top

Rękawiczki via ferrata

Rękawiczki via ferrata pomogą w sprawnym przechodzeniu kolejnych odcinków stalowej liny. Pozwolą na zabezpieczenie dłoni także w kontakcie z łańcuchami oraz liną.
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

10 Produkty

Wyczyść

Rękawiczki via ferrata – ochrona dłoni

Rękawiczki via ferrata to jeden z tych elementów, które nie stanowią konieczności, ale zakładając je na dłonie na pewno nie pożałujemy tej decyzji. Drogi typu via ferrata wymagają poruszania się wzdłuż stalowych lin, korzystania z klamer, czasem łańcuchów czy drabinek. Warto pomyśleć nad właściwym zabezpieczeniem dłoni. Rękawiczki via ferrata nie tylko ochronią skórę dłoni przed otarciami związanymi z kontaktem z tego typu elementami. Będa w stanie pozytywnie wpłynąć także na nasze bezpieczeństwo. Dłonie nie będą ślizgały się na stalowych linach, co może okazać się pomocne szczególnie w cieplejszej części roku. Mocno operujące słońce sprawia, że skóra na dłoniach staje się wilgotna, a chwytanie kolejnych klamer lub wchodzenie po drabinkach może stanowić problem. Gdy założymy rękawiczki te czynniki nie mają już znaczenia, możemy poczuć się pewnie. Ochrona dłoni będzie także istotna, gdy przyjdzie nam pokonywać fragmenty o wspinaczkowym charakterze. Skała bywa ostra, a materiał zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem.

Rękawiczki via ferrata – materiały ochronne

Rękawiczki via ferrata dostępne w ofercie sklepu 8a.pl charakteryzują się różnorodnością zastosowanych materiałów, jednak w uproszczeniu będzie to najczęściej połączenie skóry i materiałów syntetycznych. W ten sposób możliwe jest osiągniecie odpowiedniej cyrkulacji powietrza na zewnętrznej stronie dłoni, co może okazać się wyjątkowo przydatne w wyższych temperaturach. Natomiast od wewnętrznej części większość rękawiczek będzie wyłożona skórą. To dzięki niej możliwe jest osiągnięcie odpowiedniej chwytności, nawet w kontakcie z takimi powierzchniami jak szczeble drabinek lub klamry umieszczone w skale. Pewny chwyt jest bezcenny, gdy zależy nam na pewności poruszania się w tym wymagającym terenie. Skóra jest również znana ze swojej podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia. Wybór materiałów jest już kwestią indywidualnych preferencji użytkownika

Rękawiczki via ferrata – konstrukcja przystosowana do stalowej liny

Rękawiczki via ferrata charakteryzują się specyficzną konstrukcją, powinny dobrze przylegać do dłoni, a jednocześnie nie uciskać. Na konstrukcję składają się zastosowane materiały, z jednej strony powinny one cechować się niezbędną oddychalnością, z drugiej wyższą wytrzymałością. Od wewnątrz są one wyłożone skórą dla wyższej przyczepności oraz pewnego chwytu. Wśród modeli zaprojektowanych do pokonywania via ferrat można wyróżnić rękawiczki z palcami oraz bez palców. To wybór między przewiewnością oraz stopniem ochrony przed otarciami oraz ostrą skałą. Najczęściej są one także wyposażone w zapięcie na rzep, dzięki czemu wyjątkowo łatwo je założyć i zdjąć po ukończeniu ferraty.