top

Sprzęt skiturowy

Sprzęt skiturowy w 8a.pl to ekwipunek najlepszych producentów Dynafit, Climbing Technology, Ortovox, Black Diamond, Pieps czy Pomoca. Dzięki temu każdy skiturowy wypad będzie bezpieczniejszy i maksymalnie efektywny.
244
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 244

na stronę
 1. -8%
  Nowy
  Wiązania Dynafit TLT Speed Radical - blue
 2. Nowy
  Narty Fischer Transalp 82
 3. Nowy
  Narty G3 FINDr 94 - red
 4. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe damskie Dynafit Tour 88 - silvretta
 5. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe Dynafit Tour 88 - reef
  Narty skiturowe Dynafit Tour 88 - reef
  2 207,99 zł 2 399,99 zł
 6. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe Dynafit Beast 98 - ibis/dawn
 7. -5%
  Nowy
  Narty skiturowe Dynafit Blacklight 88 - black/blue
 8. -5%
  Nowy
  Narty skiturowe Dynafit Blacklight 80 - black/orange
 9. -5%
  Nowy
  Narty skiturowe Dynafit Seven Summits Plus - blue/red
 10. -5%
  Nowy
  Buty skiturowe Dynafit Seven Summits - dawn/lime punch
 11. -10%
  Nowy
  Kije skiturowe Dynafit Tour Vario 2 - reef
 12. -10%
  Nowy
  Kije skiturowe Dynafit Speed Vario 2 - frost
 13. -10%
  Nowy
  Kije skiturowe Dynafit DNA - black/magenta
 14. -8%
  Nowy
  Wiązania Dynafit TLT Expedition
  Wiązania Dynafit TLT Expedition
  1 554,79 zł 1 689,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 244

na stronę

Markowy sprzęt skiturowy - wyekwipuj się z nami!

Jak wiemy skiturowa aktywność, jest zupełnie inna od tej klasycznej, więc wymaga bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Dlatego dostarczamy wszystkich niezbędnych rozwiązań, by każdy Twój wypad poza utarte stoki był maksymalnie efektywny. Wybór odpowiednich butów, nart, fok oraz kijów jest rzeczą niezwykle istotną. Sprzęt skiturowy w 8a.pl to rozwiązania najlepszych i najbardziej renomowanych producentów, więc zyskasz techniczne wsparcie swojej ekstremalnej aktywności.

Podstawą sprzętu skiturowego są wygodne buty

Buty skiturowe w przeciwieństwie do swoich klasycznych odpowiedników, to zupełnie inne konstrukcje. Rozwiązania w nich zastosowane mają przede wszystkim zapewnić maksymalną swobodę poruszania stopą, byś wygodnie podchodził i zjeżdżał. Wynika to z faktu użycia specjalnego systemu umożliwiającego zachowanie ruchomości w przód i tył, więc nic nie ograniczy Cię w trakcie skiturowego wysiłku. Sprzęt skiturowy w postaci butów charakteryzuje się także lekkością, co powoduje, że obuwie nie ciąży na Twoich stopach. Warto dodać, że buty skiturowe sprawdzają się zarówno podczas jazdy, jak i wspinaczki. Jednocześnie ten sprzęt na skitury pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy trybem podejściowym a zjazdowym. Te konstrukcje to także wysoce przyczepna podeszwa. Wykonana jest ona zazwyczaj z gumy, więc zyskasz większe bezpieczeństwo, kiedy poruszasz się bez nart.

Narty - ważny element sprzętu skiturowego

Nart skiturowe znacznie różnią się od klasycznych, gdyż muszą sprawdzać się w dwóch aspektach: na podejściu oraz podczas zjazdu. Dlatego sprzęt skiturowy w postaci nart ma szereg technicznych rozwiązań, tak by sprawdzał się on w pełnym spektrum zadań poza tradycyjnym stokami. Te narty są bardziej sztywne, więc lepiej trzymają krawędź, co przydaje się podczas dynamicznych zjazdów, gdy wykonujesz ciasne skręty. Jednocześnie za trwałość tej konstrukcji odpowiada drewniany rdzeń, więc z funkcjonalności tego sprzętu skiturowego korzystać będziesz przez kolejne sezony. Jednocześnie niektóre modele to także włókno węglowe, co spisuje się na bardziej zaawansowanych wypadach. Takie rozwiązania tłumią drgania, więc poprawia się dynamika jazdy.

Sprzęt skiturowy - wiązania

Wiązania skiturowe to ten element ekwipunku, którego dobranie zależy od specyfiki aktywności, które uprawiasz. Każde z nich pozwala na przełączenie się pomiędzy trybem podejścia a zjazdu butem skiturowym, co jest niewątpliwie wygodne. Sprzęt w postaci wiązań charakteryzuje się także niską wagą, która dla wielu narciarzy jest niezwykle istotna. Dodatkowo regulowane zapiętki pozwolą dobrać odpowiedni kąt wiązań w zależności od tego, jak stromie jest podejście.

Akcesoria do sprzętu skiturowego - foki, woski i smary

Foki skiturowe opierają się na materiale klasycznym — moherze lub syntetycznym. Te pierwsze są o wiele szybsze, ale mnie trwałe niż poliamidowe. To, który sprzęt skiturowy wybierzesz, zależnie jest, od formy narciarstwa skiturowego, którą uprawiasz. Najczęściej wybierane są foki klejowe. Ich klej doskonale przyczepia się do ślizgu narty, więc nie musisz obawiać się ich zsuwania. Foki adhezyjne to ten element sprzętu skiturowego, który zamiast kleju ma techniczną warstwę, która przywiera do nart. Woski i smary do fok są niezbędne, gdy chcesz odpowiednio bawić się na nartach. Prawidłowe smarowanie przekłada się na lepsze parametry ślizgu, wiec jazda stanie się odpowiednio dynamiczna. Pozwala to także na płynne podejście, które wtedy wymaga mniej wysiłku. Sprzęt w postaci wosków i smarów impregnują foki, więc nie wchłaniają one w łatwy sposób wilgoci i nie przyczepiają się do podłoża.

Poznaj również wysokiej jakości wyposażenie skiturowe:

Wyposażenie skiturowe Odzież skiturowa Plecaki narciarskie i skiturowe Raki skiturowe Czekany skiturowe
Uprzęże skiturowe Kaski skiturowe Gogle narciarskie Lawinowe ABC Akcesoria skiturowe

Męska i damska odzież skiturowa:

Kurtki skiturowe Spodnie skiturowe Skarpety skiturowe Rękawice skiturowe Bielizna szybkoschnąca