Fjallraven

Marka Fjallraven narodziła się w Szwecji już ponad pół wieku temu. Obecnie to kultowa odzież outdoorowa oraz niezawodne plecaki. Charakterystyczne logo Fjallraven znają turyści na całym świecie.
9
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę

Fjallraven – producent z misją

Marka Fjallraven powstała w odpowiedzi na wizję jednego człowieka – Ake Nordina. Jego misją było bowiem sprawienie, aby przebywanie w naturalnym środowisku stało się dostępne dla jeszcze szerszej grupy osób. Ake, urodzony w Szwecji w 1936 roku, od najmłodszych lat doświadczał wielu outdoorowych przygód. W latach kiedy Ake zaczynał swoją przygodę z wyprawami turystycznymi ekwipunek do tego rodzaju aktywności był bardzo ograniczony albo w ogóle nie istniał. Tak pojawiła się potrzeba stworzenia wygodnego plecaka turystycznego, który umożliwiłby przenoszenie całego ekwipunku biwakowego podczas dłuższych wypraw. Tak powstał własnoręcznie zrobiony plecak z drewnianym stelażem. To był pierwszy sygnał tego, co miało się ziścić dopiero za jakiś czas.

10 lat później, w 1960 roku Ake postanawia założyć firmę produkującą sprzęt turystyczny. Tak powstaje Fjallraven. Jaki był jej pierwszy produkt? Oczywiście plecak turystyczny, choć tym razem z aluminiowym stelażem. Upór i wiara Ake Nordina, że produkowany przez niego ekwipunek doskonale sprawdza się w warunkach outdoorowych spowodowały szybki rozwój marki. Wkrótce do plecaków miały dołączyć również namioty, śpiwory, kurtki i spodnie Fjallraven. Po krótkim czasie niemal każdy Szwed, był doskonale obeznany z nową marką i korzystał z jej produktów podczas swoich aktywności w terenie. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte to ekspansja marki poza szwedzkie granice. Wpierw do krajów skandynawskich, a następnie do całej Europy. Jednak dla Ake Nordina dostępność produktów turystycznych nie była ostatecznym celem. To tylko jeden z etapów. Założyciel marki chciał bowiem zachęcić ludzi, żeby liczniej wyruszyli na dziewicze szlaki i czerpali to co najlepsze z natury. Tak właśnie w 2005 roku odbył się pierwszy długodystansowy trekking Fjallraven Classic mierzący 110 km.

Marka Fjallraven dziś i w przyszłości

Środowisko naturalne oraz jego ochrona stanowiły dla szwedzkiej marki coraz ważniejszą kwestię. To właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązuje się w niej obecnie do zrównoważonego rozwoju. Z jednej strony ma on umożliwiać dostarczanie takich produktów, które pozwolą na eksplorację dzikich terenów, a z drugiej proces ich powstawania nie powinien mieć dewastującego wpływu na naturę. To właśnie dlatego Fjallraven pracuje nad wieloma projektami przyczyniającymi się zarówno do redukcji własnego negatywnego wpływu na środowisko, jak i inicjowaniu i wspieraniu inicjatyw mających na celu zachowanie przyrody w możliwie niezmienionym stanie.

Odzież Fjallraven to symbol trwałości oraz doskonałych właściwości użytkowych

Szwedzkie warunki pogodowe w znacznej mierze przekładają się na projektowaną przez markę odzież. Surowy klimat sprawił, że spodnie i kurtki Fjallraven cechują się wyjątkowym stylem, trwałością oraz wysoką funkcjonalnością w terenie. Charakterystyczna dla tego producenta jest kolekcja odzieży z woskowanego materiału G-1000, którego cechy użytkowe można w bardzo łatwy sposób zmieniać w zależności od potrzeb, czy pory roku. Usunięcie większości wosku z włókien spowoduje zwiększenie oddychalności i przewiewności materiału. Z kolei zaaplikowanie dodatkowej warstwy specjalnego wosku, który można nakładać samodzielnie, zaowocuje poprawą właściwości wodoodpornych i ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Materiał G-1000 to świetne rozwiązanie, które pozwala doskonale przygotować odzież turystyczną na warunki atmosferyczne oraz konkretną porę roku. Powstają z niego zarówno kurtki Fjallraven, spodnie, a nawet plecaki. Odpowiednio dobierane kroje odzieży zapewniają wysoką swobodę ruchów w czasie wycieczek oraz wypraw trekkingowych. Kieszenie i schowki zwiększają ich funkcjonalność i sprawiają, że rzeczy tej marki są noszone chętnie nie tylko na szlaku, ale również na co dzień.

Plecaki i ekwipunek szwedzkiego producenta

Choć marka posiada w swojej ofercie zarówno pojemne plecaki trekkingowe, jak i namioty, to jeden model zdobył na świecie największą popularność. Jest nim bez wątpienia Fjallraven Kanken. Niepozorny plecak zaskarbił sobie sympatię tysięcy użytkowników dzięki doskonałym właściwościom użytkowym oraz charakterystycznej stylistyce. Model ten jest najczęściej wybierany do codziennego użytkowania, kiedy to odwdzięcza się niezwykłą trwałością. Zapraszamy wszystkie osoby zafascynowane marką Fjallraven – sklep 8a.pl pozwoli odnaleźć model idealnie dostosowany do potrzeb.

Fjallraven – popularne kategorie

Plecaki Fjallraven Kanken Kurtki Fjallraven Kurtki Fjallraven Spodnie Fjallraven Fjallraven spodnie trekkingowe
Czapki Fjallraven Czapki zimowe Fjallraven Plecaki Fjallraven Plecaki miejskie Fjallraven Plecaki na laptopa Fjallraven