top

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (165 cm) - navy

w tym VAT 2 529,99 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 229,99 zł +14%
Rekomendowana cena producenta 2 819,99 zł -10%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
Dostępny w salonach Sprawdź
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (165 cm) - navy to niezwykle ciepły model, który sprawdzi się podczas zimowych nocy spędzanych w namiocie. O Twój komfort w tym śpiworze zadba wypełnienie z naturalnego puchu o sprężystości wynoszącej 700 cuin. Całość jest adresowana osobom o wzroście do 165 centymetrów.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (165 cm) - navy wyprodukowano z zastosowaniem poliamidowego materiału Airtastic™ SLF15 opracowanego przez japońską markę Toray. Model ma również wzmocnienia przy kapturze i w okolicy stóp, które użyto z tkaniny GELANOTS®. Co istotne, w śpiworze zastosowano hydrofobową impregnację materiału, spowalniającą jego namakanie.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (165 cm) - navy wyróżnia się zastosowanym w nim wysokiej jakości naturalnym wypełnieniem z polskiego białego puchu kaczego. Puch w tym modelu ma sprężystość wynoszącą 700 cuin. Całość zapewnia bardzo dobry komfort termiczny, poza tym świetnie się kompresuje, dzięki czemu model zajmuje niewiele miejsca po spakowaniu. Puch w tym śpiworze znajduje się w specjalnie zaprojektowanych Z-kształtnych komorach, które zapewniają odpowiedni rozkład wypełnienia.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (165 cm) - navy ma kształt typu mumia, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, gdyż jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Model ma kaptur regulowany za pomocą ściągacza, co pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed chłodem. Śpiwór polskiej marki Pajak jest rozpinany dwusuwakowym zamkiem, w którym zastosowano suwaki YKK. Śpiwór ma kołnierz termiczny, a także listwę termiczną – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Praktycznym dodatkiem zastosowanym w tym modelu jest wewnętrzna kieszonka na drobiazgi.

Śpiwór Pajak Core 950 (165 cm) - navy — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór ma kształt typu mumia;
 • Model wykonano z lekkiego i wytrzymałego materiału Airtastic™ SLF15, zaprojektowanego przez japońską firmę Toray;
 • Materiał Airtastic™ wyprodukowano z poliamidu;
 • Przy kapturze i w okolicy stóp zastosowano wzmocnienia z materiału GELANOTS®;
 • Tkanina ma hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie;
 • W modelu zastosowano naturalne wypełnienie z polskiego białego puchu kaczego o sprężystości 700 cuin;
 • Puch ma certyfikat RDS (Responsible Down Standard);
 • Konstrukcja komór Z zapewnia odpowiedni rozkład puchu;
 • Kaptur z obwodem regulowanym za pomocą ściągacza;
 • Kołnierz termiczny ograniczający ucieczkę ciepła;
 • Model rozpinany dwusuwakowym zamkiem;
 • W modelu zastosowano suwaki YKK;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi;
 • W zestawie dwa worki: transportowy i do przechowywania;
 • Śpiwór uszyty w Polsce;
 • Model dla osób o wzroście do ok. 165 cm;
 • Temperatura komfortu: -10°C;
 • Temperatura graniczna: -18°C;
 • Temperatura ekstremalna: -39°C.

Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia główna
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu Men_Navy
Kolor granatowy
Płeć Unisex
No-code Nie
Outlet Nie
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 190 x 82/50 cm
Na wzrost do ~ 165 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -10°C/-18°C/-39°C
Wypełnienie Polski biały puch kaczy 700 cuin
Waga wypełnienia ~ 1010 g
Waga całkowita ~ 1350 g
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR), YKK®
Przyjazność środowisku RDS (Responsible Down Standard)
Materiał zewnętrzny Toray Airtastic™ SLF15, GELANOTS®
Temperatura komfortu Od -10℃ do -0,1℃
Aktywności Alpinizm / Wspinaczka wysokogórska, Trekking
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Pajak Core 950 (165 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinii