top

Mechanix

Mechanix Wear to marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości rękawiczek. W ofercie między innymi rękawice taktyczne, które świetnie zabezpieczają dłonie w czasie podejmowania survivalowych i bushcraftowych wyzwań w terenie. Sprawdź wytrzymałe i trwałe rękawiczki Mechanix Wear na każdą porę roku!
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

Wyczyść

Historia marki Mechanix Wear

Wszystko zaczęło się w 1991 roku na wyścigach Daytona 500. To tam po raz pierwszy zadebiutowały rękawice Mechanix Original® zaprojektowane specjalnie dla mechaników samochodowych. Rewolucyjna, jak na ówczesne czasy konstrukcja oraz odpowiednio dobrane materiały zupełnie zmieniły komfort pracy osób obsługujących samochody wyścigowe. Maksymalna precyzja chwytu połączona z ochroną dłoni przed otarciami sprawiła, że pierwsze rękawiczki Mechanix Wear szybko zyskał popularność. Dzięki anatomicznemu kształtowi oraz zastosowaniu wysokiej jakości materiałów model ten z czasem zyskał wśród mechaników niemal kultowy status. Wraz z rozwojem firmy oferta uległa znacznemu poszerzeniu nie tylko o wiele innych modeli, ale również rodzajów rękawic, a nawet odzieży roboczej. To jednak rękawiczki do dnia dzisiejsze pozostają najważniejszym produktem marki.

W ofercie firmy znajdują się rękawiczki Mechanix Wear do różnych aktywności. Coś dla siebie znajdą zarówno fani smarów i mechaniki, ASG, a nawet ogrodnicy! Wszystkie produkty marki łączy maksymalne przywiązanie do detali i najwyższa jakość wykonania. To właśnie one zapewniają naszym dłoniom nie tylko maksymalny komfort, ale również bezpieczeństwo!

Zróżnicowana oferta rękawic Mechanix Wear

Choć pierwsze rękawiczki Mechanix były przeznaczone głównie dla mechaników, obecnie oferta jest znacznie bardziej zróżnicowana. Wśród rękawiczek roboczych można wyróżnić lekkie modele wykonane z materiałów syntetycznych, jak i klasyczne, skórzane rękawice do pracy w wymagających warunkach. W ofercie marki Mechanix pojawiło się wiele wyspecjalizowanych typów rękawic. Wodoodporne rękawiczki świetnie zabezpieczą dłonie przed wodą w najbardziej wymagających warunkach. Rękawice spawalnicze ochronią ręce w czasie wykonywania robót w warsztacie czy fabryce. Dużą popularnością cieszą się też modele dla budowlańców, które łączą w sobie zabezpieczenie dłoni oraz umożliwiają precyzyjną obsługę narzędzi. Wysoko wyspecjalizowane rękawiczki Mechanix Wear chronią też przed wysoką temperaturą, przecięciem czy przed uderzeniami. Niezależnie od tego, jakich rękawiczek roboczych poszukujesz, z pewnością znajdziesz je w ofercie amerykańskiej marki.

Maksymalny poziom ochrony na wielu płaszczyznach

Marka Mechanix tworząc swoje rękawice, zwraca uwagę na cztery główne czynniki, które powodują urazy dłoni. Dlatego modele chronią przed uderzeniami, przecięciami, wysoką temperaturą i przetarciami. Rękawice marki wykorzystują rozwiązanie M-Pact®, zainspirowane modelem The Original®. Efektem końcowym innowacyjnej i stale rozwijanej konstrukcji jest maksymalna ochrona naszych dłoni! Połączenie najnowocześniejszych materiałów i rygorystycznych testów w realnych warunkach sprawia, że rękawiczki Mechanix Wear zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów. Każda kolejna generacja rękawic M-Pact® jest udoskonalana, co pozwala na pochłanianie większej ilości uderzeń i zmniejszania naprężeń dłoni. Efektem tego rozwoju jest to, że użytkownik rękawic Mechanix odczuwa intensywność wykonywanej pracy i cieszy się pewnym chwytem, jednocześnie nie odczuwając jej skutków. Zdolność modeli z serii M-Pact do sprawdzania się w różnych warunkach pracy sprawia, że rękawice tej uznanej marki wybierane są przez najróżniejsze grupy profesjonalistów.

Taktyczne i outdoorowe rękawiczki Mechanix Wear kupisz online w sklepie 8a.pl

Znaczną część oferty stanowią rękawice taktyczne. Cenione przez miłośników militariów, survivalu i bushcraftu modele oferują perfekcyjną ochronę dłoni w outdoorze. Dodatkowe wzmocnienia zabezpieczają nie tylko dłoń, ale również same rękawice przed szybkim uszkodzeniem. Jednocześnie modele te oferują wysoką precyzję obsługi narzędzi. Oczywiście w katalogu marki Mechanix Wear nie mogło też zabraknąć rękawiczek zimowych. Ocieplone modele świetnie sprawdzą się w czasie zimniejszej części roku. Wszystkie rękawiczki amerykańskiej marki cechują się świetnym dopasowaniem do dłoni. Jest to zasługą idealnie przygotowanego kroju. Odpowiednie wyprofilowanie całej konstrukcji pozwala swobodnie poruszać dłonią, a także zapewnia pełen zakres ruchów nadgarstka i palców. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór outdoorowych modeli kultowej amerykańskiej marki. Te rękawiczki Mechanix Wear świetnie sprawdzą się w wielu aktywnościach.