top

Sprzęt skiturowy

Sprzęt skiturowy w 8a.pl to ekwipunek najlepszych producentów Dynafit, Climbing Technology, Ortovox, Black Diamond, Pieps czy Pomoca. Dzięki temu każdy skiturowy wypad będzie bezpieczniejszy i maksymalnie efektywny.
Zobacz jako Siatka Lista

335 Produkty

na stronę
 1. -12%
  Nowy
  Narty skiturowe G3 FINDr 94 FLX
  Narty skiturowe G3 FINDr 94 FLX
  2 639,99 zł 2 999,99 zł
 2. -20%
  Nowy
  Buty skiturowe TECNICA Zero G Tour - dark avio
 3. -20%
  Buty skiturowe TECNICA Zero G Tour Scout - black
 4. -20%
  Nowy
  Buty skiturowe TECNICA Zero G Peak - black/orange
 5. -20%
  Narty Volkl Blaze 94 - black
  Narty Volkl Blaze 94 - black
  2 159,99 zł 2 699,99 zł
 6. -22%
  Narty skiturowe damskie Volkl Rise Beyond 96
 7. -20%
  Buty siturowe damskie La Sportiva Vega - ice
 8. -35%
  Kije skiturowe Majesty Touring Ti 3p
 9. -7%
  Wiązania skiturowe ATK C-Raider 12 - orange
 10. -20%
  Nowy
  Narty skiturowe damskie Majesty Adventure GT W
 11. -20%
  Nowy
  Narty skiturowe Majesty Adventure GT Ti
  Narty skiturowe Majesty Adventure GT Ti
  1 999,99 zł 2 499,99 zł
 12. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe ZAG H-96 - yellow/blue
  Narty skiturowe ZAG H-96 - yellow/blue
  2 566,79 zł 2 789,99 zł
 13. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe ZAG Slap 104 - dark blue/orange
 14. -8%
  Nowy
  Zestaw Skiturowy ZAG Bakan narty + foka - black/pink
 15. -8%
  Nowy
  Zestaw Skiturowy ZAG Ubac 102 narty + foka - red/white
 16. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe damskie ZAG H-96 - orange/turquoise
 17. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe damskie ZAG H-86 - yellow/green
 18. -8%
  Nowy
  Zestaw Skiturowy ZAG Ubac 89 narty + foka - blue/white
 19. -8%
  Nowy
  Narty skiturowe ZAG H-86 - blue/red
  Narty skiturowe ZAG H-86 - blue/red
  2 474,79 zł 2 689,99 zł
 20. -20%
  Nowy
  Narty skiturowe Fischer Transalp 82 Carbon
  Narty skiturowe Fischer Transalp 82 Carbon
  2 063,99 zł 2 579,99 zł
 21. -20%
  Nowy
  Narty skiturowe Fischer Transalp 90 Carbon
  Narty skiturowe Fischer Transalp 90 Carbon
  2 215,99 zł 2 769,99 zł
 22. -23%
  Nowy
  Narty skiturowe Fischer Transalp 82
  Narty skiturowe Fischer Transalp 82
  1 385,99 zł 1 799,99 zł
 23. -20%
  Nowy
  Narty skiturowe Fischer Transalp 86 Carbon - red
 24. -24%
  Nowy
  Buty skiturowe Fischer Travers CS - grey/black
 25. -24%
  Nowy
  Buty skiturowe Fischer Travers TS - white/blue
 26. -24%
  Nowy
  Buty skiturowe damskie Fischer Ranger 105 GW DYN
Zobacz jako Siatka Lista

335 Produkty

na stronę
Wyczyść

Markowy sprzęt skiturowy - wyekwipuj się z nami!

Jak wiemy skiturowa aktywność, jest zupełnie inna od tej klasycznej, więc wymaga bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Dlatego dostarczamy wszystkich niezbędnych rozwiązań, by każdy Twój wypad poza utarte stoki był maksymalnie efektywny. Wybór odpowiednich butów, nart, fok oraz kijów jest rzeczą niezwykle istotną. Sprzęt skiturowy w 8a.pl to rozwiązania najlepszych i najbardziej renomowanych producentów, więc zyskasz techniczne wsparcie swojej ekstremalnej aktywności.

