top

DWR

Impregnacja DWR (Durable water repellent) świetnie zabezpiecza odzież turystyczną przed szybkim namakaniem. Nadaje włóknom materiałów hydrofobowych właściwości, dzięki czemu odpychają one wodę. Sprawdź odzież DWR w sklepie 8a.pl!
1760
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-53 z 1760

na stronę
 1. -18%
  Nowy
  Kurtka Marmot Alsek Jacket - black
  Kurtka Marmot Alsek Jacket - black
  565,79 zł 689,99 zł
 2. -12%
  Nowy
  Kurtka na skitury Montura Resia Jacket - gold
 3. -18%
  Nowy
  Kurtka softshell Montura Brave Jacket - black red
 4. -12%
  Nowy
  Kurtka ocieplana Montura Resia Jacket - nero
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-53 z 1760

na stronę

Impregnacja DWR (Durable Water Repellent) – zabezpieczenie przed wodą

Impregnacja DWR jest szeroko rozpowszechniona wśród producentów odzieży i ekwipunku turystycznego. Modele outdoorowe muszą się bowiem sprawdzać w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Sportowcy i turyści często przemieszczają się bez względu na pogodę. Niezależnie od tego czy pada deszcz czy śnieg, odzież musi być odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią. Najczęstszym sposobem ochrony materiałów przed szybkim namakaniem jest specjalistyczna impregnacja DWR. Jest ona stosowana w większości nowych kurtek, softshelli, spodni czy bluz. Nadaje ona poszczególnym włóknom właściwości hydrofobowych, a więc takich, które odpychają krople wody. Dzięki temu nie wnika ona pomiędzy włókna materiału, ale może swobodnie spłynąć po jego powierzchni. Choć taka impregnacja nie gwarantuje nieprzemakalności, to sprawia, że materiał znacznie dłużej opiera się wodzie, zwiększając przez to możliwość jego użytkowania w różnych warunkach.

Impregnacja DWR - zastosowanie

Impregnacja Durable Water Repellent używana jest w niemal każdym typie odzieży. Jest w zasadzie niezbędna w membranowych kurtkach przeciwdeszczowych. Jej funkcją jest zabezpieczenie zewnętrznej warstwy materiału przed namakaniem. Sam membranaa wodoodporna znajduje się bowiem w takich kurtkach pod zewnętrzną tkaniną. Kurtka przeciwdeszczowa bez impregnacji zewnętrznej warstwy szybko wchłonęłaby znaczne ilości wody, które uniemożliwiłyby jej prawidłowe funkcjonowanie. Impregnacja DWR jest stosowana również w niemal wszystkich softshellach. Ma za zadanie jak najlepiej zabezpieczyć materiał przed namakaniem. Dzięki temu kurtki softshellowe lepiej zniosą mżawkę czy lekki opad deszczu. Z pewnością bez membrany nie uzyska się pełnej wodoodporności, ale znacząco zwiększy wszechstronność w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Z impregnacji DWR korzysta bardzo wiele materiałów stosowanych zarówno w odzieży, jak i ekwipunku turystycznym, zapewniając jeszcze lepszą ochronę materiału przed wodą.

Odnawianie impregnacji DWR

Choć firmowa impregnacja DWR na nowym produkcie jest bardzo trwała, to z czasem może ona ulegać zużyciu. Wpływ na ten proces ma intensywność użytkowania, częstotliwość prania odzieży i wiele innych czynników. Impregnację można jednak w prosty sposób samodzielnie odnowić. W naszym sklepie dostępne są impregnaty do odzieży, dzięki którym możemy każdemu materiałowi przywrócić hydrofobowe właściwości. W zależności od potrzeb dostępne są środki w postaci sprayów lub dodawane bezpośrednio do prania. Odpowiednio przeprowadzony proces impregnacji sprawi, że woda znów będzie się zbierała na powierzchni materiału w krople i swobodnie po nim spływała.

Odzież z impregnacją DWR w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór odzieży z impregnacją DWR. Choć stanowi ona dobre zabezpieczenie przed szybkim namakaniem materiału, warto pamiętać, że ochronę przed dłuższym deszczem zapewniają tylko kurtki wyposażone w wodoodporną membranę oraz podklejone szwy, które zapobiegną przedostawaniu się przez nie wody. Materiały softshellowe Durable Water Repellent to jednak dobry wybór na zmienną pogodę, kiedy zagrażają nam tylko przelotne opady. Odzież tego typu zapewni nam w czasie poszukiwania schronienia lepszą ochronę przed deszczem niż materiały bez jakiejkolwiek impregnacji.

Na deszcz polecamy również:

Kurtki softshell męskie Kurtki przeciwdeszczowe męskie Spodnie przeciwdeszczowe męskie Skarpety wodoodporne męskie Rękawiczki softshell męskie
Kurtki softshell damskie Kurtki przeciwdeszczowe damskie Spodnie przeciwdeszczowe damskie Skarpety wodoodporne damskie Rękawiczki softshell damskie