami najlepiej sprawdzają się w pochmurne dni. Polepszają kontrast i zapewniają bardzo dobrą ostrość widzenia nawet wtedy, kiedy wszystko wydają się szare i stapia się w jeden niewyraźny obraz. Zupełnie przezroczyste okulary to dobry wybór kiedy wybieramy się pojeździć na rowerze po zmroku. Bezbarwne soczewki zazwyczaj przepuszczają najwięcej światła, przez co mogę być z powodzeniem używane również po zmroku.

Czołowe marki produkujące okulary rowerowe MTB doskonale wiedzą, że w terenie jeździmy w zróżnicowanych warunkach, stąd też szeroki wybór okularów z wymiennymi szybkami. Dzięki temu jedne idealnie dopasowane do naszych potrzeb ramki możemy wyposażyć w bardzo zróżnicowane soczewki. Potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych? Jeździsz po zmroku? Okulary na rower MTB z wymiennymi soczewkami sprawdzą się w każdej sytuacji. Jeśli nie lubisz zmieniać szybek i zastanawiać się, jakie okulary będą najlepsze na dzisiejszą wycieczkę, najlepszym wyborem będą okulary fotochromowe. Dzięki specjalnemu materiałowi zastosowanemu w soczewkach, te mogą się samoczynnie przyciemniać i rozjaśniać w zależności od natężenia światła. W słonecznych warunkach będą ciemniejsze, w przy większym zachmurzeniu się rozjaśnią. To świetny wybór dla najbardziej wymagających rowerzystów.