top

On Running

On Running to nowoczesne buty do biegania dla wymagających biegaczy. Dobrze amortyzowane buty zapewniają jednocześnie dynamiczne wybicie przy każdym kroku. Idealne na trening i zawody!
Zobacz jako Siatka Lista

78 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

78 Produkty

Wyczyść

On Running to rewolucja w butach biegowych

Firma została założona w 2010 roku w Zurichu. Pomimo bardzo skromnych początków od razu stawiała sobie duże cele – zrewolucjonizować rynek butów biegowych. Obecnie jej produkty docierają do blisko 7 milionów biegaczy w ponad 50 krajach na całym świecie. Wprowadzona przez On Running rewolucja w bieganiu opierała się w znacznej części na innowacyjnej konstrukcji butów biegowych. Dzięki zupełnie nowym podeszwom, zapewniły one bardzo miękkie i skutecznie amortyzowane lądowanie. Jednocześnie były na tyle sprężyste, że zaraz potem mogło nastąpić dynamiczne odbicie, wspomagane dodatkowo odpowiednio dobranymi materiałami. Takie podejście do obuwia biegowego zupełnie zmieniło odczucia z biegu.

Marka On Running została powołana do życia przez trzech biegaczy. Byli nimi Olivier Bernhard, David Allemann i Caspar Coppetti. Ich celem było wynalezienie obuwia dostarczającego doskonałych wrażeń podczas biegania. W trakcie poszukiwania odpowiednich rozwiązań powstały dziesiątki prototypowych rozwiązań. Poddawano je najróżniejszym próbom, a także testom na asfalcie czy w terenie. Dzięki temu, że wśród założycieli marki On Runnning byli nie tylko profesjonalni biegacze, ale również inżynierowie, cały projekt mógł nabrać odpowiedniego tempa. Zastosowanie najnowszych dostępnych technologii umożliwiło powstanie innowacyjnego obuwia, które oferowało zupełnie nowe odczucia podczas biegania. Koncepcja innowacyjnego obuwia biegowego okazała się słuszna, czego potwierdzeniem była nagroda ISPO BrandNew Award przyznana marce On Running już w 2010 roku. Wkrótce ruszyła masowa produkcja obuwia i pierwsze modele pojawiły się w sklepach biegowych w wielu krajach.

Powstanie marki On Running

Od samego początku szwajcarska marka stawiała na bardzo dynamiczny rozwój. W 2012 roku na rynek zostaje wprowadzony zawodniczy but biegowy Cloudracer. W 2013 roku do kierownictwa firmy dołączają nowe osoby. Otwarto też biuro firmy w Stanach Zjednoczonych, w Portland w Oregonie. Buty On Running przekonują mistrzynię olimpijską Nicole Spirig, która zaczyna ich używać podczas zróżnicowanych treningów. W tym samym roku Frederik Van Lierde zdobywa tytuł Ironman mając na nogach najnowsze wcielenie butów Cloudracer. Rok 2014 to pojawienie się najlżejszego, w pełni amortyzowanego buta biegowego On Cloud. Marka zostaje też zauważona przez magazyn Runner's World, trafiając do pierwszej dwudziestki najważniejszych producentów obuwia biegowego w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

W 2015 roku marka On Running ponownie zdobywa nagrodę ISPO Golad Award za model On Cloud. Jednocześnie producent otwiera swoje biura w Japonii, otwierając się na rynki azjatyckie. W 2016 roku do oferty dołączają buty Cloudventure – bardzo lekkie buty trailowe, które doskonale spisują się na ścieżkach i szlakach. Wytrzymała konstrukcja wyśmienicie sprawdza się w warunkach outdoorowych, a ponadprzeciętne amortyzacja pozwala na jeszcze szybsze zbieganie po stromych górskich stokach. W tym samym roku marka On Running poszerza asortyment o specjalistyczną odzież biegową, która dodatkowo zapewni wyjątkowe doznanie z każdego biegu. Ponadto Nicola Spirig zdobywa srebro w triatlonie na Igrzyskach Olimpijskich, oczywiście w butach On Running.