Podstawą sprzętu skiturowego są wygodne buty

Buty skiturowe w przeciwieństwie do swoich klasycznych odpowiedników, to zupełnie inne konstrukcje. Rozwiązania w nich zastosowane mają przede wszystkim zapewnić maksymalną swobodę poruszania stopą, byś wygodnie podchodził i zjeżdżał. Wynika to z faktu użycia specjalnego systemu umożliwiającego zachowanie ruchomości w przód i tył, więc nic nie ograniczy Cię w trakcie skiturowego wysiłku. Sprzęt skiturowy w postaci butów charakteryzuje się także lekkością, co powoduje, że obuwie nie ciąży na Twoich stopach. Warto dodać, że buty skiturowe sprawdzają się zarówno podczas jazdy, jak i wspinaczki. Jednocześnie ten sprzęt na skitury pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy trybem podejściowym a zjazdowym. Te konstrukcje to także wysoce przyczepna podeszwa. Wykonana jest ona zazwyczaj z gumy, więc zyskasz większe bezpieczeństwo, kiedy poruszasz się bez nart.

Narty - ważny element sprzętu skiturowego

Nart skiturowe znacznie różnią się od klasycznych, gdyż muszą sprawdzać się w dwóch aspektach: na podejściu oraz podczas zjazdu. Dlatego sprzęt skiturowy w postaci nart ma szereg technicznych rozwiązań, tak by sprawdzał się on w pełnym spektrum zadań poza tradycyjnym stokami. Te narty są bardziej sztywne, więc lepiej trzymają krawędź, co przydaje się podczas dynamicznych zjazdów, gdy wykonujesz ciasne skręty. Jednocześnie za trwałość tej konstrukcji odpowiada drewniany rdzeń, więc z funkcjonalności tego sprzętu skiturowego korzystać będziesz przez kolejne sezony. Jednocześnie niektóre modele to także włókno węglowe, co spisuje się na bardziej zaawansowanych wypadach. Takie rozwiązania tłumią drgania, więc poprawia się dynamika jazdy. W naszej ofercie posiadamy tylko topowy sprzęt, taki jak narty skiturowe Black Crows. Wśród wielu modeli odpowiednią ofertę znajdą zarówno początkujący, jak i doświadczeni miłośnicy narciarstwa. Dla tych, którzy poszukują nart do wędrówek w łatwiejszym, leśnym terenie z pewnością lepszym wyborem będą narty trekkingowe.

Sprzęt skiturowy - wiązania

Wiązania skiturowe to ten element ekwipunku, którego dobranie zależy od specyfiki aktywności, które uprawiasz. Każde z nich pozwala na przełączenie się pomiędzy trybem podejścia a zjazdu butem skiturowym, co jest niewątpliwie wygodne. Sprzęt w postaci wiązań charakteryzuje się także niską wagą, która dla wielu narciarzy jest niezwykle istotna. Dodatkowo regulowane zapiętki pozwolą dobrać odpowiedni kąt wiązań w zależności od tego, jak stromie jest podejście.

Akcesoria do sprzętu skiturowego - foki, woski i smary

Foki skiturowe opierają się na materiale klasycznym — moherze lub syntetycznym. Te pierwsze są o wiele szybsze, ale mnie trwałe niż poliamidowe. To, który sprzęt skiturowy wybierzesz, zależnie jest, od formy narciarstwa skiturowego, którą uprawiasz. Najczęściej wybierane są foki klejowe. Ich klej doskonale przyczepia się do ślizgu narty, więc nie musisz obawiać się ich zsuwania. Foki adhezyjne to ten element sprzętu skiturowego, który zamiast kleju ma techniczną warstwę, która przywiera do nart. Woski i smary do fok są niezbędne, gdy chcesz odpowiednio bawić się na nartach. Prawidłowe smarowanie przekłada się na lepsze parametry ślizgu, wiec jazda stanie się odpowiednio dynamiczna. Pozwala to także na płynne podejście, które wtedy wymaga mniej wysiłku. Sprzęt w postaci wosków i smarów impregnują foki, więc nie wchłaniają one w łatwy sposób wilgoci i nie przyczepiają się do podłoża.