top

Skarpety wodoodporne damskie

Skarpety wodoodporne damskie to doskonałe zabezpieczenie przed wodą. Wodoszczelne skarpetki trekkingowe oraz skarpetki nieprzemakalne na rower dla pań pozwolą komfortowo pokonywać szlaki i ścieżki niezależnie od pogody.
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

na stronę
Wyczyść

Damskie skarpety wodoodporne na niesprzyjającą pogodę

Pamiętasz sytuację, kiedy ostry deszcz na górskim przemoczył buty w kilka minut i dalsza droga z mokrymi stopami była daleka od przyjemności? A może ograniczasz jesienne wyjazdy rowerowe ze względu na szybko marznące od zimnego wiatru stopy? Twoje buty trekkingowe zawodzą przy większych opadach deszczu lub śniegu w kwestii ochrony przed wilgocią? Wszystkie te problemy rozwiązują damskie skarpety wodoodporne. Nowoczesna technologia połączona z bardzo dobrym pomysłem zaowocowała produktem, który wyśmienicie sprawdzą się w wielu outdoorowych aktywnościach. To doskonałe rozwiązanie na chłodniejszą część roku, kiedy trzeba szczególnie dbać o komfort termiczny stóp, a każde przemoczenie butów będzie skutkowało koniecznością odwrotu z założonego szlaku. Ten problem świetnie rozwiążą skarpety trekkingowe i skarpetki nieprzemakalne na rower.

Damskie skarpety wodoodporne i wiatroszczelne do wielu aktywności

Damskie skarpety wodoszczelne cieszą się szczególną popularnością wśród miłośniczek turystyki oraz długich trekkingów. Pozwalają na wygodne poruszanie się w naprawdę deszczowych warunkach. Świetnie sprawdzą się w obuwiu bez membrany, stanowiąc barierę dla wody, co do której można mieć pewność wysokiej skuteczności. Skarpety wodoodporne damskie świetnie sprawdzają się jako awaryjna, zapasowa para skarpet w razie przemoknięcia, czy nalania się wody do butów z membraną. Wtedy sucha skarpeta wodoszczelna zapewni maksymalny komfort w całkowicie mokrym bucie.

Damskie skarpety na deszcz są również bardzo popularne wśród miłośniczek kolarstwa – zarówno w odmianie szosowej, jak i górskiej czy terenowej. Damskie skarpetki nieprzemakalne na rower świetnie chronią przed wodą z przejeżdżanych kałuż czy błotem wydostającym się spod kół. Zapewniają też większy komfort podczas jeżdżenia w czasie przelotnych opadów deszczu. Wyśmienici sprawdzają się w butach rowerowych, zapewniając wysoki komfort i pozwalając zrezygnować z mniej wygodnych, zewnętrznych ochraniaczy na obuwie. Damskie skarpety wodoodporne to równocześnie skarpetki wiatroszczelne. Świetnie sprawdzą się w czasie jazdy z wyższymi prędkościami w niskich temperaturach. Dzięki temu z lekkich, siateczkowych butów można swobodnie korzystać nawet późną jesienią, ponieważ zimny wiatr i tak nie dotrze do stóp.

Konstrukcja damskich skarpet wodoszczelnych

Skarpetki nieprzemakalne dla pań w dużej części przypominają swoją budową odzież przeciwdeszczową. Najczęściej posiadają trzywarstwową konstrukcję. Na zewnątrz oraz w środku skarpet użyta jest dzianina przypominająca klasyczne modele. Przyglądając się damskich skarpetom wodoodpornym z daleka zupełnie nie dostrzeżemy, że mogą one posiadać właściwości w pełni chroniące przed wodą. Wodoodporna membrana jest bowiem umieszczana w środku, między dwoma warstwami dzianiny. Cienka warstwa elastycznego materiału nie pozwala na przenikanie kropel wody do środka. Jednocześnie jest ona pełna mikroskopijnych otworów, które pozwalają przedostawać się przez nie cząsteczkom pary. To właśnie w ten sposób skarpety wodoodporne damskie zapewniają wysoki poziom oddychalności. To bardzo ważna cecha, która zmniejsza ryzyko przegrzania stóp w czasie intensywnej aktywności fizycznej. Membrana zachowuje przy tym elastyczne właściwości, dzięki czemu świetnie pracuje wraz z pozostałymi materiałami, dopasowując się do nogi.

Damskie skarpety wodoodporne to jednak nie tylko sama membrana, ale również materiał zewnętrzny i wewnętrzny, które muszą spełniać określone warunki. Stosowane na wierzchu skarpety dzianiny muszą odpowiednio chronić membranę i całą skarpetę przed uszkodzeniami, a także szybkim zużyciem. Stąd też mocne włókna o wysokiej wytrzymałości na przetarcia czy rozdarcia. Z kolei materiał wyściełający wnętrze skarpety musi być przyjemny w dotyku i powinien skutecznie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry. Tylko najlepsze marki zajmujące się produkcją skarpet są w stanie zapewnić odpowiednie połączenie tych wszystkich cech w taki sposób, aby cała konstrukcja idealnie funkcjonowała w deszczowych warunkach.

Szeroki wybór damskich skarpet wodoodpornych w sklepie 8a.pl

Zapewniamy zróżnicowane skarpetki dla pań, które podejmują aktywności outdoorowe w wymagających warunkach pogodowych. Podstawą jest odpowiednio dobrana wysokość takich skarpet, która zapewni wystarczającą ochronę przed wodą, a jednocześnie możliwie największą wentylację. Niższe modele wyśmienicie sprawdzają się w czasie biegania. Świetnie spisują się jako skarpetki nieprzemakalne na rower. Wyższe są chętnie wybierane przez miłośniczki trekkingu, a także na niższe temperatury, kiedy obok ochrony przed wodą niezbędna jest również odpowiednia termika. Wtedy też można wybrać grubsze skarpety, które świetnie izolują do niskiej temperatury.