top

Rękawiczki w góry męskie

Rękawiczki w góry męskie to wytrzymałe modele, które zapewnią dłoniom ciepło w niskich temperaturach. W ofercie rękawiczki dla mężczyzn do wspinaczki górskiej oraz trekkingowe i turystyczne, świetnie sprawdzające się na szlakach.
Zobacz jako Siatka Lista

94 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

94 Produkty

Strona
na stronę
Wyczyść

Rękawiczki w góry męskie - szeroki wybór modeli

Rękawiczki przeznaczone do użytkowania w górach to niezwykle zróżnicowana grupa modeli. Warunki w górach oraz aktywności jakie w nich podejmujemy mogą się od siebie diametralnie różnić. Zupełnie inne modele sprawdzą się w czasie wspinaczki wysokogórskiej, w ekstremalnie niskich temperaturach, a inne w czasie jesiennego trekkingu, kiedy musimy tylko lekko dogrzać ręce trzymające kije. W sklepie 8.pl znajdziesz rękawiczki w góry męskie do tych wszystkich zastosowań. Nasza oferta obejmuje grube i doskonale ocieplone rękawice wysokogórskie, wytrzymałe rękawiczki trekkingowe i lekkie modele turystyczne. Aby zapewnić jak największą niezawodność rękawic, stawiamy tylko na sprawdzone marki górskie i outdoorowe. Topowi producenci, często dysponujący wieloletnim doświadczeniem, to gwarancja wysokie jakości wykonania. Ta z kolei przekłada się na niezawodność, która jest kluczem do sukcesu w czasie górskich ekspedycji i wycieczek w chłodniejszej części roku. Rękawiczki w góry męskie na jesień, zimę i wiosnę to także komfort termiczny dłoni w niskich temperaturach.

Charakterystyka męskich rękawiczek górskich

Pomimo dużego zróżnicowanie tej grupy rękawic, kilka elementów konstrukcyjnych pozostaje niezmiennych. Rękawiczki w góry męskie muszą się charakteryzować bardzo wysoką wytrzymałością. Częsty kontakt ze skałami czy uchwytem czekana lub kijów trekkingowych wymaga do rękawic odpowiedniej trwałości. Nawet wtedy, kiedy rękawice mają być jak najlżejsze, stosuje się cienkie, ale bardzo mocne materiały. Dodatkowo w celu zabezpieczenia ich przed szybkim przetarciem od użytkowania ekwipunku, często stosowane są dodatkowe wzmocnienia na chwytnej części. Jest to szczególnie istotne, kiedy wybieramy rękawice trekkingowe. Użycie w nich grubej, naturalnej skóry zapewnia odpowiednie właściwości chwytne i jednocześnie chroni całość przed łatwym zniszczeniem. Rękawiczki w góry męskie muszą także zapewniać odpowiednią wygodę chwytu. Modele szczególnie ukierunkowane na wspinaczkę górską czy przeznaczone do użytkowania z kijami trekkingowymi posiadają specjalny krój, w którym palce są lekko zgięte. Takie rozwiązanie zapewnia wyższy komfort podczas długiego operowania czekanem czy kijami trekkingowymi.

Wybrane rękawiczki w góry męskie oferują też dodatkowe rozwiązania, które wpłyną na komfort ich użytkowania. Wysokie mankiety spotkamy w rękawicach typowo zimowych. Mają one za zadanie ograniczyć straty ciepła, a także zabezpieczyć przed dostawaniem się śniegu pod rękawice oraz rękawy kurtki. Wiele modeli posiada również specjalne pętle do założenia na nadgarstek, aby podczas zdejmowania rękawic nie doszło do ich przypadkowego upuszczenia, co w wysokich górach może mieć poważne konsekwencje. Dzięki ich zamocowaniu za pomocą regulowanej pętli zawsze będziemy je mieli pod ręką. Ponadto rękawiczki trekkingowe męskie są w większości przystosowywane do użytkowania ekranów dotykowych. Dzięki temu nie musimy ich zdejmować w celu wykonania zdjęcia czy odebrania rozmowy.

Rękawiczki w góry męskie do zdobywania najwyższych szczytów

Na dużych wysokościach największym problemem jest niska temperatura oraz porywiste wiatry. Dlatego rękawice przygotowane do zdobywania najwyższych szczytów muszą być doskonale ocieplone oraz nieprzewiewne. Tę pierwsza cechę zapewnia naturalne wypełnienie puchowe lub syntetyczne. Dzięki grubej warstwie izolacji dłonie są skutecznie chronione przed mrozem. Na ekstremalne warunki często wybierane są łapawice wyposażone w dodatkowe, wewnętrzne rękawice. Takie rozwiązanie można spotkać w modelach przeznaczonych na ekspedycje himalajskie. Rękawiczki w góry męskie to także pełna ochrona przed wiatrem, która jest zapewniana poprzez zastosowanie odpowiedniego materiału zewnętrznego lub membrany.

Rękawiczki trekkingowe męskie do turystyki

Modele przeznaczone do trekkingu najczęściej charakteryzują się umiarkowaną grubością. Są za to świetnie zabezpieczone przed przetarciem o uchwyty kijów. Dodatkowe panele z mocnych materiałów sprawiają, że modele te doskonale posłużą podczas pokonywania wielokilometrowych tras. Rękawiczki trekkingowe w góry męskie są często wykonywane z materiałów softshellowych, które oferują wysoką oddychalność. Jednocześnie skutecznie chronią ręce przed szybkim wyziębieniem, szczególnie w mocnym wietrze. Na cieplejszą pogodę świetnie sprawdzą się lżejsze rękawiczki turystyczne męskie wykonywane z polaru lub innych elastycznych dzianin. To idealny wybór na wiosenne i jesienne chłody na szlakach. Dobrze dopasowane modele są również często stosowane jako rękawiczki wewnętrzne w zimowych modelach łapawic. Dzięki temu w przypadku konieczności operowania przy ekwipunku możemy ściągnąć cieplejsze rękawiczki w góry męskie bez obaw o szybkie wymarznięcie dłoni. Jednocześnie zapewniamy sobie możliwość manipulacji przy zapięciach, paskach i innych mocowaniach.