top

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (205 cm) - navy

2 679,99 zł - aktualna cena
2 399,99 zł - najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką (+12%)
2 999,99 zł - rekomendowana cena producenta (-11%)
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Tylko %1 pozostał

Kup teraz, wyślemy w poniedziałek

Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Orlen Paczka
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 8,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (205 cm) - navy zaprojektowano z myślą o wszystkich osobach, które wybierają się na zimowe wędrówki i planują spędzić noc w namiocie. W modelu zastosowano wysokiej jakości wypełnienie z kaczego puchu o sprężystości 700 cuin. Śpiwór pasuje na osoby o wzroście do 205 centymetrów.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (205 cm) - navy wyprodukowano z użyciem wytrzymałych i lekkich tkanin. Do uszycia modelu użyto materiału Airtastic™ SLF15 marki Toray oraz GELANOTS®, który zastosowano w górnej części kaptura oraz przy stopach. Materiały w tym modelu mają hydrofobową impregnację DWR.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (205 cm) - navy wyróżnia się zastosowanym w nim wysokiej jakości naturalnym wypełnieniem z polskiego białego puchu kaczego. Puch w tym modelu ma sprężystość wynoszącą 700 cuin. Całość zapewnia bardzo dobry komfort termiczny, poza tym świetnie się kompresuje, dzięki czemu model zajmuje niewiele miejsca po spakowaniu. Puch w tym śpiworze znajduje się w specjalnie zaprojektowanych Z-kształtnych komorach, które zapewniają odpowiedni rozkład wypełnienia.

ŚŚpiwór puchowy Pajak Core 950 (205 cm) - navy ma kształt typu mumia, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, gdyż jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Model ma kaptur regulowany za pomocą ściągacza, co pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed chłodem. Śpiwór polskiej marki Pajak jest rozpinany dwusuwakowym zamkiem, w którym zastosowano suwaki YKK. Śpiwór ma kołnierz termiczny, a także listwę termiczną – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Praktycznym dodatkiem zastosowanym w tym modelu jest wewnętrzna kieszonka na drobiazgi.

Śpiwór Pajak Core 950 (205 cm) - navy — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór ma kształt typu mumia;
 • Model wykonano z lekkiego i wytrzymałego materiału Airtastic™ SLF15, zaprojektowanego przez japońską firmę Toray;
 • Materiał Airtastic™ wyprodukowano z poliamidu;
 • Przy kapturze i w okolicy stóp zastosowano wzmocnienia z materiału GELANOTS®;
 • Tkanina ma hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie;
 • W modelu zastosowano naturalne wypełnienie z polskiego białego puchu kaczego o sprężystości 700 cuin;
 • Puch ma certyfikat RDS (Responsible Down Standard);
 • Konstrukcja komór Z zapewnia odpowiedni rozkład puchu;
 • Kaptur z obwodem regulowanym za pomocą ściągacza;
 • Kołnierz termiczny ograniczający ucieczkę ciepła;
 • Model rozpinany dwusuwakowym zamkiem;
 • W modelu zastosowano suwaki YKK;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi;
 • W zestawie dwa worki: transportowy i do przechowywania;
 • Śpiwór uszyty w Polsce;
 • Model dla osób o wzroście do ok. 205 cm;
 • Temperatura komfortu: -10°C;
 • Temperatura graniczna: -18°C;
 • Temperatura ekstremalna: -39°C.

Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia główna
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu Men_Red
Kolor granatowy
Płeć Unisex
Outlet Nie
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Na wzrost do ~ 205 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -10°C/-18°C/-39°C
Wypełnienie Polski biały puch kaczy 700 cuin
Waga wypełnienia ~ 1140 g
Waga całkowita ~ 1520 g
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR), YKK®
Przyjazność środowisku RDS (Responsible Down Standard)
Akcja2 FRESH10
Akcja3 ECOOUTDOOR10
Materiał zewnętrzny Toray Airtastic™ SLF15, GELANOTS®
Wymiary ~ 240 x 82/50 cm
Przeznaczenie Trekking
Temperatura komfortu Od -10℃ do -0,1℃
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Pajak Core 950 (205 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinii