top

Uvex

Uvex to ceniony producent okularów, gogli i kasków sportowych. W ofercie niemieckiej marki znajdują się produkty dla miłośników narciarstwa, kolarstwa, biegania i wielu innych aktywności outdoorowych.
Zobacz jako Siatka Lista

81 Produkty

 1. -30%
  Kask szosowy Uvex Rise - all black
  Kask szosowy Uvex Rise - all black
  419,99 zł 599,99 zł
 2. -30%
  Kask szosowy Uvex Rise - white
  Kask szosowy Uvex Rise - white
  419,99 zł 599,99 zł
Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

81 Produkty

Wyczyść

Historia marki Uvex

Pierwszymi produktami niemieckiego producenta były gogle narciarskie oraz okulary ochronne. Pierwotnie firma była znana jako Optische-Industrie-Anstalt Phillip M. Winter. Z jej produktów korzystali sportowcy na letniej olimpiadzie w 1936 roku. Od 1948 roku nastąpił szybki rozwój firmy. W 1956 roku oficjalnie powstała marka Uvex. To skrót od Ultra Violet EXcluded. Od tego momentu wszystkie sportowe produkty będą firmowane logiem niemieckiego producenta. Wtedy rozpoczęła się też era innowacji i wyznaczania zupełnie nowych trendów na rynku produktów chroniących oczy w czasie uprawiania sportów. Wkrótce powstały gogle z pierwszą warstwą przeciw parowaniu szkieł (anti-fog).  W latach siedemdziesiątych producent przeprowadził skuteczną ekspansję na rynek amerykański. Zaprojektował też pierwsze gogle ze sferycznymi szybkami, zapewniające niezrównaną jakość widzenia. Wkrótce, w ramach grupy Uvex, powstały kolejne marki zajmujące się między innymi produkcją roboczego sprzętu ochronnego.

W latach 1987/88 na rynku pojawiły się pierwsze kaski Uvex. Wkrótce będą one jednymi z najchętniej wybieranych modeli. W ofercie znajdowały się zarówno kaski rowerowe, jak i narciarskie. Maksymalne zabezpieczenie głowy uzyskano dzięki zastosowaniu najnowszych dostępnych materiałów, takich jak pianka EPS czy mocny ABS. Marka Uvex cały czas spełnia oczekiwania użytkowników, wprowadzając na rynek kolejne produkty. Wśród produktów dla rowerzystów pojawiają się między innymi okulary do freeridu. Narciarze otrzymują między innymi najlżejszy kask narciarski ze sztywną skorupą.

Produkty Uvex kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy pełną gamę produktów marki Uvex stworzonych dla miłośników letnich i zimowych sportów. Zaawansowane technologie, najwyższa jakość wykonania oraz najlepsze dostępne materiały zapewniają maksymalną wygodę użytkowania.

Okulary rowerowe Uvex świetnie zabezpieczą oczy przed owadami i pędem powietrza podczas szybszej jazdy. Specjalnie dopasowane do kasków modele gwarantują wysoki komfort noszenia. Szeroki wybór szkieł o zróżnicowanych właściwościach pozwala dobrać odpowiednie okulary zarówno na słońce, niepogodę jak i do jazdy nocnej. W ofercie marki Uvexznajdziemy okulary o zróżnicowanych właściwościach. Dla tradycjonalistów przygotowano okulary sportowe z wymiennymi szybkami. Tam, gdzie promienie słoneczne mogę oślepiać, sprawdzą się modele ze szkłami polaryzacyjnymi. Najnowszym rozwiązaniem Uvex są okulary fotochromowe, które same dostosowują stopień przyciemnienia szkieł do natężenia światła. Wśród narciarzy i snowboardzistów dużą popularnością cieszą się gogle Uvex.

Niemiecki producent słynie również z produkcji kasków. W jego ofercie znajdują się zarówno zimowe modele na narty, jak i przewiewne kaski rowerowe. Lekkie materiały, perfekcyjne wykończenie i przykładanie dużej uwagi do odpowiedniej wentylacji sprawiają, że kaski Uvex zapewniają wysoki komfort i optymalne dopasowanie do głowy niezależnie od podejmowanej aktywności.