On Running stawia na ciągły rozwój

W 2018 roku pojawia się Cloud Edge, zapewniający wyjątkową wygodę model o przeznaczeniu miejskim. Wyjątkowy design sprawia, że wyprzedaje się w iście szalonym tempie. Jednocześnie powstaje też najbardziej zaawansowany model w historii marki – Cloudace. Poza tym buty trailowe w końcu zyskują swoje wodoodporne odpowiedniki. Dzięki temu bieganie w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych nie było jeszcze tak wygodne. W ofercie On Running pojawiają się jednocześnie skarpetki- jedne z najważniejszych elementów odzieży każdego biegacza. Kolejne biura w Australii, Chinach oraz Brazylii znacząco zwiększają dostępność obuwia On w tych krajach. Ponadto obuwie trailowe zostaje wzbogacone o podeszwy z gumą Missiongrip™, które oferują doskonałą przyczepność na zróżnicowanym podłożu.

2019 to zdecydowanie rok innowacji. W produktach On Running debiutują nowe technologie. Należy do nich między innymi doskonale amortyzująca pianka Helion™. Pojawia się też pierwszy model butów z podwójną warstwą technologii CloudTec®. W ofercie marki pojawiają się też pierwsze buty do wędrówek. Cloudrock Waterproof to buty doskonale nadające się na wycieczki po górskich szlakach. Do zespołu dołącza Roger Federer, wnosząc do firmy swoje unikalne doświadczenie, które będzie nieocenione podczas projektowania nowych modeli.

Technologia w butach do biegania szwajcarskiej marki

Tym co wyróżnia obuwie On Running spośród konkurencji są na pewno zastosowane w butach technologie. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe zapewniają zupełnie nowe wrażenia biegowe. Z pewnością najbardziej rewolucyjnym rozwiązaniem było CloudTec®. To specjalnie uformowana podeszwa, która zapewnia zwiększoną amortyzację podczas każdego kroku. Buty szwajcarskiej marki doskonale adaptują się do każdego kroku, nie wymuszając na biegaczu konkretnej techniki biegu. Zamiast tego dopasowują się do każdego kroku i oferują niezrównaną amortyzację w czasie szybkiego przemieszczania się w terenie. Jednocześnie technologia On Running CloudTec® oferuje doskonałe wybicie, przez co bieg może być jeszcze dynamiczniejszy. Aby całość działała w odpowiedni sposób niezbędny był materiał, który w jednym momencie będzie się dobrze kompresował, aby za chwilę oddać zmagazynowaną w ten sposób energię. Taka właśnie jest pianka Helion™. Ten zestaw rozwiązań uzupełnia Podeszwa Missiongrip™ zaprojektowana specjalnie z myślą o biegach terenowych. Doskonale sprawdza się na zróżnicowanym terenie, oferując niezrównaną przyczepność.

Oprócz najbardziej znanych technologii, marka On Running opracowała też wiele innych rozwiązań stosowanych tylko w wybranych typach obuwia. Zero-Gravity Foam to niezwykle lekka pianka znajdująca zastosowanie głównie w butach wykorzystywanych w przestrzeni miejskiej. Cechuje się niezwykle niską wagą, dzięki czemu wykorzystujących ją butów niemal nie czuć na nogach. Z kolei guma Ruber Rebound zapewnia wyjątkowe odczucie biegania w chmurach. Rozwiązanie to jest stosowany w butach Cloudsurfer. Niezwykle ważne w przypadku obuwia biegowego On Running jest również stosowane w nim usztywnienie całej konstrukcji. Co ważne buty szwajcarskiej marki nie są konstruowane w taki sposób, aby wymuszać konkretny styl biegania. Starają się raczej zapewnić amortyzację i wspomagają stopę w jej naturalnych ruchach. To dzięki temu buty On Running są chętnie wybierane zarówno na treningi, jak i zawody. Oferują bowiem maksymalny komfort i zapewniają pełną wolność biegania.