top

Śpiwór Małachowski 1300 Guide Pro (200 cm) - żółty/czerwony

3 191,39 zł 3 545,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Małachowski 1300 Guide Pro (200 cm) to produkt skierowany do osób o maksymalnym wzroście 200 cm. Ten model został opracowany z myślą o wykorzystywaniu go w ekstremalnych warunkach pogodowych i najniższych spotykanych na ziemi temperaturach. Jeśli chcesz przełamać swoje granice i potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, to ten model jest dla Ciebie.

Małachowski to producent, którego doświadczenie w branży outdoorowej sięga 1977 roku. Wieloletnia współpraca z najlepszymi polskimi alpinistami zaowocowała realizacją ciekawych projektów dostosowanych do działania w najbardziej nieprzyjaznych warunkach spotykanych na naszym globie. Ten model śpiwora to konstrukcja wykorzystana przez uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 z 2018 roku, która miała na celu wejście na ten do dziś niezdobyty w warunkach zimowych ośmiotysięcznik.

Śpiwór puchowy Małachowski 1300 Guide Pro to model wypełniony naturalnym gęsim puchem gwarantującym doskonałą izolację. Bardzo wysoka sprężystość na poziomie 850cuin sprawia, że posiada on świetne właściwości kompresyjne. Dzięki temu możemy spakować go do niewielkich rozmiarów worka kompresyjnego załączonego w zestawie. Najwyższa jakość surowca użytego w konstrukcji zobrazowana jest przez stosunek puchu do pierza, który wynosi 95% do 5% i jest bliski ideału. W przypadku profesjonalnego modelu, którego zastosowaniem będą wyprawy w najcięższych warunkach zimowych, jedną z najważniejszych cech jest waga wypełnienia. Ten model ma go, aż 1450g!

Śpiwór puchowy Małachowski 1300 Guide Pro posiada, aż 87 komór w kształcie litery V, które zostały anatomicznie ułożone. W zależności od strefy śpiwora komory mają pionowy bądź poziomy kształt, co umożliwia spokojny sen i gwarantuje minimalizację ryzyka powstawania zimnych stref. Tak duża ilość komór odpowiada również za doskonałą dystrybucję puchu, a co za tym idzie jeszcze lepsze właściwości izolacyjne. Dzięki którym model ten wykorzystasz w ekstremalnych warunkach.

Śpiwór puchowy Małachowski 1300 Guide Pro wykorzystuje zaawansowaną technologicznie tkaninę Pertex® Quantum Pro, która pozwala uniknąć szybkiego namakania wilgocią. Materiał ten jest niezwykle lekki i dzięki gęstości 40 Denierów zapewnia nam wysoką wytrzymałość na przetarcia. Na uwagę zasługuje również fakt, że tkanina została wzmocniona, dzięki wykorzystaniu procesu Rip-stop. Wnętrze śpiwora zostało wykończone mikrofibrą, która szybciej pochłania wilgoć i wysycha gdy z niego nie korzystasz.

Śpiwór puchowy Małachowski 1300 Guide Pro został uszyty w ergonomicznym kroju, który uwzględnia dodatkowe miejsce na biodra, kolana i stopy. Dzięki temu nasz sen będzie możliwie komfortowy i zapewni maksymalny stopień regeneracji po wyczerpującej wspinaczce. Obszerny kołnierz termiczny minimalizuje ryzyko wychłodzenia newralgicznych okolic głowy. Zapięcie śpiwora gwarantuje redukcję ryzyka przedostawania się zimnego powietrza do środka. Dzięki wykorzystaniu konstrukcji opartej o dwa zamki renomowanej japońskiej marki YKK, które przykryto podwójną patką.

Śpiwór puchowy Małachowski 1300 Guide Pro to bez wątpienia jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Polska marka, mająca ponad 40 lat doświadczenia stworzyła model, dla którego jedynym ograniczeniem, są ludzkie możliwości. Wybierając go, możesz liczyć na wsparcie i ochronę w najbardziej nieprzyjaznych warunkach pogodowych, jakie spotykane są na naszej planecie.

Śpiwór Małachowski 1300 Guide Pro – najważniejsze cechy:

 • Wysoka kompresyjność dzięki użyciu puchu o sprężystości 850 cuin 95/5;
 • Zastosowany puch to doskonała ochrona przed wychłodzeniem;
 • Konstrukcja komór w kształcie litery V ze szwem krytym, ogranicza ryzyko powstawania zimnych stref;
 • 87 komór zapewnia doskonałą izolację i dystrybucję puchu;
 • Wykorzystane poziome i pionowe komory posiadają anatomiczny układ w celu uzyskania najlepszej możliwej izolacji;
 • Wytrzymały materiał zewnętrzny Pertex® Quantum Pro;
 • Pertex® Quantum Pro jest niezwykle lekki i zapobiega szybkiemu namakaniu materiału wilgocią;
 • Zewnętrzny materiał wzmocniony dzięki zastosowaniu technologii Rip-stop;
 • Anatomiczny kształt zapewniający komfort snu z obszernym „foot boxem”;
 • Ergonomiczny krój uwzględnia naddatek w biodrach i kolanach;
 • Obszerny kołnierz termiczny minimalizujący ryzyko wychłodzenia;
 • Zapięcie na podwójny zamek błyskawiczny marki YKK z podwójnymi patkami zapewnia maksymalny stopień izolacji;
 • Wnętrze wykończone mikrofibrą szybciej wysycha;
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Produkt w całości wykonany w Polsce;
Pertex® Quantum Pro to dopracowany, niezwykle wytrzymały, a przy tym lekki materiał, który świetnie spisuje się w odzieży z wypełnieniem puchowym i syntetycznym. Jest przyjemny w dotyku, chroni przed wiatrem, a specjalna impregnacja zapobiega szybkiemu namakaniu, sprawiając, że idealnie sprawdza się podczas górskich wypraw.

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-25°C -37°C -46°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Małachowski oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą EN 13537.

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety, wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Małachowski Sleeping Bags
Seria producenta Małachowski Guide Pro
Rodzaj puchu Puch gęsi
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. mikrofibra
Materiał zew. Pertex Quantum PRO 57g/m2 40D rip-stop
Na wzrost do ok. 200 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -25°C/-37°C/-46°C
Wypełnienie Gęsi puch 850 cuin 95/5
Waga wypełnienia ok. 1450g
Waga całkowita ok 2310 g (z pokrowcem)

Śpiwór Małachowski 1300 Guide Pro (200 cm) - żółty/czerwony - opinie klientów

0.0
0 opinie