top

Tasmanian Tiger

Tasmanian Tiger to marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji sprzętu taktycznego. W jej ofercie znajdują się plecaki, torby, apteczki oraz dodatkowe kieszenie na sprzęt. Produkty marki Tasmanian Tiger cechują się wysoką wytrzymałością i niezawodnością, przez co są chętnie wybierane przez miłośników militariów i survivalu.
31
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 31

na stronę
  1. -10%
    Nowy
    Torba Tasmanian Tiger Tac Case - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 31

na stronę

Tasmanian Tiger to wysoka niezawodność

Marka skupia się na produkcji wysokiej jakości sprzętu wojskowego i survivalowego. Każdy model jest starannie projektowany, aby zapewniała maksymalną funkcjonalność w czasie użytkowania. Stosowane rozwiązania są oparte o szczególne potrzeby służb oraz miłośników militariów. Od prototypu, poprzez produkcję po finalny produkt - cały proces powstawania poszczególnych modeli ma miejsce w fabrykach marki, dzięki czemu może ona czuwać nad kontrolą jakości na każdym etapie. Zarówno stosowane materiały, jak i finalne produkty marki Tasmanian Tiger są poddawane szczegółowym testom zgodnym z międzynarodowymi standardami. Co ważne każdy produkt posiada swój indywidualny numer seryjny, który jest przechowywany w głównej bazie danych i pozwala na łatwiejsze wyeliminowanie wszelkich niedociągnięć. Taki system sprawia, że sprzęt taktyczny Tasmanian Tiger doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach, zarówno wśród żołnierzy, pracowników służb, jak i miłośników militariów, przyrodników czy leśników poszukujących najlepszego dostępnego sprzętu.

Skąd pochodzi nazwa marki Tasmanian Tiger?

Tygrys tasmański, a właściwie wilk tasmański należał do największych australijskich drapieżników. Osiągał wielkość małego wilka. Ubarwienie jego sierści z charakterystycznymi pasami sprawiało, że przypominał tygrysa. Zwierzę było drapieżnikiem – niezbyt szybkim czy silnym, ale bardzo upartym. Potrafiło bardzo długo podążać śladem swoich ofiar, aby finalnie je pożreć. Od lat 30-tych XX wieku gatunek jest jednak uważany za wymarły, do czego przyczynił się głównie człowiek. Choć od tego czasu nikt nie wiedział zwierzęcia na wolności, znajdowane są czasami nieliczne ślady mogące wskazywać na to, że pojedyncze osobniki przetrwały w górzystych rezerwatach utworzonych na Tasmanii. Marka Tasmanian Tiger bazuje na tej legendzie. Produkowany przez nią sprzęt taktyczny cechuje się maksymalną wytrzymałością i pozwala użytkownikom pozostać w ukryciu przez bardzo długi czas.

Sama nazwa marki została zarejestrowana dopiero w 1999 roku, a jej pierwsze produkty zaprezentowano na targach IWA w Nuremberg w Niemczech. W 2001 roku producent otworzył się ze swoją ofertą na cały świat i od tego momentu nastąpił szybki wzrost popularności, a do oferty zaczęły dołączać kolejne elementy ekwipunku taktycznego. Podstawę stanowią oczywiście plecaki taktyczne Tasmanian Tiger, ale dostępne są również kamizelki wojskowe, apteczki, pokrowce, torby na ramię czy torby biodrowe. Wszystkie te produkty wykorzystują najnowsze dostępne materiały. Marka jako pierwszy europejski producent używała w swoich produktach materiału Cordura 700d. O sukcesie producenta może również świadczyć fakt, że był on dostawcą plecaków medycznych dla Bundeswehry.