top

CLIMBING TECHNOLOGY

RAKI HYPER SPIKE

Gdzie warunki nie uznają kompromisu w doborze sprzętu wspinaczkowego

raki climbing technology hyper spike

Najbardziej zaawansowane raki włoskiego producenta

Największe wyzwania wymagają najnowocześniejszego sprzętu, który sprawdzi się w ekstremalnych warunkach i podoła wymagającej, górskiej rzeczywistości. Z takim zamysłem powstały niezwykle dopracowane, techniczne raki marki Climbing Technology. Ta nowoczesna modułowa konstrukcja pozwala na optymalne dostosowanie do warunków i indywidualnych preferencji użytkownika, dzięki możliwości zmiany ustawienia, a nawet typu zębów atakujących. Takie rozwiązanie pozwala zyskać optymalną przyczepność niezależnie od tego, czy będziemy wspinać się w lodzie, terenie mikstowym czy w skale.

Hyper Spike

Na każdy rodzaj wspinania

Posiadają fantastyczną możliwość dostosowania ich do konkretnego zastosowania dzięki możliwości wymiany przednich zębów. Możliwe jest stworzenie innych funkcjonalnych konfiguracji. Jedną z nich są dwa długie zęby Hook o przekroju T. Doskonale sprawdzają się na lodospadach oraz w wysokich górach, gdzie na ścianie można się natknąć zarówno na twardy lód, jak i zmrożony śnieg.

Wspinaczkowa geometria

Kształt idealnie dopasowano do nowoczesnych butów technicznych, które charakteryzuje coraz większe zakrzywienie podeszwy. Dzięki temu raki stanowią jedność z prawy i lewym butem, eliminując kłopoty z kiepskim dopasowaniem. W tylnym panelu zastosowano natomiast nieco bardziej rozbudowane ograniczniki, które znakomicie obejmują piętę buta, chroniąc ją przed wypadnięciem, co ma szczególnie duże znaczenie przy mniejszych rozmiarach obuwia.

Jedne z najbardziej dopracowanych raków wspinaczkowych na rynku

Climbing Tehnology Hyper Spike to marzenie niejednego miłośnika wspinaczki lodowej i drytoolingu.

8a.pl

Specyfikacja

Raki Climbing Technology Hyper Spike

893:2010
0333
UIAA
Płeć
Unisex
Przeznaczenie
Wspinaczka w lodzie, drytooling
Mocowanie
Automatyczne
Liczba zębów
13 / 14
Zęby atakujące
Wymienne, o przekroju pionowym
Elastyczny łącznik
Nie
Materiał korpusów
Stop stali
Materiał łącznika
Stop stali
Waga
ok. 988 g (para)
Pokrowiec
W komplecie
8a.pl

Hyper Spike - tajna broń zimowych wojowników

OK, BIORĘ