top

Rękawice GORE-TEX męskie

Rękawice GORE-TEX męskie przeznaczone są na najcięższe zimowe warunki i trudniejsze górskie eskapady. Sprawdzą się podczas zimowych trekkingów, wspinaczki lodowej czy wypadów skiturowych. Rękawiczki z membraną GTX gwarantują to ciepło i nieprzemakalność dla dłoni.
Zobacz jako Siatka Lista

18 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

18 Produkty

na stronę
Wyczyść

Męskie rękawice GORE-TEX® - pełne zalet!

Modele z membraną GORE-TEX® sprawdzą się podczas górskich aktywności, gdy zewsząd otacza Cię śnieg, a świeże i mokre płatki sypią się obficie z nieba. Oznacza to, że znajdą swoje zastosowanie w ekwipunku narciarzy, skiturowców, miłośników zimowej wspinaczki czy turystyki lodowcowej. Wszędzie tam gdzie niskim temperaturom towarzyszy wilgoć i niebezpieczeństwo przemoczenia dłoni. Wychłodzenie każdej części ciała może pokrzyżować Twoje górskie plany, ale jak wiadomo, najszybciej jest odczuwalne właśnie w palcach (czy to dłoni, czy stóp). Zdrętwiałe palce sprawiają, że obsługiwanie jakiegokolwiek sprzętu staje się trudne, a o sprawnej manipulacji można praktycznie zapomnieć. Kusząca opcja aby na chwilę ściągnąć rękawiczki i poprawić w ten sposób precyzję... jest zaproszeniem do kłopotów. Dłuższe wystawienie dłoni na zimno może finalnie doprowadzić do groźnych w skutkach odmrożeń. Korzystanie z odpornej na przemakanie membrany okazuje się więc oczywiste wszędzie tam, gdzie kontakt ze śniegiem jest niemal pewny, a okazja do zmiany rękawic raczej jest opcją awaryjną niż planowaną.

Męskie rękawiczki GORE-TEX® - Wiatroszczelne, a wciąż oddychające

Membrana GORE-TEX® prócz wysokiej wiatro- i wodoodporności oferuje także optymalny poziom oddychalności. Czy jest to więc "bariera" która z jednej strony nic nie przepuszcza, a z drugiej już tak? Dokładnie! I wcale nie chodzi o "stronę" membrany, a o jej strukturę, dostrzegalną w mikroskopowym powiększeniu. Otwory mniejsze niż kropla wody, są jednak większe niżeli cząsteczka pary. Potrafią zatrzymać ostry podmuch wiatru, a otwierają się na swobodne przenikanie gazu. Ta właściwość sprawia, że nadmiar wilgoci, naturalnie powstającej podczas zimowego wysiłku, zostaje odprowadzony. Ogranicza to ryzyko przegrzania, które jest równie nieprzyjemne jak wychłodzenie, a także wpływa na suchość wnętrza. Rękawice z membraną GORE-TEX® magazynują mniej potu, wchłaniają mniej wilgoci z zewnątrz i o wiele szybciej wysychają. Okazuje się to niewątpliwie praktyczne podczas górskiego wysiłku i zapewnia większy komfort.

Wyjątkowy komfort termiczny w męskich rękawicach GORE-TEX®

Rękawice z membraną w wersji GORE-TEX® Gloves + Gore Warm posiadają specjalną warstewkę w postaci ociepliny. Znajduje się ona w najbardziej narażonych na wychłodzenie fragmentach dłoni, co podnosi poziom Twojego bezpieczeństwa. Rękawice z tą technologią zapewniają większy komfort termiczny, co sprawdza się w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo ocieplina bierze aktywny udział w procesie oddychalności, umożliwiając swobodne odprowadzenie nadmiaru wilgoci. Izolacja w tych modelach jest zawsze syntetyczna, by mogła odpowiednio regulować temperaturę wokół dłoni. Rękawice membranowe męskie to także optymalna wiatroszczelność, która w górach jest niezbędna. Te specjalne rozwiązanie ogranicza wychładzający wpływ mroźnego wiatru. Zespół tych technologii sprzyja podejmowaniu się wymagających górskich zadań. Warto wspomnieć, że niektóre męskie rękawiczki GORE-TEX® umożliwią włożenie ogrzewaczy termicznych. Dzieje się to za sprawą specjalnych kieszeni i dodatkowo podnosi bezpieczeństwo termiczne w najniższych temperaturach.

Dopasowane do anatomii dłoni

Niezależnie czy wybierasz się na narty, skitury, trekking lub lodowiec, to musisz skutecznie operować sprzętem górskim. Dlatego męskie rękawice z membraną GORE-TEX, z technicznych kolekcji dedykowanych danej aktywności, zawsze zapewnią dopasowanie do kształtu dłoni i uwzględniają rodzaj wykonywanych ruchów. Dzięki temu możesz wygodnie poruszać dłońmi, niezależnie od tego czy koncentrujesz się na trzymaniu kijków czy też czekanów.

W sklepie 8a.pl znajdziesz rękawice z GORE-TEX® dla mężczyzn z najnowszych kolekcji najlepszych producentów: The North Face, Black Diamond, Ziener, Kombi. Współpraca lidera w produkcji wodoszczelnych laminatów z topowymi markami to pewność co do funkcjonalności i niezawodności. Najwyższe szczyty zdobędziesz z technicznym wsparciem specjalistów od wodoodpornej odzieży górskiej!