top

Śpiwór puchowy Pajak Core 550 (165 cm) - navy

1 520,99 zł 1 689,99 zł
-10% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 1 439,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Core 550 (165 cm) powstał z myślą o niższych użytkownikach o wzroście do ok. 165 cm. Komory w kształcie litery Z, listwa termiczna 3D i szybka regulacja kaptura zapewniają wysoką funkcjonalność modelu oraz komfort jego użytkowania. Wypełnienie w puchu białych gęsi zapewni Ci niezrównany komfort termiczny podczas nocowania w namiocie.

Model, który właśnie oglądasz, rozpinany jest dwusuwakowym zamkiem z suwakami YKK®. Zabezpieczenie przed ucieczką ciepła ze środka śpiwora stanowi zarówno kołnierz, jak i listwa termiczna. Śpiwór wyposażono w wewnętrzną kieszonkę na drobiazgi.

Śpiwór puchowy Pajak Core 550 (165 cm) ma powłokę z materiału Airtastic™ SLF15. Do jego produkcji zastosowano wytrzymały poliamid. W modelu marki Pajak zastosowano również wzmocnienia z tkaniny GELANOTS® w okolicy głowy i stóp. Śpiwór ma dodatkowo hydrofobową impregnację, spowalniającą namakanie materiału, co zabezpiecza puch przed wilgocią.

Śpiwór puchowy Pajak Core 550 (165 cm) wyróżnia się zastosowanym w nim wysokiej jakości naturalnym wypełnieniem z polskiego białego puchu kaczego. Puch w tym modelu ma sprężystość wynoszącą 700 cuin. Całość zapewnia bardzo dobry komfort termiczny, poza tym świetnie się kompresuje, dzięki czemu model zajmuje niewiele miejsca po spakowaniu. Puch w tym śpiworze znajduje się w specjalnie zaprojektowanych Z-kształtnych komorach, które zapewniają odpowiedni rozkład wypełnienia. Śpiwór puchowy Pajak Core 550 (165 cm) ma kształt typu mumia, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, gdyż jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Model ma kaptur regulowany za pomocą ściągacza, co pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed chłodem. Śpiwór puchowy Pajak Core 550 (165 cm) ma powłokę z materiału Airtastic™ SLF15. Do jego produkcji zastosowano wytrzymały poliamid. W modelu marki Pajak zastosowano również wzmocnienia z tkaniny GELANOTS® w okolicy głowy i stóp. Śpiwór ma dodatkowo hydrofobową impregnację, spowalniającą namakanie materiału, co zabezpiecza puch przed wilgocią.

Śpiwór Pajak Core 550 (165 cm) — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór ma kształt typu mumia;
 • Model wykonano z lekkiego i wytrzymałego materiału Airtastic™ SLF15, zaprojektowanego przez japońską firmę Toray;
 • Materiał Airtastic™ wyprodukowano z poliamidu;
 • Przy kapturze i w okolicy stóp zastosowano wzmocnienia z materiału GELANOTS®;
 • Tkanina ma hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie;
 • W modelu zastosowano naturalne wypełnienie z polskiego białego puchu kaczego o sprężystości 700 cuin;
 • Puch ma certyfikat RDS (Responsible Down Standard);
 • Konstrukcja Z-kształtnych komór zapewnia odpowiedni rozkład puchu;
 • Kaptur z obwodem regulowanym za pomocą ściągacza;
 • Kołnierz termiczny ograniczający ucieczkę ciepła;
 • Model rozpinany dwusuwakowym zamkiem;
 • W modelu zastosowano suwaki YKK;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi;
 • W zestawie dwa worki: transportowy i do przechowywania;
 • Śpiwór uszyty w Polsce;
 • Model dla osób o wzroście do ok. 165 cm;
 • Temperatura komfortu: -3°C;
 • Temperatura graniczna: -9°C;
 • Temperatura ekstremalna: -28°C.
Tak
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Kolor granatowy
Płeć Unisex
Outlet Nie
Akcja1 -
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Na wzrost do ~ 165 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -3°C/-9°C/-28°C
Wypełnienie Polski biały puch kaczy 700 cuin
Waga wypełnienia ~ 567 g (Regular)
Waga całkowita ~ 915 g (Regular)
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR), YKK®
DWR Durable Water Repellent Tak
YKK® Tak
Materiał zewnętrzny Toray Airtastic™ SLF15, GELANOTS®
Wymiary ~ 174 x 82/50 cm
Przeznaczenie Trekking
Śpiwory - zakres temperatur (norma EN 13537/EN ISO 23537)
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Pajak Core 550 (165 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie (niezweryfikowane)