top

Śpiwory zimowe

Śpiwory zimowe to najcieplejsze modele przygotowane z myślą o mroźnych warunkach. Grube puchowe i syntetyczne modele sprawdzą się w najniższych temperaturach, oferując komfortowy sen i maksymalną wygodę.
Zobacz jako Siatka Lista

70 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

70 Produkty

Wyczyść

Komfortowy sen w niskich temperaturach - śpiwory zimowe

Przygotowując się do noclegu w terenie w okresie zimowym nie powinniśmy zapominać o tym, jak istotną częścią ekwipunku jest śpiwór zimowy. Od jego jakości oraz możliwości izolacyjnych zależy komfort snu w czasie mrozów. Warto zdać się na śpiwory zimowe sprawdzonych marek outdoorowych, aby uniknąć kłopotów w czasie noclegów w niskich temperaturach. Sklep 8a.pl posiada w ofercie zimowe śpiwory puchowe i syntetyczne topowych producentów takich jak Marmot, The North Face, Pajak, Małachowski i wielu innych.

Ciepły śpiwór to podstawa ekwipunku wyprawowego na zimę

Śpiwory zimowe są najczęściej wypełniane naturalnym puchem kaczym lub gęsim. Ta naturalna ocieplina gwarantuje wyjątkową izolację, zachowując jednocześnie niską wagę i małe rozmiary po spakowaniu. Jest to bardzo istotny czynnik w przypadku śpiworów zimowych, które są zdecydowanie grubsze od modeli letnich. Śpiwory puchowe wyśmienicie spisują się w czasie największych mrozów, pewnie odgradzając śpiącą osobę od mrozu panującego na zewnątrz. Spotykane są również syntetyczne śpiwory na zimę, cieszące się popularnością wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko zawilgocenia śpiwora.

Niezbędne wyposażenie śpiwora na zimę

Modele przygotowane z myślą o mrozach są wyposażane w kilka podstawowych elementów, które zapewniają im świetne właściwości termiczne. Oprócz większej ilości wysokiej jakości ociepliny, stosowane są również odpowiednie elementy konstrukcyjne. Anatomiczne kaptury doskonale otulają głowę, chroniąc przed szybką utratą ciepła. Stosowane w nich ściągacze z regulacją pozwalają idealnie dopasować je do głowy. Doskonałą barierę dla ciepła uciekającego ze śpiwora stanowią również kołnierze termiczne, dbające o to, aby ogrzane przez organizm powietrze pozostawało w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ostatnim newralgicznym punktem są zamki. Umieszcza się wzdłuż nich ocieplone listwy, które niwelują ucieczkę ciepłego powietrza na zewnątrz. W śpiworach zimowych często spotykane są również trójwymiarowe komory z wypełnieniem. Specjalistyczna konstrukcja śpiwora zimowego pozwala wyeliminować miejsca szczególnie podatne na wyziębienia. Pełen wybór śpiworów zimowych w sklepie 8a.pl sprawia, że każdy miłośnik mroźnych biwaków znajdzie model odpowiedni dla siebie.