top

Smith

Smith Optics to marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji najwyższej jakości okularów, gogli i kasków. Jej oferta obejmuje zarówno modele narciarskie, snowboardowe, jak i rowerowe. W jej produktach stosowane są innowacyjnych rozwiązania konstrukcyjne oraz najnowsze dostępne materiały. Wszystko po to, aby zapewniać jeszcze lepszą ostrość widzenia oraz bezpieczeństwo w czasie uprawiania sportów. Zapewniamy szeroką ofertę modeli Smith Optics, które sprawdzą się podczas letnich i zimowych aktywności w górach i nie tylko.
27
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

na stronę
  1. -15%
    Kask MTB Smith Convoy MIPS - white
  2. -35%
    Kask Smith Scout - matte white
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

na stronę

Smith – amerykańska marka z tradycją

Amerykańska marka Smith Optics powstała już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Jej pierwszym produktem były nowoczesne gogle wyposażone w izolowane szybki oraz ramki z piankowym wykończeniem. Ten niewielki wynalazek pozwolił na uprawianie narciarstwa nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Niezależnie od niskiej temperatury czy opadów śniegu, miłośnicy narciarstwa mogli od tej pory pokonywać ośnieżone stoki. Gogle na narty Smith były pionierskim wynalazkiem, który stał się początkiem czegoś większego. Obecnie producent jest najbardziej znaną amerykańską marką, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór modeli na narty i rowerowych. Są one chętnie wybierane przez profesjonalnych sportowców oraz wszystkie osoby poszukujące najlepszego dostępnego ekwipunku.

Kaski narciarskie i gogle Smith Optics to wysoki poziom bezpieczeństwa

Wszystkie modele na narty amerykańskiego producenta w sklepie 8a.pl to niezwykle nowoczesne konstrukcje. Doskonale chronią głowę w czasie zjazdu na nartach zarówno po przygotowanych stokach, jak i poza nimi. Dzięki bogatemu doświadczeniu projektantów każdy kask Smith Optics został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Klasyczne wersje powstają z bardzo wytrzymałego materiału ABS. Mocna skorupa doskonale chroni głowę i zapewnia wysoką wytrzymałość całości. Lekkie modele wykonywane są ze spienionego polistyrenu oraz lekkiej skorupy zewnętrznej wykonanej z poliwęglanu. Topowe konstrukcje Smith Optics wykorzystują strukturę Aerocore. Zastosowano w nich niezwykle lekki, ale jednocześnie doskonale pochłaniający energię uderzenia materiał Koroyd®. Przez to posiadają wyjątkową zdolność do sprawnego przepuszczania powietrza. Konstrukcje w których został zastosowany charakteryzują się doskonałą wentylacją. To optymalny wybór na narty skiturowe.

W przypadku gogli narciarskich i snowboardowych Smith Optics niezwykle ważne jest nie tylko odpowiednie wykonanie szyb, ale również skuteczne zabezpieczenie ich przed parowaniem. Jednocześnie ramki powinny idealnie przylegać do twarzy. Wszystkie te elementy, połączone w jednym produkcie, tworzą w perfekcyjną całość. Sklep 8a.pl zapewnia niezwykle szeroki wybór gogli Smith Optics. Sprawdzą się one zarówno podczas freeridowej jazdy w głębokim puchu, jak i w czasie skiturowej wycieczki w wymagających warunkach pogodowych. Odpowiednią jakość widzenia zapewniają niemal perfekcyjne optycznie szyby. Dostępne są zarówno klasyczne modele cylindryczne, jak i sferyczne. Projektanci ze Smith Optics niezwykle dużą wagę przykładają do tego, aby nie parowały one zbyt łatwo. Dzięki specjalnemu wykończeniu wewnętrznej części szkieł i systemowi wywietrzników wilgoć jest łatwo usuwana z wnętrza oprawek. Przez to jeszcze dłużej możesz cieszyć się perfekcyjną ostrością widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne Smith Opitcs na rower

Drugi filar marki Smith Optics stanowią modele przygotowane z myślą o rowerzystach. Ultralekkie kaski rowerowe cechują się idealnym dopasowanie do różnych rodzajów kolarstwa. Modele na rower szosowy to świetne dopasowanie do głowy i minimalistyczny design. Oczywiście w tym przypadku kluczową rolę odgrywa też odpowiednia aerodynamika. Okulary MTB i enduro Smith Optics skupiają się na zapewnianiu maksymalnej wygody i ochrony głowy w terenie. Nieco bardziej rozbudowana jest część chroniąca potylicę. Z kolei długie daszki zabezpieczają przed oślepieniem przez słońce na zjazdach i podjazdach. W ofercie marki znajdują się również zróżnicowane okulary sportowe Smith Optics. Zabezpieczają one wzrok nie tylko przed słońcem, ale również prze owadami czy błotem. Duże soczewki i mocne ramki świetnie spisując się zarówno w czasie jazdy szosowej, jak i w górach. W ofercie wyróżniają się zaawansowane okulary polaryzacyjne Smith Optics. Zapewniają one jeszcze większą ostrość widzenia w trudnych warunkach oświetleniowych. Wyróżnia się także technologia ChromaPop™. Szeroki wybór modeli amerykańskiej marki to prawdziwy raj dla zaawansowanych i początkujących miłośników dwóch kółek.

Najnowsze technologie i idealne dopasowanie

Kaski na narty Smith z topowych kolekcji to niezwykle zaawansowane konstrukcje, które wykorzystują najnowsze osiągnięcia inżynierskie. Jednym z nich jest system MIPS. To specjalna wewnętrzna wkładka, która przy upadku umożliwia lekkie przesunięcie się zewnętrznej skorupy. Przekłada się to na mniejszą siłę działającą na mózg. przez to znacząco zmniejsza ono się ryzyko poważnych urazów głowy w czasie upadku i uderzenia o przeszkodę. Badania laboratoryjne dowiodły, że kaski na narty Smith Optics z systemem MIPS zapewniają jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne konstrukcje.

Każdy miłośnik nart i rowerów doskonale wie, jak ciężko jest perfekcyjnie dopasować gogle i kask, aby zapewniały maksymalną wygodę i skutecznie osłaniały przed niepogodą. Projektanci Smith Optics dbają o to, aby wszystkie modele doskonale ze sobą współdziałały. Przez to masz większą pewność, że oprawki idealnie dopasują się do krawędzi, nie pozostawiając pustej przestrzeni. Ponadto specjalna konstrukcja ramek zapewni im elastyczność, niezbędną do tego, aby optymalnie przylegały do twarzy. Użytkowane razem modele narciarskie i rowerowe to zarówno wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i perfekcyjna ochrona przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Produkty Smith Optics kupisz w sklepie sportowym 8a.pl

Szeroki wybór modeli online w najlepszych cenach to łatwość zakupów oraz maksymalna wygoda. Najnowsze kolekcje Smith Optics zagwarantują komfort i bezpieczeństwo w czasie przemierzania górskich szlaków na rowerach czy jazdy na nartach i snowboardzie. Szeroki wybór modeli pozwoli dobrać idealnie dopasowany do głowy kask oraz świetnie dobrane do niego okulary. Tak kompleksowa ochrona pozwoli na uprawianie narciarstwa i kolarstwa niezależnie od pogody. Oczy będą odpowiednie chronione zarówno w zimowej śnieżycy, jak i upalnego letniego dnia. Dodatkowo nasza głowa będzie odpowiednio chroniona w razie upadku. Sprawdź wyjątkowe produkty marki Smith Optics!