top

Meindl

Meindl jest doskonale znany z wysokiej jakości butów górskich. W ofercie znajdziesz klasyczne buty trekkingowe, a także buty turystyczne o nowoczesnej konstrukcji. Sprawdź szeroki wybór obuwia outdoorowego Meindl!
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Buty trekkingowe Meindl Schlern MFS - dark brown
 2. -15%
  Nowy
  Buty trekkingowe Meindl Kansas GTX - old loden
 3. -20%
  Nowy
  Buty trekkingowe Meindl Vakuum Men GTX - dark brown
 4. -15%
  Nowy
  Buty trekkingowe damskie Meindl Vakuum Lady GTX - brown
 5. -20%
  Nowy
  Buty trekkingowe Meindl Litepeak GTX - blue/orange
 6. -20%
  Nowy
  Buty trekkingowe Meindl Tonale GTX - black/red
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Wyczyść

Meindl to wysoka niezawodność

Nie ma chyba takiego miłośnika trekkingu, który podczas licznych wypraw górskich nie zetknął się z obuwiem górskim marki Meindl. Klasyczne skórzane obuwie trekkingowe, zapewniające doskonałą stabilność, wysoką wytrzymałość oraz świetną stylistykę to znak rozpoznawczy tego niemieckiego producenta. Buty tej marki to jedne z najczęstszych wyborów wszystkich miłośników wędrówek. Zarówno tych wielotygodniowych wypraw po górskich szlakach w odległych rejonach świata, jak i weekendowych wycieczek w pobliskich lasach. Komfort stóp jest bowiem kluczowy dla każdego miłośnika wędrówek, niezależnie od tego, jak ambitne wyzwania podejmuje. Marka Meindl zajmuje się produkcją obuwia już niemal 100 lat, chociaż jej korzenie sięgają aż końca XVII wieku, kiedy to nazwisko Meindl pojawia się w historycznych zapiskach w kontekście pierwszego szewca w Kirchanschoring. Dopiero jednak wiek XX przynosi dynamiczny rozwój firmy, a także zapewnia jej dużą popularność wśród miłośników górskich wędrówek, którzy potrzebuję niezawodnego obuwia, które doskonale sprawdzi się w terenie.

Buty na każde warunki

Wśród obuwia Meindl z pewnością przeważają klasyczne buty trekkingowe. Wypracowane przez dziesięciolecia rozwiązania konstrukcyjne skórzanych cholewek sprawiają, że każdy z modeli jest dopracowany do granic możliwości. Oczywiście nacisk na klasyczne obuwie trekkingowe nie oznacza, że marka Meindl zatrzymała się w miejscu jeśli chodzi o technologię produkcji obuwia. Jest wręcz przeciwnie. Producent doskonale bowiem łączy tradycyjne rozwiązania z najnowszymi wynalazkami technologicznymi. Obok butów wyposażonych w klasyczną skórzaną cholewkę, występują buty Meindl ze wsparciem wodoodpornej membrany GORE-TEX®. To doskonała bariera dla wody, która sprawia, że poruszanie się w deszczowych czy śnieżnych warunkach jest jeszcze bardziej komfortowe, a stopy lepiej zabezpieczone przed wilgocią. Specjaliści marki Meindl aktywnie pracują również nad ulepszaniem klasycznych materiałów, takich jak naturalna skóra. Opracowywanie i stosowanie zupełnie nowych sposobów na garbowania skóry pozwala znacząco zredukować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Szeroki wybór obuwia marki Meindl w sklepie 8a.pl

Niemiecki producent butów zapewnia szeroki wybór modeli do wielu aktywności. W ofercie Meindl przeważają buty trekkingowe zaprojektowane z myślą o przemierzaniu górskich szlaków z plecakiem. Oferują wyśmienitą stabilność, odpowiednią amortyzację, a także zabezpieczenie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, które możemy napotkać w czasie drogi. Dużą popularnością cieszą się też nieco lżejsze buty turystyczne Meindl, które wyróżniają się nowocześniejszą stylistyką. Doskonale sprawdzają się na łatwiejszych trasach, zapewniając lekkość i wyśmienitą amortyzację. Wśród obuwia niemieckiej marki znajdziemy również buty do codziennego użytkowania w mieście. Najwyższej jakości naturalne skóry zastosowane do wykonania cholewek zapewniają im fantastyczny wygląd i niezrównane właściwości użytkowe na co dzień. Niezależnie do tego, jakich butów potrzebujesz, możesz być pewien, że w ofercie Meindl odnajdziesz idealnie dopasowany model!