top

La Sportiva Buty do biegania

Buty do biegania La Sportiva to lekkie konstrukcje, które pozwolą Ci jeszcze szybciej przemierzać górskie szlaki i ścieżki. Obuwie trailowe tego producenta doskonale sprawdzi się na treningu i zawodach.
Zobacz jako Siatka Lista

39 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

39 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty do biegania La Sportiva to dopracowane konstrukcje

Marka La Sportiva jest doskonale znana wśród miłośników górskich aktywności. Świetna odzież i obuwie biegowe, do wspinaczki, i na narty skiturowe sprawiają, że niezależnie od sezonu znajdziesz w jej ofercie odpowiednie wyposażenie. Dla miłośniczek i miłośników szybkiego przemierzania szlaków przygotowano niezwykle bogatą ofertę butów biegowych La Sportiva. Wśród nich znajdują się zarówno buty na długie treningi, jak i lekkie modele startowe. Obuwie świetnie sprawdzając się na grząskim terenie, jak i takie, które pozwoli na błyskawiczne poruszanie się po skalnych ścieżkach. Współpraca z czołowymi zawodnikami startującymi w biegach górskich pozwala dopracowywać poszczególnie konstrukcje do perfekcji.

Buty do biegania La Sportiva – optymalny dobór do użytkownika

Poszczególne modele marki La Sportiva są zróżnicowane pod względem dwóch parametrów. Pierwszym z nich jest szerokość. Dzięki temu możemy optymalnie dobrać obuwie do budowy naszej stopy w taki sposób, aby nie uwierało, ale jednocześnie żeby nie powstawała w nim wolna przestrzeń. Odpowiednio dobrane buty do biegania La Sportiva oznaczają większą stabilność oraz mniejsze ryzyko powstawania odcisków i otarć. Drugim parametrem jest poziom amortyzacji. Buty podzielono ze względu na pokonywany dystans. Na najkrótszych świetnie sprawdzają się modele z podstawową amortyzacją, dzięki czemu niewiele ważą i oferują maksymalne czucie podłoża. Ich przeciwieństwem jest obuwie na dystanse ultra. To najczęściej modele bardzo dobrze amortyzowane, które świetnie chronią nogę przed odczuwaniem trudów kolejnych kilometrów spędzonych na kamienistym lub skalistym szlaku. Dzięki tym dwóm parametrom każdy z miłośników tej aktywności dobierze optymalne obuwie biegowe La Sportiva.

La Sportiva – buty do biegania z niezawodnymi podeszwami

Jednym z najważniejszych elementów każdego buta biegowa jest niewątpliwie podeszwa. Te które zastosowano w obuwiu La Sportiva są owocem wieloletnich badań i zebranego doświadczenia. Podeszwy są bowiem wykonywane z autorskich mieszanek gum – FriXion®. W zależności od potrzeb guma może się cechować wyższą przyczepnością lub też zwiększoną wytrzymałością na ścieranie. Odpowiedni gatunek jest dobierany w zależności od zastosowanego bieżnika oraz przeznaczenia obuwia. Buty do biegania La Sportiva można podzielić na trzy grupy, w zależności od terenu, na jaki zostały zaprojektowane. Buty na błotniste szlaki, obuwie na skały lub modele o wszechstronnym bieżniku - z pewnością pozwolą wybrać model optymalnie dobrany do najczęściej pokonywanych przez nas tras. Świetnie znana jest też technologia Impact Brake System. To takie ułożenie kostek bieżnika, aby but oferował maksymalną przyczepność zarówno w trakcie przyspieszania pod górę, jak i hamowania na zbiegach.

Buty do biegania La Sportiva kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy bardzo szeroki wybór butów biegowych La Sportiva. W ofercie dostępne są zarówno damskie, jak i męskie modele. Na przejściowe pory roku projektanci przygotowali ponadto wersje wybranych modeli wyposażone w membranę GORE-TEX®. Oferuje ona pełną wodoodporność, skutecznie chroniąc przed łatwym dostawaniem się wody poprzez cholewkę do wnętrza buta. To doskonały wybór na deszczowe dni w terenie. Buty do biegania La Sportiva świetnie sprawdzą się zarówno zawodnikom, jak i osobom amatorsko uprawiającym biegi górskie w zróżnicowanym terenie.

Sprawdź też inne kategorie biegowe

Spodenki do biegania La Sportiva Buty damskie Buty do biegania Salomon Arcteryx Buty do biegania The North Face Bieganie