top

Plecaki turystyczne 10-15 litrów

Plecaki turystyczne 10 i 15 litrów to minimalistyczne męskie i damskie modele stworzone na krótkie wycieczki po szlakach. Kompaktowe, lekkie, wyposażone w najpotrzebniejsze dodatki plecaki trekkingowe 10 i 15 litrów doskonale sprawdzą się do przenoszenia odzieży i sprzętu w czasie jednodniowych wypadów górskich.
Zobacz jako Siatka Lista

55 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

55 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Plecaki turystyczne 10 - 15 litrów – dla kogo?

Modele o pojemnościach zbliżonych do 10 litrów to najmniejsze plecaki turystyczne na rynku. Są one często wybierane na najłatwiejsze wycieczki w terenie. Nie ma sensu zabierać ze sobą na szlak dużego plecaka trekkingowego, jeśli chcemy mieć przy sobie tylko butelkę z wodą i kurtkę. To właśnie w takich sytuacjach plecak turystyczny 10l - 15l sprawdza się najlepiej. Najmniejsze plecaki 10l z możliwością złożenia do kompaktowych rozmiarów są często zabierane na trekking. Dzięki temu, kiedy chcemy szybko zdobyć nieodległy szczyt lub wybrać się do wsi po zakupy, możemy zostawić główny bagaż w obozowisku czy na campingu i poruszać się tylko z niewielkim 10 - 15 litrowym modelem. Podczas codziennego użytkowania plecak turystyczny 15l świetnie zastąpi plecak miejski. Zapewni sporą ilość miejsca na niespodziewane zakupy, czy pomieści drugi śniadanie i obiad w termosie, kiedy intensywny grafiki nie pozwala zwolnić ani na moment.

Plecaki 10l idealne na kilkugodzinne wycieczki

Mały plecak turystyczny 10l to jedna z najmniejszych opcji, jaką można wybrać na wycieczki w terenie. Te kompaktowe konstrukcje świetnie sprawdzają się na najkrótszych, kilkugodzinnych wypadach, kiedy musimy ze sobą zabrać dosłownie kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Plecak 10l zapewnia przestrzeń na butelkę z wodą, coś do jedzenia, cienką kurtkę wiatrówkę i kilka drobiazgów. To optymalny wybór na letnie wycieczki, kiedy nie potrzebujemy cieplejszej odzieży. Plecaki turystyczne 10 litrów cechują się zazwyczaj bardzo prostym systemem nośnym. Przy tak niskiej wadze bagażu nie ma potrzeby stosowania rozbudowanych pasów biodrowych czy szelek wyściełanych grubą pianką. W tych niedużych modelach królują lekkie materiały. Elastyczne pianki, przewiewne siateczki, czy wreszcie bardzo cienkie tkaniny ripstop, które oferują jednocześnie niezbędną wytrzymałość. W znacznej większości plecaki 10l można z łatwością złożyć Niewielka powierzchnia, na jakiej plecak turystyczny 10 l styka się z plecami sprawia również, że są one bardzo skutecznie wentylowane, co jest szczególnie ważne w czasie wycieczek w wyższych temperaturach.

Plecaki 15l na wędrówkę

Choć wybierając plecak turystyczny 15l cały czas mamy do czynienia z modelem o kompaktowych rozmiarach, to jednak w porównaniu do plecaków 10l pojemność jest aż o 50% większa. W tym przypadku zyskujemy dodatkową przestrzeń np. na grubszą bluzę, czy butelkę z napojem dla drugiej osoby. Plecaki 15l wyglądem często przypominają większe modele turystyczne. Znajdziemy w nich więc elastyczne kieszonki na zewnątrz, gwarantujące szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Często wyposażane są również w elastyczne troki pozwalające zamocować odzież. Cienkie pasy biodrowe pozwolą ustabilizować całość w czasie szybkiego marszu. Wielu producentów posiada w swojej ofercie również plecaki 16 czy 18l, które zapewnią jeszcze więcej dodatkowej przestrzeni.

Plecaki turystyczne 10 - 15 litrów topowych marek kupisz w online w sklepie 8a.pl

Małe plecaki 10l ,12l, 15l i 18l zebraliśmy w jednym miejscu, aby łatwiej było Ci znaleźć ten optymalny model. Każda znana marka outdoorowa i górska posiada w swojej ofercie przynajmniej jeden model takiego plecaka. Tu bez problemu znajdziesz mały plecak turystyczny 10l, który zapewnia maksymalną lekkość, a w razie potrzeby zwiniesz go w mały pakunek. Tu kupisz też plecak turystyczny 15l na całodzienne wycieczki po szlakach w letniej aurze. Małe plecaki turystyczne 10 - 15 litrów to optymalny wybór dla wszystkich aktywnych osób poszukujących wszechstronnego modelu na szybkie wypady outdoorowe.