top

Rękawiczki wiatroszczelne męskie

Rękawiczki wiatroszczelne męskie to niezbędny element wyposażenia podczas wypraw górskich w czasie wietrznej pogody. Skutecznie zabezpieczą dłonie przed szybkim wychłodzeniem, a jednocześnie pozwolą na użytkowanie ekwipunku górskiego.
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

Wyczyść

Funkcjonalne rękawiczki wiatroszczelne męskie

Wiatr to często główny czynnik wychładzający dłonie w czasie górskich aktywności. Mocne podmuchy sprawiają, że odczuwana przez ręce temperatura może być o kilka lub nawet kilkanaście stopni niższa od tej, którą wskazują termometry. Dla zapewnienia sobie komfortu podczas przemierzania szlaków niezbędne okażą się męskie rękawiczki wiatroszczelne. To modele wykonane z takich materiałów, które skutecznie blokują lub znacząco osłabiają wiatr, a tym samym oferują dłoniom wysoki komfort. Rękawice zabezpieczające przed wiatrem wyśmienicie sprawdzają się w przejściowych porach roku. Zazwyczaj nie są zbyt grube, dzięki czemu stanowią optymalny wybór na umiarkowane temperatury. Z jednej strony zabezpieczają przed wychłodzeniem przez wiatr, a z drugiej nie doprowadzają łatwo do przegrzania dłoni.

Efekt ochrony przed wiatrem jest uzyskiwany w takich modelach rękawic na dwa sposoby. Po pierwsze można zastosować materiał o bardzo gęstym splocie włókien, który w znacznej mierze zatrzyma mocne podmuchy wiatru. Takie rozwiązanie sprawia, że rękawice cechują się podwyższoną oddychalnością i jednocześnie znacząco osłabiają podmuchy wiatru. Po drugie rękawiczki wiatroszczelne męskie mogą być wyposażone w membranę, która całkowicie blokuje podmuchy wiatru. Ta cienka warstwa jest umieszczana zazwyczaj pomiędzy materiałem zewnętrznym a podszewką, dzięki czemu rękawiczki takie niczym nie wyróżniają się od zwykłych modeli. Najczęściej stosowaną membraną, w 100% chroniącą przed wiatrem, jest Windstopper®, będący synonimem wiatroodpornej odzieży.

Wysoka wszechstronność wiatroszczelnych rękawic męskich

Rękawiczki chroniące przed wiatrem cieszą się dużą popularnością wśród aktywnych mężczyzn. Wynika to z ich cech użytkowych oraz możliwości zastosowania w wielu sytuacjach i podczas uprawiania różnych sportów. Rękawiczki wiatroszczelne męskie stanowią doskonały dodatek do odzieży górskiej w trakcie wycieczek w przejściowych porach roku. Uzupełnią lekką kurtkę wiatrówkę i cienką czapkę, oferując pełen komfort w czasie wietrznej pogody. Takie rękawice są również chętnie wybierane przez miłośników sportów, w których uzyskuje się nieco większe prędkości. Przydadzą się między innymi na rowerze czy też w cieplejsze dni na nartach skiturowych, skutecznie zastępując zbyt ciepłe, grube rękawice narciarskie.

Markowe rękawiczki wiatroszczelne męskie kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór rękawic dla mężczyzna, które optymalnie chronią przed wiatrem. Topowe marki zajmujące się projektowanie odzieży górskiej i sportowej to gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz funkcjonalności. Wśród dostępnych modeli znajdziesz takie, które sprawdzą się w czasie podejmowania górskich wyzwań, jak i takie, które są odpowiednie do spokojniejszych outdoorowych przygód. W większości rękawiczki wiatroszczelne męskie świetnie spiszą się również w roli rękawiczek używanych na co dzień, w mieście. Maksymalna wygoda w połączeniu z umiarkowaną grubością oraz dobrym zabezpieczeniem przed niesprzyjającą pogodą optymalnie sprawdza się podczas załatwiania codziennych obowiązków.