top

NNormal

NNormal to marka, którą stworzył legendarny biegacz Kilian Jornet we współpracy z producentem butów Camper. W efekcie powstały wyjątkowe buty biegowe. Marka NNormal szczególną wagę przykłada do promowania zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Skąd pochodzi marka NNormal?

Połączenie doświadczenia i energii mieszkającego w Norwergii Kiliana Jorneta oraz mającej siedzibę na Majorce marki Camper pozwoliło stworzyć zupełnie nowy projekt – markę NNormal. Jak doszło do tej współpracy? Najważniejsze były wspólne wartości i dużo motywacji do realizacji celów. Kilian Jornet już od dłuższego czasu zauważył, że potrzebne jest zupełnie inne podejście do środowiska naturalnego i aktywności outdoorowych. Niektórzy producenci sprzętu sportowego i turystycznego znacząco oddalili się od natury, odcinając się tak naprawdę od swoich źródeł. Marka NNormal ma to zmienić. Podstawowym założeniem jest produkowanie ekwipunku z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz z korzyścią dla całej społeczności. Tylko pełna transparentność procesu produkcyjnego może to zagwarantować. Niezwykle istotnym punktem jest również zmniejszanie nadmiernej konsumpcji. Jak to osiągnąć produkując odzież i obuwie sportowe? To proste, wystarczy skupić się na tym, aby stosowane materiały i rozwiązania gwarantowały najwyższą trwałość produktów. Dzięki temu buty, ubrania czy sprzęt mogą być wykorzystywane przez wiele sezonów. Mniej rzeczy do wyrzucenia oznacza mniej śmieci na wysypiskach, mniej zużytych surowców, ale również zadowolenie użytkowników. Wszystkie produkty marki NNormal są projektowane na Majorce i następnie testowane w Norwegii. Taki schemat działania dał marce również nazwę. Od angielskich słów Nor-way i Mal-lorca  w 2022 roku powstał NNormal.

Kto stoi za marką NNormal?

Kilian Jornet, „ojciec” NNormal, jest uważany za jednego z najlepszych biegaczy górskich świata. W ostatnich 15 latach praktycznie zdominował zawody skialpinistaczne i w biegach górskich. Wśród swoich osiągnięć posiada również liczne rekordy,  w tym w czasie dwukrotnego wejścia na Mount Everest. Startował i wygrywał niemal na całym świecie. Kilian był związany z górami od urodzenia, pochodzi bowiem z hiszpańskich Pirenejów. Obecnie Kilian mieszka w Norwegii i bardzo aktywnie zaangażował się w ochronę klimatu i środowiska naturalnego. Podejmuje liczne działania mające na celu zwiększenie świadomości na tematy środowiskowe, a także inspiruje ludzi do działania. Jednym z owoców działalności Kiliana Jorneta jest właśnie marka NNormal.

Nieodłączną częścią nowopowstałej marki jest też Camper. Korzenie tej rodzinnej firmy sięgają aż do roku 1877 roku. To wtedy szewc Antonio Fluxa założył pierwszy zakład w Inca na Majorce. Zakupił niezbędne maszyny i rozpoczął produkcję obuwia. W 1975 Lorenzo Fluxa, wnuk Anotnia, powołał do życia markę Camper. W lokalnym dialekcie oznaczało to „chłopa”, co dobrze wyrażało przywiązania marki do tradycji, prostoty i historii kultury śródziemnomorskiej. Jej produkty wyróżniały się wyglądem, dokładnością wykonania i wysoką trwałością. Dzięki tym cechom obuwia firma szybko zaskarbiła sobie sympatię klientów. Wiele lat na rynku pozwoliło zdobyć doświadczenie, które teraz jest nie do przecenienia w nowopowstałej marce NNormal. Sam Camper działa obecnie w ponad 50 krajach na świecie i jest zarządzany przez czwarte pokolenie rodziny Fluxa. Cały czas hołduje też swoim tradycyjnym zasadom.

Misja marki

Inspirować ludzi, aby cieszyli się i darzyli szacunkiem środowisko naturalne. To główny motor działania marki. NNormal powstało i funkcjonuje na bazie kilku podstawowych wartości, takich jak: wiarygodność, użyteczność, nie-normalność, pasja i poświęcenie. Wiarygodność – ponieważ wszyscy pracownicy marki są pasjonatami sportów, aktywności outdoorowych i natury. Doskonale wiedzą więc co jest celem marki i dlaczego warto zadbać o przyrodę. Użyteczność – ponieważ wszystkie produkty NNormal są projektowane i produkowane z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Doskonale sprawdzają się w  aktywnościach do których zostały stworzone, można je łatwo naprawiać, są bardzo trwałe, a po zużyciu większość ich elementów nadaje się do ponownego recyklingu. Nie-normalność – ponieważ marka chce eksplorować zupełnie nowe przestrzenie w biznesowym świcie. Skupienie na produkcie, odpowiedzialności społecznej i zrównoważonym rozwoju nie jest czymś spotykanym w każdej firmie. Ludzie tworzący NNormal wierzą jednak, że taka jest przyszłość i chcą się w niej znaleźć już teraz. Pasja i poświęcenie wydają się oczywiste. Tym co wyróżnia markę NNormal jest jednak to, że zamierza ona więcej działać, a mniej dyskutować nad zmianami. Natura nie zaczeka, trzeba zacząć ją chronić już dziś. Nie ma chwili do stracenia.

Produkty NNormal w sklepie 8a.pl

Cieszymy się, że jako jeden z nielicznych sklepów w Europie środkowo-wschodniej możemy zapewnić szeroką ofertę marki NNormal. Jej podstawę stanowią niewątpliwie buty biegowe. Największą uwagę przyciągają buty NNormal Kjerag, w których biega i wygrywa kolejne zawody sam Kilian Jornet. Te ultralekkie, wszechstronne buty biegowe świetnie sprawdzają się w zróżnicowanym terenie zarówno na krótszych, jak i nieco dłuższych dystansach. W ofercie posiadamy też wszechstronny model Tomir, idealny do treningów i wszechstronnego użytkowania. Występuje on również w wersji z wysoką cholewką, przeznaczony do speed hikingu oraz w wersji wodoodpornej, z membraną. Ofertę marki NNormal uzupełnia lekka odzież biegowa. Spodenki, koszulki i bluzy powstałe specjalnie z myślą o biegaczach oferują wysoki komfort i doskonałe właściwości użytkowe.