top

Rękawiczki wiatroszczelne męskie

Rękawiczki wiatroszczelne męskie to niezbędny element wyposażenia podczas wypraw górskich w czasie wietrznej pogody. Skutecznie zabezpieczą dłonie przed szybkim wychłodzeniem, a jednocześnie pozwolą na użytkowanie ekwipunku górskiego.
54
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 54

na stronę
 1. -25%
  Nowy
  Rękawice Black Diamond Enforcer - black
 2. -25%
  Nowy
  Rękawice Arcteryx Venta AR Glove - black
 3. -25%
  Rękawiczki Kanfor Berg Pro - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 54

na stronę

Funkcjonalne rękawiczki wiatroszczelne męskie

Wiatr to często główny czynnik wychładzający dłonie w czasie górskich aktywności. Mocne podmuchy sprawiają, że odczuwana przez ręce temperatura może być o kilka lub nawet kilkanaście stopni niższa od tej, którą wskazują termometry. Dla zapewnienia sobie komfortu podczas przemierzania szlaków niezbędne okażą się męskie rękawiczki wiatroszczelne. To modele wykonane z takich materiałów, które skutecznie blokują lub znacząco osłabiają wiatr, a tym samym oferują dłoniom wysoki komfort. Rękawice zabezpieczające przed wiatrem wyśmienicie sprawdzają się w przejściowych porach roku. Zazwyczaj nie są zbyt grube, dzięki czemu stanowią optymalny wybór na umiarkowane temperatury. Z jednej strony zabezpieczają przed wychłodzeniem przez wiatr, a z drugiej nie doprowadzają łatwo do przegrzania dłoni.

Efekt ochrony przed wiatrem jest uzyskiwany w takich modelach rękawic na dwa sposoby. Po pierwsze można zastosować materiał o bardzo gęstym splocie włókien, który w znacznej mierze zatrzyma mocne podmuchy wiatru. Takie rozwiązanie sprawia, że rękawice cechują się podwyższoną oddychalnością i jednocześnie znacząco osłabiają podmuchy wiatru. Po drugie rękawiczki wiatroszczelne męskie mogą być wyposażone w membranę, która całkowicie blokuje podmuchy wiatru. Ta cienka warstwa jest umieszczana zazwyczaj pomiędzy materiałem zewnętrznym a podszewką, dzięki czemu rękawiczki takie niczym nie wyróżniają się od zwykłych modeli. Najczęściej stosowaną membraną, w 100% chroniącą przed wiatrem, jest Windstopper®, będący synonimem wiatroodpornej odzieży.

Wysoka wszechstronność wiatroszczelnych rękawic męskich

Rękawiczki chroniące przed wiatrem cieszą się dużą popularnością wśród aktywnych mężczyzn. Wynika to z ich cech użytkowych oraz możliwości zastosowania w wielu sytuacjach i podczas uprawiania różnych sportów. Rękawiczki wiatroszczelne męskie stanowią doskonały dodatek do odzieży górskiej w trakcie wycieczek w przejściowych porach roku. Uzupełnią lekką kurtkę wiatrówkę i cienką czapkę, oferując pełen komfort w czasie wietrznej pogody. Takie rękawice są również chętnie wybierane przez miłośników sportów, w których uzyskuje się nieco większe prędkości. Przydadzą się między innymi na rowerze czy też w cieplejsze dni na nartach skiturowych, skutecznie zastępując zbyt ciepłe, grube rękawice narciarskie.

Markowe rękawiczki wiatroszczelne męskie kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór rękawic dla mężczyzna, które optymalnie chronią przed wiatrem. Topowe marki zajmujące się projektowanie odzieży górskiej i sportowej to gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz funkcjonalności. Wśród dostępnych modeli znajdziesz takie, które sprawdzą się w czasie podejmowania górskich wyzwań, jak i takie, które są odpowiednie do spokojniejszych outdoorowych przygód. W większości rękawiczki wiatroszczelne męskie świetnie spiszą się również w roli rękawiczek używanych na co dzień, w mieście. Maksymalna wygoda w połączeniu z umiarkowaną grubością oraz dobrym zabezpieczeniem przed niesprzyjającą pogodą optymalnie sprawdza się podczas załatwiania codziennych obowiązków.